04.03.2017, 09:53 | czytano: 2833

Wręczono Perły Pienin (zdjęcia)

Fot. Joanna Dziubińska
W hotelu Solar SPA odbyła się doroczna uroczystość wręczenia statuetek Perła Pienin - nagród dla instytucji i przedsiębiorstw najbardziej zasłużonych dla miasta i gminy Szczawnica w ubiegłym roku. W tym roku było trzech laureatów.
Nagrody otrzymują osoby oraz instytucje, które swoją aktywnością, profesjonalną i pełną zaangażowaną postawą pozytywnie wpływają na to, co dzieje się w różnych dziedzinach życia szczawnickiej wspólnoty.
Na początku spotkania burmistrz Grzegorz Niezgoda przywitał się z gośćmi gali i krótko podsumował ubiegły rok, kładąc największy nacisk na przeprowadzone inwestycje i modernizacje. Potem, wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Szczawnicy Kazimierzem Zachwieją, nagrodził laureatów tegorocznej edycji Perły Pienin.

Statuetkami za zasługi dla Szczawnicy za 2016 rok uhonorowano starostę nowotarskiego Krzysztofa Fabera za wkład w rozwój infrastruktury komunalnej miasta i gminy Szczawnica, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich za znaczący wkład w promocję regionu, w imieniu którego nagrodę odebrał prezes Jan Sienkiewicz oraz Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych Klub Twórczy w Szczawnicy za 30-letnią działalność artystyczną promującą uzdrowisko poprzez sztukę. Statuetkę otrzymała prezes Anna Malinowska.

Uroczystości uświetniły występy dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. z filii w Szczawnicy w składzie: Bartosz Gabryś - tenor, Małgorzata Polaczyk i Jan Wiercioch - klarnety, Wiktoria Kozielec - skrzypce, Marcin Hrydziuszko - trąbka i Witold Wojcik - pianino.

Zwieńczeniem gali był występ krakowskiego satyryka Krzysztofa Piaseckiego.

Joanna Dziubińska
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl