14.02.2017, 10:40 | czytano: 3518

Gmina chwali się, że jest tania

Gmina Ochotnica Dolna opublikowała zestawienie, w którym pokazuje, że ma najtańsze podatki ze wszystkich okolicznych gmin.
Mieszkańcy Ochotnicy Dolnej płacą mniej za ścieki, śmieci, mniejszy podatek od nieruchomości i mniejszy podatek od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej niż mieszkańcy gmin Krościenko, Szczawnica, Czorsztyn i Nowy Targ. Jest tak, mimo iż w roku 2017 wzrosła stawka podatku od nieruchomości gruntowej, mieszkalnej i tej związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej o 5 groszy na 1m2. Nieznacznie podrożały też opłaty za odbiór ścieków i odpadów komunalnych, a stawki podatku od środków transportowych pozostały bez zmian.
- Niski podatek od m2 nieruchomości (budynku) związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej to wyraźny impuls dla rozwoju przedsiębiorczości. Gmina rozwija się w dużym tempie. Położenie geograficzne, choć nie należy do łatwych, jest dużą zaletą. Na przestrzeni lat z gminy rolniczej Ochotnica wraz z pobliską Tylmanową zmieniła się na taką, która przyciąga ludzi prężnych, chcących rozwijać swoją działalność gospodarczą. Obecnie w gminie zarejestrowanych jest ponad 600 podmiotów gospodarczych - chwali się Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej.

O ile niższe są podatki w gminie Ochotnica Dolna czytaj TUTAJ.

oprac. r/ źródło: UG Ochotnica Dolna
zobacz także
komentarze
Niezadowolony15.02.2017, 12:07
Za co pochwały? Za drastyczne podwyżki za dwóch radców prawnych za zastępcę wójta która tylko jest od uśmieszków za przerost zatrudnienia i wysokie zarobki dla urzędników wreszcie za rozdawnictwo pieniędzy podatników na różnych uroczystościach tj wręczanie czeków po 5 tys zł itp. TO SIĘ Nazywa NIEGOSPODARNOSC panie wojcie.
takich to nie brakuje15.02.2017, 10:02
do mieszkaniec gminy..jakbys czytal wiecej prasy, a nie siedzial na fb, to bys wiedzial, co znaczy zrównoważona:):)
mieszkaniec-114.02.2017, 21:19
"Tania gmina": na śmieciach nie trzeba zbytnio dbać o jakość bo jak firma nie odbierze w wyznaczony dzień to jedzie w następny i odbierze (dewastacji koszy czekających na odbiór nie ma póki co). Ja jako rodzic bardziej chciałbym wiedzieć czy posiłki dostarczane dzieciom do szkół są zdrowe, świeże, pełnokaloryczne i czy do ich produkcji nie są wykorzystywane odpadki z wesel itp. bo to jest ważniejsze....
Mówie jak jest14.02.2017, 19:06
Ooo bardzo tania jest nasza Gmina :) Co za gość wysłał taki artykuł dla mediów? przecież tylu nowych pracowników zostało przyjętych do UG w Ochotnicy że koszty administracji wzrosły ogromnie, ostatnio Łącki Bank spółdzielczy wyrzucono żeby mogły powstać nowe pokoje i nowi urzędnicy :) a dodam, że pracy jest tyle samo co zawsze a nowe miejsca pracy są tylko po to żeby zdobyć poparcie rodzin które znajdą tam prace.
ochotnik14.02.2017, 18:37
no musi sie sama chwalic bo raczej mieszkancy jej nie pochwala za 100% podwyzki
wyborca14.02.2017, 18:26
Lepiej niech sie nie chwala bo niema czym w tamtym roku 30 zl za dwa miesiace a teraz 60 Radni jestescie wielcy ale juz niedlugo moze zakonczycie ten kabaret gminny O.Dolna
kiss spod sobla14.02.2017, 18:09
opłata za smieci dla firmy empola poszła do góry o 100%, podatek od srodków transportu dla gminy w tym w czesci od empola stoi w miejscu, czym sie tu chwalic że nie bedzie pieniędzy zeby droge załatać normalnym ludziom, a biznesmeni lokalni buduja chałpy za 5 mln, cos tu nie gra panie wojcie, pan jest wojtem wszystkich ludzi a nie rzecznikiem lokalnego biznesu, obserwujemy i ocenimy przy wyborach ale nie tędy droga...to jest zła droga
mieszkaniec gminy14.02.2017, 17:30
do intron. Co znaczy "zrównoważona", że nic nie robiąc nic się nie zmienia?
tolek14.02.2017, 17:23
Wójt i radni którzy tak drastycznie podnieśli opłaty za śmieci, podatki, ścieki zostaną za to rozliczeni przy najbliższych wyborach. Niech sobie zdziercy szukają nowego zajęcia. Jak można blisko 180 procent podnieść opłaty za śmieci, które na dodatek w niektórych rejonach wsi nie są systematycznie odbierane. Wypadało by te śmieci zawieźć wójtowi przed dom może w końcu zajął by się tym problemem. a nie tylko zdzierał z ludzi pieniądze.
intron14.02.2017, 13:39
Jak by czytać literalnie to Gmina Czorsztyn ciemięży mieszkańców a raczej tak nie jest. Jest za to najbardziej zrównoważona gminą w powiecie nowotarskim.
ciekawski14.02.2017, 12:24
W mieście Nowy Targ - Urząd Miasta za 1 m2, pod działalność gospodarczą (piwnica) pobiera ponad 20 zł. - różnica kolosalna.
rodak14.02.2017, 12:13
Nieznacznie podrożały opłaty za odbiór odpadów komunalnych :):):) To jakieś jaja. Jeżeli podniesienie stawki o 100% mieści się w kategoriach nieznacznie, to strach pomyśleć ile to znacznie :)
stasek wloz na dasek14.02.2017, 11:56
Chwalipięty. Za to Wójt Poronina ma 2 doradców. I co głupio wam?
prothink14.02.2017, 11:33
Z całym szacunkiem dla Gminy Ochotnica Dolna, ale uważam że w żadnym wypadku nie powinno się i nie wolno reklamować gminy ze względu na niskie podatki. Co to w ogóle jest za impuls do rozwoju jeżeli gmina pozbawia się środków niepozyskanych, tudzież pozyskanych w okrojonej formie wskutek niższego niż w innych gminach podatku? Ale mi strasznie prężni przedsiębiorcy (takich rzekomo gmina ta przyciąga) którzy mieszkając w sąsiednich miejscowościach (gdzie korzystają z kosztownych i wymagających wsparcia ze strony ich własnych gmin udogodnień, np. leczą się, jadą odśnieżoną drogą, albo posyłają dzieci do szkół, itd.) cwaniacko rejestrują swoją działalność w gminie Ochotnica Dolna, bo tam tańsze podatki? Ale mi wielka prężność i giga przedsiębiorczość że sąsiednie miejscowości jeszcze bardziej muszą podnosić swoje podatki żeby dofinansować usługi publiczne swoim mieszkańcom, którzy rejestrują działalność w Ochotnicy bo tam taniej. To jest pasożytowanie na własnej gminie. Prężny i z jajami przedsiębiorca powinien powiedzieć tak: moja firma mniej zarobi, OK, ale z np. Krościenka czy Sromowiec działalności nie przeniosę, bo tu mieszkam, tu moje dzieci chodzą do szkoły, tu moja żona chodzi z nimi do ośrodka zdrowia, tu zamiatają i sprzątają mi ulice. Bez podatków z mojej działalności wójt mojej gminy będzie musiał jeszcze bardziej zadłużać miejscowość w której mieszkam. Spoko, poradzę sobie, bo jestem naprawdę prężny i z jajami. Oto jak prężny przedsiębiorca powinien odpowiedzieć na takiego wabika z Ochotnicy Dolnej.
M14.02.2017, 11:31
Gratulacje :) Urzędnicy nie zapomnieli, że są aby służyć i pomagać ludziom a nie ściągać coraz to większe podatki :)
znajomo14.02.2017, 11:21
i tak trzymac trzeba pochwaly dla wojta
Zobacz pełną wersję podhale24.pl