08.02.2017, 22:44 | czytano: 3113

Kiedy ciąg dalszy remontu Wielkiej Krokwi? COS uspokaja: wszystko jest pod kontrolą

Fot. Michał Adamowski
Pierwszy etap inwestycji zakończył się niedługo przed styczniowymi konkursami Pucharu Świata w Zakopanem. Wielka Krokiew otrzymała certyfikat FIS pozwalający przeprowadzić konkursy, ale Centralny Ośrodek Sportowy w Zakopanem musi przeprowadzić drugi etap inwestycji. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo. Na razie COS unieważnił pierwszy przetarg na kontynuację prac.
Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Adam Jurkiewicz poinformował w wydanym oświadczeniu, że przetarg na rozbudowę Wielkiej Krokwi został unieważniony nie z powodu braku pieniędzy, jak sugerowały niektóre media, ale z powodu zbyt wysokich ofert, jakie złożyli potencjalni wykonawcy. "Ceny złożonych ofert przewyższały kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania" - poinformował. COS - jak zapewnia Jurkiewicz - ma pieniądze na rozbudowę Wielkiej Krokwi.
Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, podczas przetargu na etap pierwszy modernizacji Wielkiej Krokwi. Wtedy COS trzykrotnie unieważniał przetargi z uwagi na zbyt wygórowane ceny, jakie proponowali wykonawcy. Ostatecznie przetarg wygrała ze Spytkowic, a koszt robót wyniósł ok. 4 mln zł.

"COS planuje ogłosić kolejny przetarg w tym tygodniu" - poinformował dyrektor Andrzej Jurkiewicz. "Wykonanie robót budowlanych zostało zaplanowane od miesiąca kwietnia 2017 roku, więc COS dysponuje wystarczającym czasem na dokonanie wyboru ofert najkorzystniejszej i zawarcie umowy" - zapewniał.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl