10.03.2017, 18:43 | czytano: 14323

Wicepremier Mateusz Morawiecki u Wojasa w Nowym Targu: "By Polska rosła w siłę, a polskie buty podbijały świat" (zdjęcia)

zdj. M. Adamowski
NOWY TARG. Popołudniowa wizyta Mateusza Morawieckiego w Mieście rozpoczęła się od zwiedzania linii produkcyjnej zakładów obuwniczych Wojas. Wicepremier przyjechał do Nowego Targu z Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie wziął udział w dorocznej Konferencji Izby Domów Maklerskich.
Komentując początki powstania zakładu, czyli przejęcia parku maszynowego, technologii i części pracowników upadłych Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego "Podhale", wicepremier powiedział: - Gdyby wszystkie prywatyzacje tak przebiegały, to bym o nich złego słowa nie powiedział.
- Na bazie dawnego kombinatu obuwniczego powstało 30-40 firm, z czego dwie zbankrutowały. Akurat te z kapitałem zagranicznym - skomentował Wiesław Wojas.

Właściciel firmy korzystając z wizyty szefa Ministerstwa Rozwoju i Finansów mówił o konieczności uporządkowania rozliczeń podatku VAT. - Chodzi o to, by VAT płacić dopiero na końcu, "przy kasie". Teraz istnieje taki łańcuszek, którego ogniwa po drodze pękają i tam są straty - mówił. Mateusz Morawiecki odparł, że "VAT to istna zmora państwa polskiego", że rocznie budżet traci 30 mld zł z tego tytułu, że są pomysły na szybkie rozliczenia typu "kasy fiskalne on-line", czy odwrócony VAT.

Na uwagę, iż firma taka jak Wojas nie jest typowym przedsiębiorstwem na Podhalu, gdzie przeważają małe i mikro przedsiębiorstwa, i to właśnie one czekają na decyzje rządu ułatwiające im działalność, wicepremier powiedział, że dla małych firm od stycznia br. już pewne ułatwienia wprowadzono. Wymienił likwidację opcji kwartalnych rozliczeń VAT (dla wybranych grup przedsiębiorców), zwiększenie limitu zwolnienia podmiotowego oraz trwające obecnie prace nad zniesieniem zryczałtowanej stawki ZUS dla mikro-firm. - Chodzi o wprowadzenie stawki ZUS zależnej od dochodu przedsiębiorców - dodał.

W odpowiedzi na pytanie o wprowadzenie przez rząd systemu zachęt dla inwestorów, by otwierali swoje firmy w rejonach mniej uprzemysłowionych, gdzie trudno jest o miejsce pracy, Mateusz Morawiecki odparł, że "realizowany jest program odpowiedzialnego rozwoju, który ma na celu wsparcie rozwoju firm tam, gdzie jest wyższe bezrobocie. - Ale rozwój odbywa się w klastrach. Staramy się przyciągać inwestorów do takich obszarów jak Podhale czy Małopolska, ale proszę pamiętać, że ostateczna decyzja należy do przedsiębiorcy, nie możemy go zmusić, by założył firmę w danym miejscu.

Wczoraj wydano zezwolenie na działalność w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej - japońskiemu koncernowi motoryzacyjnemu. To pierwsza w Europie inwestycja japońskiego koncernu Mabuchi Motors. Firma będzie produkować u nas części dla przemysłu motoryzacyjnego. Zamierza zainwestować 360 milionów złotych i utworzyć ponad 250 miejsc pracy. Jak na Małopolskę, to duży inwestor. - Tak, ale będą kolejni - zapowiada wicepremier i wymienia międzynarodowy koncern ABB działający w takich branżach jak automatyka, robotyka i energetyka, który także zamierza otworzyć swoją filię w okolicach Krakowa. Ze wstępnych danych wynika, iż zatrudnienie znajdzie tam ponad 2 tysiące osób.
Przechodząc obok wystawionych wzorów butów firmy Wojas, wskazał w pewnej chwili "Relaksy" mówiąc - "O, to te najsłynniejsze buty". Wizytę w Mieście podsumował życzeniami "by Polska rosła w siłę, a polskie buty podbijały świat".

Mateusz Morawiecki z Nowego Targu pojechał do powiatu myślenickiego, do Fabryki Mebli "RYŚ" w Krzywaczce.

Sabina Palka, zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pafnucy03.08.2018, 07:16
I minęło kilkanaście miesięcy. Jest 2 sierpnia 18 roku. Inspektorzy ZUS z Nowego Sącza właśnie szukają haków na WOJASA. Na kilka lat wstecz. Do pracowników rozsyła listy polecone z zachętą na składanie "informacji". Zaraz będzie powtórka z OPTIMUSA... Bądź "Zbóju" dumny z takiego premiera dalej...
sokrateles14.03.2017, 22:35
Tarżaninie nowy, to czy mamy ekipę dobrą czy złą to dopiero po owocach ich poznamy. Ja uważam że jest to rząd gospodarczo pasywny, który nie podejmuje kluczowych wyzwań stojących przed Polską, co może skończyć się bardzo źle, a za obecne zaniechania i błędy rachunek przyjdzie na wszystkich Polaków, tylko pana Morawieckiego już wtedy ani w rządzie ani w TV nie będzie (on wówczas będzie z powrotem w swoim banku z nogami wyłożonymi na biurku swojego gabinetu pobierał gigantyczną kasę prezesa, śmiejąc się z naiwności nas wszystkich, skutki zaserwowanej przez niego propagandy sukcesu 'a la E. Gierek' jego nie obejmą).
Poza tym, popełniasz bardzo powszechny błąd polegający na wyłącznie dwubiegunowym rozumieniu polityki: jak nie PiS to PO, jeśli PiS zły to PO jest dobra, kto krytykuje PiS ten na sto procent zalicza się do trzody odstawionej od koryta (czytaj: PO). Zapewniam Cię że można krytykować rząd PiS nie będąc zwolennikiem PO i jest to przypadek milionów Polaków którzy tak właśnie robią, bo wiedzą że błędy PiS-u czy nie-PiS-u rząd i tak sceduje na społeczeństwo - tak zawsze było, ale to się musi w końcu zmienić. W USA miało też być: "Clinton or Bush for ever", a tu nagle wyszedł Trump, więc nadzieja jest i w Polsce, widzimy że nie jesteśmy skazani na POPIS (żadna partia lewicowa nie ma oczywiście sensu, ale wszystko na prawo od centrum jest w Polsce bardzo mile widziane, byle nie PiS ani nie PO).
tarżanin nowy14.03.2017, 10:50
Sądzę, że mamy całkiem dobrą ekipę rządzącą. A kwiczeniem trzody odsuniętej od koryta nie należy się przejmować.
koza14.03.2017, 08:51
Ależ wam się udało zrobić dużo! Bo! Nawet bardzo dużo! ZŁEGO!
sokrateles13.03.2017, 21:29
Hipokrates Hipohondrykus, bardzo Cię proszę udaj się do Londynu w znane z widokówek okolice 'London Eye' i bardzo szybko znajdziesz tam w samym centrum, dosłownie parę kroków od siedziby królowej, Westminster, Downing Street, itd. główną siedzibę znanej na całym świecie instytucji o nazwie "British Council" (znanej chociażby dla wszystkich zdających egzaminy FCE, CA czy CPE). Stojąc twarzą do głównego wejścia do tej szacownej instytucji odwróć się o 180 stopni i oczom Twoim ukaże się okazały monument ku czci Jurija Gagarina. Wówczas będziesz mógł sobie zapalić tę trawkę czy zioło które masz na myśli i pomyśleć o sensie określenia 'homo sovieticus', oraz o gigantycznym zakręceniu naszej całej polskiej nacji w kwestii Rosji i dawnego ZSRR (Anglicy nie pozwolą złego słowa powiedzieć na Rosjan, kogokolwiek byś nie zapytał o ten pomnik na tym jednym z najważniejszych placów w Londynie każdy Anglik odpowie Ci że Rosjanie byli pionierami awiacji na świecie, po czym przejdą do pouczania Cię że jesteś hm, zaściankowy i ksenofobiczny jeśli czepiasz się tak ważnego dla światowej techniki i nauki kraju jakim był dawny 'Kraj Rad', czyli kraj sowietów).
kozunia13.03.2017, 17:47
Do0 kozy za rok rzadow niewiele mozna zrobic za to za 8 duzo i pretensje do poprzedniej ekipy i Balcerowicza
jo anna13.03.2017, 14:24
a u klapka był ?
krzywousty13.03.2017, 12:38
Jaki tatuś taki synuś. Rozdęte ego i wizje panowania do 2035. Cudotwórca w krzywym zwierciadle bardziej realny jak podczas tej propagandowej wizyty,która tak naprawdę nic nie wniosła w życie nowotarżan . Po co on tu przyjechał?
hipokrates hipohondrykus13.03.2017, 10:55
Sokrates nie pal tyle ziół.
bazyl13.03.2017, 09:59
Ha ha ha...No PiS-owska propaganda sukcesu w oparach G20. Dla wyznawców to awans gospodarczy doprowadził Polskę do G20? HA ha ha. Ci to uwierzą w latające patrole Maciarawicza zasilane śliną byleby prezes znacząco potakiwał głową a reszta klaskała w rąsie. A prawda jest taka że to incydentalne zaproszenie przez Niemcy które mogą zaprosić trzech gości bo są organizatorami spotkania w Baden-Baden. Polska nie spełnia warunków żeby być partnerem w G20 i nic nie wskazuje na to żeby obecny rząd nas tam doprowadził.. Jedyne co im dobrze wychodzi to własne samouwielbienie i zaklinanie rzeczywistości.
ol13.03.2017, 00:23
....starygoral.....jak kupczyli NZPS to Morawiecki chodził do szkoły podstawowej,więc jakie on ma zasługi ,że go za bezcen sprzedali? Wtedy rządził przyjaciel kodziarzy balcerek.
Starygoral12.03.2017, 22:05
Ale ten Morawiecki to nieuczciwy człowiek...Pamiętam czasy jak NZPS zatrudniał 11 tysięcy ludzi.Całe Podhale miało na chleb dzięki zakładowi...Wszystkie ważne budynki w NT zostały sfinansowane przez ten zakład.MOK,MDK,lodowisko,żłobki,przedszkola, szkoły,basen,ośrodek wypoczynkowy w Dębnie i na lotnisku.Nawet sklepy,bloki i drogi powstawały z pieniędzy kombinatu.Wszystko hulało wówczas w nowym Targu jak w Ameryce..Każdy miał pracę i tyle kasy, że jak płacili setki od piątku do poniedziałku rano- to bieda było ludzi uzbierać do roboty...Chciałbym jeszcze dożyć takich czasów...A że była komuna???Ona nie miała fizycznie żadnej władzy na Podhalu...Taka komuna sama zresztą jest dzisiaj- trzeba cicho siedzieć i robić to, co rząd każe...Jest tylko taka różnica, że o Nowy Targ już państwo nie dba...Jesteśmy dla Polski trzecim, niepotrzebnym światem...A pan Wojas powinien coś zrobić dla miasta- skoro przejął cały NZPS- a nie tylko do portfela...
do woza11.03.2017, 23:20
Karakan, gdybyś jeszcze w temacie napisał... Ja podałem fakty, ty wiedzę z TVNu...
chyba z UE11.03.2017, 23:15
Obserwator,a co mam UE łaskę robi??? Nie ma dotacji = nie ma składek i mogą nas w "pompkę" pocałować. Co my własnych pieniędzy nie umiemy wydać?
sokrateles11.03.2017, 21:37
Karakan:
Czasy się zmieniają i powoli zacznie się zmieniać rozumienie pogardliwego w swojej pierwotnej postaci hasła 'homo sovieticus'. 'Homo' to po łacinie człowiek, a 'soviet' to po rosyjsku rada (angielski odpowiednik to 'council', czyli np. 'Council of Europe' to 'europejski soviet', a 'British Council' to po prostu: "brytyjski soviet" - a tak już zupełnie na marginesie to zaraz naprzeciwko głównej siedziby British Council w Londynie znajduje się pomnik Jurija Gagarina - to tak a propos dziwacznej w Polsce tradycji pogardy dla Rosjan). Dla współczesnego człowieka takie pojęcia jak zasada wielu oczu w różnych ciałach, pracowanie w wieloosobowych komisjach, wymiana opinii w ważnych społecznie sprawach, itd., będą podstawą demokracji, chlebem powszednim, dlatego nie kpiłbym z określenia 'homo sovieticus'; ono wkrótce może nabrać innego, zupełnie nowego, przedstawionego tu przeze mnie znaczenia. Język, podobnie jak świat, szybko się zmienia i rozwija. Za moment nie będziesz rozumiany przez zdecydowaną większość społeczeństwa polskiego jeśli nadal będziesz bezkrytycznie posługiwał się wyświechtanymi kalkami księdza Tischnera. Trochę krytycyzmu wobec wielkich guru epoki S.
sokrateles11.03.2017, 20:26
Dex:
Wystarczy aby rząd skierował do Parlamentu ustawę bardziej opodatkowującą duże i giga przedsiębiorstwa, a zmniejszającą podatki od małych, rodzinnych firm. Nie wyobrażam sobie aby jakiś poseł był przeciwny takiej ustawie. To jest tak trywialnie proste.
Koza:
No ale z obcego punktu widzenia (PiS miał działać w interesie naszym, a nie obcym) koniecznym jest aby w Polsce sytuacja była niepewna i nieklarowna - gdyby stworzyć małym firmom warunki do działalności gospodarczej, czyli obniżyć im podatki przy równoczesnym podniesieniu podatków dużym i obcym firmom, wówczas momentalnie stopień zaufania, optymizmu i stabilności polskiej gospodarki poszybowałby wykładniczo w górę, no bo przecież wiadomo że mała, rodzinna firma nie przeniesie z dnia na dzień swojej działalności z Polski do np. Rumuni czy Malezji. Niestety, zagraniczne duże firmy zrobią to z miejsca i bez sentymentów do Polski. Tymczasem PiS nie robi tego co obiecał Polakom przed wyborami i faworyzuje zagraniczny kapitał kosztem małych polskich firm. Czas zdjąć różowe okulary kiedy patrzymy na poczynania PiS.
Słuchając wypowiedzi polskich polityków można odnieść wrażenie że cały świat desperacko potrzebuje polskich butów (najlepiej marki Relaks). Cały świat nic tylko czeka na polskie buty; biedaki boso chodzą bo Relaksy z Podhala Nowy Targ nie dotarły - te teksty już nawet nie są infantylne, tych wypowiedzi Morawieckiego nie da się już wręcz słuchać ani czytać. Takie wypowiedzi jak ta tutaj Morawieckiego powinny nie przyciągać, ale wręcz płoszyć z Polski sensownych inwestorów, no bo jeśli wicepremier tak infantylnie się wypowiada to nie ma w takim kraju czego szukać.
alik11.03.2017, 19:16
Babcia "Komuna" dbała o czystość regionu 'Podhala' i bezrobocia, dlatego wybudowała zakład produkcji obuwia BEZ GARBARNI. I to zniszczono!! Firma Wojas to " brud "za paznokciami byłych zakładów NZPS!!!!!!!!!!!!!!!!
alik11.03.2017, 19:07
Co to za buty, których cena jest "kosmiczna", a jakość mi....a!!!!!!!!!
Karakan11.03.2017, 15:57
do woza

Super wyróżnienie... Socjalizm panoszy się w kraju a skąd brać kasę so rozdawania? Od tych którzy pracują, od ich pracodawców czyli od każdego kto pracuje a nie żre i żyje za cudze pieniądze.

Za GIERKA narobiono długów i tak się o tym psioczy a o tym ile teraz Polska ma długów i ile zdąrzy jeszcze narobić przez obecne rozdawnictwo to cicho.

PO było fatalne ale PiS widać nie ustępuje i brnie dalej w socjalizm. Homo Sovietus w kraju ma się dobrze. Zamiast promować rozwój i przedsiębiorczość to promuje się życie na garnuszku państwa za cudzą kasę. Brawo - w ten sposób kraj na pewno się nie rozwinie poprzez pracujących obywateli.

Ekipe PO się nachapała i narobiła syfu to przyszła kolejna. Nachapie się, narobi syfu a długi będą spłacały wnuki jak nie prawnuki.
Libek11.03.2017, 15:50
Towarzysz Morawiecki szuka jak wydoić firmy na swoje socjalistyczne zapędy?
Obserwator11.03.2017, 14:17
do@koza, po ostatnim strzale naszego rządu w stopę w sprawie Tuska, o dotacjach unijnych możemy pomalutku zapomnieć, a 500 plus to kwestia roku i padnie bo już zaczynają się ograniczenia
do woza11.03.2017, 14:04
koza, takich bredni to nie powstydziliby się na TVNie :DDD brawo ty ! Dlatego że jest tak beznadziejna sytuacja to Polska po raz PIERWSZY w historii została zaproszona na szczyt G-20 i pewnie też dlatego że jest taka beznadziejna sytuacja wszystkie ratingi PL idą do góry. Idź se baranka walnij w coś twardego - może ci przejdzie
bari11.03.2017, 13:51
Ha ha ha. Jak Morawiecki ma dla Wijasa na tych samych warunkach zakład podobny do NZPS-u to myślę że prywatyzacja zadowoliła by obu panów. Skarb państwa i pracowników już niekoniecznie. Bu ha ha ha. Ale szopa.
koza11.03.2017, 10:56
Mamy najgorsza sytuację gospodarcza w kraju od 2008 r. Tylko co trzeci przedsiębiorca planuje jakikolwiek rozwój.Dlaczego?Bo sytuacja gospodarcza w tym rządzonym przez PIS kraju jest niepewna! Ludzie boja się o przyszłość swoją i swoich rodzin! Jak ten paraliż inwestycyjny ma się do rozbuchanego EGO planu Morawieckiego/który de fakto jest wyłącznie na papierze/ A no NIJAK. Niski popyt i problem z pozyskaniem środków unijnych przez przedsiębiorców / biurokracja zagmatwanie procedur przez placówki które mają pomagać w pozyskaniu środków/ spowodowały taka stagnacje jakiej nie mieliśmy dawno. Rząd nie dość że nic z tym problemem nie robi to jeszcze w tej cynicznej grze najchętniej obwinił by przedsiębiorce. Wielki Manitu Morawiecki i naczelny szaman tego bałaganu powinni przejrzeć na oczy bo nie ma takich taczek które by im społeczeństwo nie było w stanie zafundować.
ojej11.03.2017, 10:28
@ta ruda!!MAM TAKIE SAME ODCZUCIA:(do czego to doszło że wrog prawicy i PiS-u jest chwalony przez premiera z PiS-U Pora umierać!!
hę?11.03.2017, 10:26
Panie Wieśku!!Jak to jest ściskać ręke znienawidzonego PiS iora?:)
pamietający11.03.2017, 10:06
Konkurs ogłaszam taki-Dlaczego majątku po upadlym NZPS PODHALE chociaż częściowo nie przejął np.Pan Wieńczyslaw Kowalski szef Firmy CSZ,czy inny przesiębiorca ?Byli pracownicy upadłego NZPS-zapewne znaja odpowiedź na to pytanie szkoda że pan Morawiecki nie dowiedział się jak to się odbyło tylko wychwala pana W.W!Pan WW to wielbiciel lewicy i PO!!Szkoda że tego pan Premier nie wie!Zawsze o PiS wyrazal się z lekceważeniem nazwając zwolenników tej partii pogardliwie Pisiorami!
dex11.03.2017, 09:32
Bajkopisarz na fali. Panie Morawiecki niech no pan nie p.....i o wsparciu małych i mikro przedsiębiorstw bo NIC NIE ZROBIŁ pan w temacie. To czym sie pan chwali/żeby cokolwiek powiedzieć /tzw ułatwienie działalności to nic innego jak zabieg księgowy ni mający realnego przełożenia na wsparcie małych i mikro przedsiębiorstw .WSTYD tak oszukiwać. Gdzie są plany wsparcia rozwoju mikro i małych firm? Gdzie realne wsparcie bankowe dla tego typu działalności? Gdzie obiecywana kwota wolna od podatku??? Ponoć mieliście wszystko policzone i teczki z ustawami były gotowe? Gdzie je macie? Teraz pan wizytuje były kombinat bredząc o wzorowej prywatyzacji o której przebiegu nie ma pan pojęcia. Ja rozumiem politykę lania wody ale tak daleko idącego zakłamania i hipokryzji to nawet ciemny lud nie kupi. Chcemy spełnienia obietnic wyborczych rządy!!!! A nic na to nie wskazuje żebyście zrealizowali je choćby w połowie. Dlaczego nie spotyka się pan z drobnymi przedsiębiorcami? Ludźmi prowadzącymi rodzinne firmy! Bo nie ma im pan nic do zaoferowania! Mydlenie oczu tu nic nie da. Za dwa i pół roku zadamy te same pytania .
lol11.03.2017, 08:54
Paluchowa się musiała poskarżyć prezesowi że jej nie zabrał - pewnie będzie miał jakąs karę :)
Biznesmen11.03.2017, 08:52
Haha śmiechu warte typowe nowotarżany zazdrość, nienawišć jakie to charakterystyczne dla tego miasta , trzeba było wziąść się do roboty a nie bąki zbijać jak upadał zakład, obywatelu może nawet złotym jeździć a wtedy nie bedziesz spał po nocach haha
bazyl11.03.2017, 08:43
Kierunek Moskwa stacja PZPR. Po ostatniej kompromitacji PIS-u w Brukseli to i Morawieckiego lepiej widać z tymi jego gospodarczymi fantasmagoriami.
Kamila11.03.2017, 08:15
Swój do swego, jak za komuny... A w tle kto? Strycharz, z rady nadzorczej Tesco w Zakopanem. Wojas, Strycharz... i ci robole... Komuna wróciła
iga11.03.2017, 08:11
do "rośnie elyta"-żadna hipokryzja,po prostu umie się dostosować do aktualnej sytuacji, to się nazywa oportunizm
jaga211.03.2017, 07:20
Maszyny na tej szwalni pamiętają NZPS -Podhale. Jak tam musi być duszno, na posadce jakieś linoleum . Czy Kokozkow też zwiedził?
ta ruda11.03.2017, 06:54
Skoro PIS popiera taką "prywatyzację" NZPS to tylko siąść i zapłakać, gorzko zapłakać........ale swój swojego zawsze poprze
eklerek11.03.2017, 06:47
Zdjecie 5 -w tle tow.OK Pomocnik w przejeciu majatku po NZPS!! Jak sie ma układy to wszystko można przejać :)
były z kombinatu11.03.2017, 06:44
zdjęcie 4 za plecami Morawieckiego pomocnik Wojasa w przejeciu majątku po byłym NZPS-do dzisiaj spija miodek z tych transakcji:)To odowiedź na zapytanie dziada i sposób przejecia majątku po byłym NZPS!
koń ktory mówi11.03.2017, 05:15
Wojas z PiSiorem!!!Koniec świata:)
haha11.03.2017, 05:13
Może pan KO opowie jak to z tym przejeciem majątku po NZPS-było!!Był wtedy przy Syndyku!!Panie Kaziu-śmiało!!
Qwerty11.03.2017, 05:08
He he , a zarobki kokosy , pan Morawiecki wie? To jeszcze do kegla mógł zaglądnąć. Dobrze , ze jest 500 plus , przy dwojce dzieci nie trzeba przy maszynie za najniższą caly dzień siedziec. Dzieki MORA.
kłapacz11.03.2017, 05:00
DO @DZIAD-a co to da jak się odezwą starzy pracownicy NZPS?COFNIESZ CZAS?Wszyscy wiemy jak odbywały się te prywatyzacje:(Pan Wojas zawsze był beneficjentem starego układu!Umial się ustawić i znaleźć w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu!Skorzystał z pomocy tych co likwidowali NZPS(pan KO)-KTÓRY TO PAN TEŻ NA TYM SKORZYSTAŁ!!do dzisiaj ma cieplą posadke u WW:)SZOKDA SIĘ DENERWOWAĆ!Wojas zawsze był wrogo nastawiony do PiS-u i w każdych wyborach popierał Lewice i PO!!TERAZ zapewne bedzie sie lepił do rządzących obecnie!Taka jego natura i nic na to nie poradzimy:)
stary pracownik NZPS11.03.2017, 04:52
Jak on Wojas ,to przeżył-on ziejący nienawiścią do PiS- wielki sympatyk PO USCISNAŁ DŁOŃ PISIORA?ZAKŁAMANIE I OBLUDA!!!!Teraz uśmiechy i cacy cacy!Chorągiewka!!A tak miedzy nami mówiąc to przejecie majątku po upadlym NZPS-my starzy pracownicy to wiemy!Nie za darmo były Zarzadca Komisaryczny znalazł na wiele lat i do chwili obecnej prace u Pana WW:)jeden już z byłych przedsiębiorców-właściciel CSZ) nie miał już tak łatwo z przejeciem majątku po byłym NZPS-Podhale!
peep11.03.2017, 01:28
Ja jestem dumny z gorali .....jak sie sprzedawali tak sie sprzedaja
towarzysz10.03.2017, 23:46
Wicie, rozumicie, bo partia z narodem naród z partią, gospodarska wizyta......
czytelniczka10.03.2017, 23:29
Wszystko pieknie ladnie tylko nie rozumiem czemu u p.Wojasa w zakopianskim hotelu czesto robia jakies spotkania,meetingi KODowcy?
rosnie elyta10.03.2017, 22:30
WW wyjdzie na największego pisiora w okolicy. To szczyt hipokryzji. Rządziło peło , to WW był wszędzie , rządzi prawica to WW też wszędzie . Hipokryzja ? To himalaje hipokryzji. Rośnie nowa elyta ?
butapren10.03.2017, 22:23
Swój do swojego przyjechał,na kogutach rządową limuzyną.My tam swoje wiemy.
Obywatel10.03.2017, 22:14
@Kobieta. Kobieta w cajenie(Porsche,blondyna) jeżdi po N.Targu non stop z telefonem przy uchu (chyba przyklejonym) i szuka non stop krawatów. Tylko nie wie co to jest i jak one wyglądają.A pro po.Członkom rządu przysługuje limuzyna (BMW) z eskortą? Boją się czy szpanują?
dziad10.03.2017, 22:14
Balcerowicz i Lewandowski i.. itd. To nie są moi guru.
widać10.03.2017, 21:48
dziad, za taką za jaką wasz KODomicki guru -Balcerowicz sprzedał.
lolo10.03.2017, 21:05
Morawiecki przyjechał popatrzeć jak doprowadzić firmę do upadku,wykupic za mnimalną i sprzedać po dobrych piniądzach. Bankier wie:-)
dziad10.03.2017, 20:49
Jak to ładnie brzmi: przejęcia parku maszynowego, technologii i części pracowników upadłych Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego "Podhale. ..................
sokrateles10.03.2017, 20:47
Te rutynowe wypowiedzi o VAT, itp. dotyczą normalnego biegu spraw, tymczasem Europa stoi w przededniu wielkiego trzęsienia ziemi i gigantycznych tąpnięć. Czy aby pan Morawiecki był już w posiadaniu rzetelnego, tj, mającego ręce i nogi i gotowego do natychmiastowego wdrożenia tzw. awaryjnego planu B dla Polski na wypadek nagłego zawalenia się całego systemu finansowego w Europie, skoro tak sobie nonszalancko po Polsce baluje? Wiadomym przecież jest, że to właśnie od finansowej strony musimy spodziewać się największego zagrożenia dla dzisiejszej Polski. Czy jest już dopięty do ostatnich szczegółów plan np. natychmiastowego przejścia Polski na obieg pieniądza poprzez urzędy pocztowe, np. za pomocą bitcoin, gdyby okazało się że bankowy system cyrkulacji złotego został zaatakowany? Czy nie musimy się martwić że pewnego słonecznego ranka wybierzemy się do bankomatu a tam karteczka: 'bankomat nieczynny' i tak wszędzie, co wywołać może ogólnokrajową panikę i paraliż? Bo balować po Polsce jest zapewne fajnie, tylko czy zadanie domowe jest odrobione? Pytam prewencyjnie, bo wciąż nie skończyliśmy debaty na temat klęski wrześniowej,a moim skromnym zdaniem doszło do niej głównie dlatego że Polacy wówczas o nic nie pytali, a rząd latami nic nie robił. Te wojaże rządu mogą naprawdę napawać nas Polaków niepokojem - za obecne nieróbstwo władz RP (obym był w błędzie!!!) rachunek potem przyjdzie na całą Polskę, na wszystkich Polaków. Za moment dojdzie do problemów (chociażby Francja wyjdzie z euro, itd.) a my nagle się okaże że mamy unijny contingency plan, przygotowany z punktu widzenia interesów Niemiec albo UK, a nie z pozycji interesu nas, czyli Polski.
Kobieta10.03.2017, 20:26
Panie Wiesławem , biznesmen takiego kalibru i taka wpadka modowa ? Ten wystający podkoszulek to jak białe skarpetki , sandały i reklamówka z biedronki, wstyd !!!! http:/...
dziad10.03.2017, 20:12
Nikt z byłych pracowników NZPS Podhale Się nie odezwie? Na jakich warunkach i za jaką kwotę pan Wojas kupił część zakładów NZPS. Co ? cisza...?
Rada10.03.2017, 19:48
Popieram Zbója .
Jo23lata10.03.2017, 19:33
wizyty jak za Gierka. Nic dodać ,nic ująć
Zbój10.03.2017, 19:11
Jestem dumny, że mamy takiego wicepremiera. Wszystkiego najlepszego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl