17.02.2017, 12:18 | czytano: 1699

Kuratorium kontrolowało zimowiska na Podhalu. "Nie dopatrzyliśmy się większych uchybień"

Fot. Piotr Korczak
Okres ferii zimowych dobiega końca, przed nami ostatni tydzień zimowego wypoczynku. Małopolskie Kuratorium Oświaty podsumowało tegoroczne zimowiska organizowane na Podhalu. W porównaniu z ubiegłymi latami było bezpieczniej.
Podczas tegorocznych ferii zimowych na Podhalu, w powiatach tatrzańskim i nowotarskim wypoczywało niemal 70 tys dzieci z całej Polski. Przez cały ten okres nowotarska delegatura Małopolskiego Kuratorium Oświaty kontrolowała miejsca wypoczynku - stan obiektów, jakość wyżywienia i program kolonii.
Kuratorium prowadziło kontrole zarówno planowe, jak i interwencyjne, np. na wniosek rodziców, czy wychowawców.

- Jeśli dochodziły do nas jakieś niepokojące sygnały, na przykład dotyczące bezpieczeństwa, kontrola przeprowadzana była natychmiast, niezależnie od pory dnia - mówi Bożena Bryl, dyrektor nowotarskiej delegatury.

Od 16 stycznia, kiedy rozpoczęły się ferie, Kuratorium w całej Małopolsce przeprowadziło 120 kontroli wypoczynku. W powiecie tatrzańskim, kuratorom towarzyszyli policjanci i pracownicy sanepidu.

- Na Podhalu w tym roku nie dopatrzyliśmy się większych uchybień. Nieprawidłowości dotyczyły najczęściej błędów w prowadzeniu dokumentacji, czy realizowanych programów. Nie było interwencji dotyczących zdrowia, czy bezpieczeństwa dzieci. Z roku na rok poprawiają się warunki, w których dzieci mieszkają, a to zwiększa ich bezpieczeństwo - podkreśla dyrektor Bryl.

rk-w
zobacz także
komentarze
ichmisja17.02.2017, 20:30
Nauczyciele boją się podejmować pracy na zimowiskach ze względu na i tak już trudną młodzież, rozbuchane prawa i oczekiwania dzieci i ich rodziców. Nie trzeba ich jeszcze dodatkowo stresować kontrolami z kuratorium (i co? przyszli i stwierdzili nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji - naprawdę można się załamać!!!). Kuratorium na czas ferii to powinno być zamykane i kuratorzy powinni wtedy opiekować się zimowiskami, organizować czas wolny, organizować zajęcia dodatkowe - to powinni kuratorzy robić (kura = opiekować się).
rodzic17.02.2017, 14:57
niedopatrzyło się żadnych uchybień a dlaczego wybrane dzieci mogłu tylko uczestniczyc w projekcie nauki na nartach?Jedna ze szkól to tylko patrzy gdzie kase dostaną i jak dostana to wtedy dzieci mogą wszystko a jak rodzic nie zapłaci to dziecko nie może nic
miejscowy17.02.2017, 12:53
przyjedzcie do lipnicy wielkiej na orawie!!!! kumoterstwo i znajomosci zada w liceum!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl