21.01.2017, 21:04 | czytano: 4824

Wielka impreza na Wielkiej Krokwi (zdjęcia)

Fot. Regina Korczak - Watycha
ZAKOPANE. Przy komplecie publiczności na Wielkiej Krokwi rozegrano dziś po południu pierwszy z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizację drużynową wygrali Niemcy przed Polakami i Słoweńcami.
Na skocznię przez całe popołudnie ciągnęły tłumy kibiców z flagami, ubranych i umalowanych w biało-czerwone barwy, rozśpiewanych i rozkrzyczanych. Ci, którym nie udało się dostać biletów, oglądali konkurs z ulicy pod skocznią. Ci natomiast, którzy z biletami ruszyli do bramek wejściowych, na wejście czekali w kolejce nawet dwie godziny i weszli spóźnieni. Zdaniem kibiców organizatorzy powinni, w przypadku gdy wykupione zostały wszystkie bilety, uruchomić więcej wejść, żeby wpuszczanie przebiegało sprawniej. Wejście opóźniały również każdorazowe, dokładne kontrole kibiców - coś, co na zawodach sportowych w innych krajach jest niespotykane. - Kontrolują jak na lotnisku w Balicach - komentowali to kibice.
Na trybunach zasiadło sporo oficjeli. Skoki oglądali m.in. podhalańscy samorządowcy, był też marszałek Małopolski Jacek Krupa, wojewoda Jerzy Pilch i minister środowiska Jan Szyszko.

Niemniej jednak impreza przebiegła sprawnie, a kibice bawili się bardzo dobrze. Atmosfera była radosna, a publiczność reagowała entuzjastycznie. W niedzielę drugi konkurs indywidualny. Także i na te zawody wysprzedano wszystkie bilety.

r/ zdjęcia Regina Watycha
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tutejszy z Podhala23.01.2017, 00:04
Niestety jest to impreza masowa i wypadałoby bardziej zadbać o bezpieczeństwo ludzi. Byłem na eliminacjach w piątek i muszę powiedzieć że impreza oczywiście jak co roku extra. Ale niestety przy kolejce do bramek jedno wielkie chamstwo i bydło. Żadnej organizacji. Zanim przeszedłem z dziećmi już za kontrolę, jednemu uszkodzili okulary, a drugi w ogóle cały był rozstrzęsiony. Jedno wielkie bydło i zero organizacji.
POZYTYWNY22.01.2017, 12:10
Nie rozumiem krytykantów. Zawsze można oglądać zawody w domu, jest taka technika, że to umożliwia, albo i, nie oglądać w ogóle ! Wiecznie nie zadowoleni.... !
pedro22.01.2017, 10:06
brawo dla Was orły piękna sprawa
zawiedzony22.01.2017, 08:59
Byłem w sobotę żadnego telebimu byłem wcześniej można było wszystko dokładnie zobaczyć na telebimie nikt nic nie wie kto skacze i ile jedno wielkie wycie ludzie jak śledzie w beczce liczy się kasa reklama i vipy organizacja pod psem
ocenka z Krakowa21.01.2017, 22:16
dobrze ze nie biorę udziału w tym marionetkowym działaniu

brawo skoczkowie
polityce wszelkich partii do roboty
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl