13.03.2017, 22:11 | czytano: 6622

Radni sprawdzają, ile pieniędzy przekazanych zostało na MMKS Podhale

NOWY TARG. O tym, jak trudnego podjęli się zadania, członkowie Komisji Rewizyjnej przekonali się już po kilku minutach od rozpoczęcia "kontroli środków finansowych przekazanych przez Gminę Miasto Nowy Targ dla Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ w roku 2016". Powodem jest trudność w rozdzieleniu pieniędzy przeznaczonych na sport młodzieżowy i na zawodowy.
Podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej, jako pierwsza wyjaśnienia składała naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji. - Na szkolenie dzieci i młodzieży przeznaczono dwie transze po 18 tys. zł., z małych grantów tysiąc złotych, kolejne 4,5 tys. z programu rozwoju sportu, 100 tys. z przeznaczeniem na budowę ekstra drużyny, ale kwota ta przyznana została MMKS-owi. Tyle z wydziału kultury - wymienia Katarzyna Put.
Z programu przeciwdziałania alkoholizmowi klub otrzymał 4 tysiące. Zakupiono kije, koszulki, spodenki sportowe i opłacono szkoleniowca.

Skarbnik przypomniał były też środki przeznaczane na na spółkę akcyjną TatrySki. - Ale ta spółka to osobny byt prawny - zastrzegł Łukasz Dłubacz.

- Dlaczego mówimy tylko o MMKS? - dopytywała radna Korwin. - Prawnik stwierdził, że nie mamy prawa kontrolować pieniędzy spółce - wyjaśniła przewodnicząca Komisji Rewizyjne. - Ale dlaczego? Przecież to są publiczne środki - dziwiła się Bogumiła Korwin. W odpowiedzi skarbnik rozłożył ręce - mówiąc, że on nic nie wie o takiej wykładni, zabraniającej radnym sprawdzania na co przeznaczono środki publiczne.

- Dzisiaj zajmujemy się MMKS - ucięła Danuta Wojdyła. - Taką decyzję podjęliśmy i tego się trzymamy - dodała przewodnicząca komisji. - Ale mieliśmy kontrolować środki przekazane z budżetu na hokej, a nie tylko MMKS. Mieliśmy sprawdzić te kwoty: dwa razy po 300 tysięcy, dwieście tysięcy pożyczki i wszelkie dotacje na MMKS - upierała się radna Krownin.

- Było jedno 300 tysięcy i 200-tysięczna pożyczka, która została umorzona - sprostował Łukasz Dłubacz. - To drugie 300 tysięcy, to był błąd pani księgowej w podliczaniu innych kwot - dodał skarbnik.

Sporo czasu zajęło radnym zrozumienie przeznaczenia owej pożyczki. "Skoro 200 tysięcy dano na I drużynę, to dlaczego o umorzenie pożyczki zwrócił się do UM klub? To MMKS dostał te pieniądze? Na co ta pożyczka poszła" - dopytywali radni.

- Na hokej poszła. Na to co, oglądamy w telewizji. MMKS otrzymał pożyczkę, ale rozliczał zadania spółki, której jest jedynym udziałowcem - tłumaczył skarbnik. - O przyznawaniu dotacji decydują państwo radni. Większość jest za tym, żeby hokej wspierać. Czy to jest tyle warte, żeby tyle pieniędzy przekazywać na hokej? Nie mi to oceniać. Państwo nie macie wglądu w sprawozdanie finansowe spółki, ale możecie oceniać sposób wykorzystania tych pieniędzy. Były organizowane spotkania z zarządem klubu i spółki, na których tłumaczono jakie korzyści ma Miasto z promowania hokeja. Braliście w tych spotkaniach udział, więc wiecie. /.../ Cały czas jest od klubu zarzut, że Miasto daje za mało. A jak tam w klubie te przepływy pieniędzy do SA przechodzą - to trudno mi w to wnikać - mówił Łukasz Dłubacz.

- Tak, dajemy dużo, ale ciągle jest mowa, że chcą więcej i więcej - potwierdziła radna Wojdyła.

- Ja się czuję oszukany - oświadczył Krzysztof Sroka. - Jak słyszę, że dajemy pieniądze na klub MMKS, to uważam, że te pieniądze "idą" na dzieci. Takie jest moje myślenie. Ta sprawa powinna być jasna. Nie podoba mi się, że pieniądze tylko przechodzą przez MMKS i "idą" dalej. To jest złe, to mi się nie podoba - mówił radny.

Skarbnik nie krył zdziwienia takim postawieniem sprawy. - To nigdy nie było ukrywane. Różne uwarunkowania historyczne miały na to wpływ. Od początku było wiadomo, że te pieniądze "pójdą" na rozgrywki. Dziwię się, że pan radny tego nie wiedział. Przecież na szkolenie młodzieży nie są potrzebne aż takie środki - wyjaśniał Ł. Dłubacz.
- Chcemy wiedzieć na co poszło to 200 tys zł pożyczki. Dokładnie. My - Miasto, mamy dofinansowywać hokej młodzieżowy, a SA niech się martwi sama o siebie i szuka sobie sponsorów - stwierdziła dobitnie radna Korwin. - Miałam syna w klubie - więc wiem. To rodzice ponoszą ciężkie koszty w MMKS, ale tylko składki są ewidencjonowane. Pozostałe opłaty - za autobus, hotel, za wyjazd na turniej, za trenera - idą bez pokwitowań "do ręki". Teraz patrzę na te faktury i wcale nie jestem pewna, a nawet na 99 procent mam pewność, że to nie klub zapłacił np. za hotel czy autobus, tylko zapłacili za to rodzice - oświadczyła.

- Pieniądze powinny iść na młodzież. Ale przy takich układach jakie są - trzeba dopłacać - stwierdził radny Gabriel Samolej.

- Nie czuję się odpowiedzialny za takie rozliczenia. Nie chcę być obrońcą, nawet nie jestem największym miłośnikiem hokeja - bronił się skarbnik. - Trzeba będzie coś z tym zrobić, zarazić pana bakcylem hokejowym - śmiał się radny-olimpijczyk.

Dopytywana przez radnych o sposób rozliczania przez MMKS dotacji, Katarzyna Put skrytykowała dokładność składanych sprawozdań. Mówiła, że wcześniej niejednokrotnie musiała się upominać o doniesienie dokumentów, przelewów do ZUS.

Radni zwrócili też uwagę, że przedstawione rachunki za wyżywienie zawodników to w dużej mierze hamburgery i frytki. - Nie jest to zdrowe jedzenie, A potem się dziwimy, że nie mają siły grać - skomentowała radna Wojdyła. - Ale oni jedzą po meczu - bronił młodych sportowców radny Samolej.

Radni uznali, że niezbędne jest spotkanie z przedstawicielem klubu. Ale zaczekają z wyznaczeniem terminu na efekt wyborów nowych władz (poprzedni zarząd podał się do dymisji). Chcą, by na kolejne posiedzenie Komisji Rewizyjnej przygotowana została im umowa zawarta przez UM z klubem na udzielenie pożyczki w wysokości 200 tysięcy złotych. Liczą, że w dokumencie znajdą wyjaśnienie do czego zobowiązał się klub i jak te pieniądze zostały spożytkowane.

Sabina Palka

zobacz także
komentarze
fan27.10.2017, 17:11
Tychy mają chyba dobrze policzoną strategię sportu/program rozwoju sportu. Zerknijcie sami. Myślę że można coś podobnego u nas zrobić - policzyć - opisać - założyć i zmierzać do przodu.
besala17.03.2017, 22:46
Hokej w Polsce stał się sportem niszowym. Pila nożna, skoki narciarskie i kilka innych dyscyplin są dyscyplinami medialnymi, przyciągają widzów i reklamy. Hokej jest ważny w Nowym Targu, w Oświęcimiu, w kilku innych miastach, gdzie ta dyscyplina żyła dzięki oficjalnym sponsorom (wielkie zakłady chemiczne w Oświęcimiu, i fabryka obuwia w Nowym Targu). Po upadku tzw. komuny została wielka historia polskiego hokeja i jego nędzna egzystencja dzisiaj. Drużyny hokejowe w Polsce są obecnie utrzymywane kosztem lokalnych budżetów! Tak się dzieje i w Nowym Targu. Władze miasta pompują w hokej olbrzymie pieniądze jednak nie z miłości do tej dyscypliny, ale z politycznego wyrachowania, gdyż Watycha i jego doradcy są przekonani, że miłośnicy hokeja w naszym mieście stanowią większość wyborców. Dla szansy kolejnego wyboru na burmistrza pan Watycha, który nie na żadnych zainteresowań ani pasji, będzie dalej marnotrawił publiczne pieniądze.
Kloc16.03.2017, 14:32
Hokeiści są taką samą zakałą dla tego miasta jak górnicy dla tego kraju. Chodzi wyłącznie o elektorat bezmózgich kibiców, którym nic więcej do szczęścia nie trzeba tylko iść na mecz ,się tam schlać i poprzeklinać.
gwóżdz15.03.2017, 21:12
Takich se podobno radnych ,,my,, wybrali.Krystus na krzyżu wypoczywa w porfównaniu z nami miastowymi.
kumpel15.03.2017, 21:06
Gabryś.Wciągaj brzuch .I tyle : ).
Janek15.03.2017, 13:52
Do "Zaradna..." Syn Pani Radnej zrezygnował z kandydowania do zarządu z bardzo prostego powodu, ponieważ osoba pełniąca funkcję sędziego nie może być w zarządzie klubu.Mówią o tym jasno przepisy. Byłaby to sytuacja która by mogła spowodować zarzuty wobec sędziów, że sędziują stronniczo. Co do nauki , każdy człowiek uczy się całe życie.
Może Ty "Zaradna.." od urodzenia potrafisz wszystko. ;)
baciok@15.03.2017, 12:01
Celnie całą filozofię tego geszftu wyłożył nick koho.
f15.03.2017, 11:21
może lepiej niech sprawdza ile na dzieci i młodzież
baciok@15.03.2017, 11:20
Nie dam już ani złotówki na MMKS. Miasto dało tyle kasy. MMKS było tylko słupem do przelewu kasy na Tatryski. Cienka sprawa.
Zaradna....15.03.2017, 01:10
Miałam kiedyś syna w klubie ..Pani Korwin az ręce mi się do klaskania składają same hahahaha po prostu radna wymiata...a toz to syn dalej czasem w klubie nie jest? Bo ja myślę że jest!!!! Tylko że nie w rolizawodnika Ale w roli sędziego...te pieniądze o które pyta radna to też między innymi na wypłatę dla syna idą...oj radna aleś zaradna...zresztą syn ma dużo nauki przed sobą oj dużo i nie tylko ten jeden sędzia...a mamusia niech lepiej głupio nie pyta bo zapytam inaczej? Czemu synuś wycofał się z kandydowania do zarządu /obecnego póki co jeszcze/ hahaha bal się że mama go sprawdzać będzie?....
obserwator15.03.2017, 00:38
Ale oszołomstwo w tym Nowym Targu. Żal czytać. Ta Wasza wiocha jest znana wyłącznie z hokeja (wcześniej z NZPS-u i kożuchów). Zlikwidujcie hokej, następnie konsekwentnie nie dawajcie pieniędzy na inne dyscypliny, potem na koncerty, kulturę, wystawy... Uwalcie wszystko i ... się zakopcie.
Światli i zamożniejsi będą jeździć po rozrywkę do Krakowa, Zakopanego i innych miejscowości, ale jakieś nowe dwa chodniki pewnie powstaną. I wtedy już rzeczywiście będziecie tylko wiochą na drodze do chociażby Waksmunda. Wtedy zapewne znajdziecie jakiegoś kolejnego wroga, którego trzeba zniszczyć. Niektórzy Wasi radni godnie reprezentują powszechne w tym mieście dyletanctwo.
koho14.03.2017, 20:20
Toż to afera goni aferę od lat w tym hokeju. A wszystkie nadużycia, bo to są poważne nadużycia w wydawaniu publicznych pieniędzy, są przykrywane przez burmistrzów i jego radnych. Zamienił styjek siekierkę na kijek ... Skandal! Jak chcecie się bawić to proszę za swoje. Watycha z 14 tysięcy może nawet miesięcznie przeznaczyć połowę na ulubiony hokej. To Jego sprawa. Ale o takim marnotrawstwie należy natychmiast poinformować RIO. Skoro pieniądze są przeznaczone celowo na MMKS, to o żadnych układach panie radny Samolej (jacy to ludzie nas reprezentują, dramat) nie ma mowy i pan powinien tego pilnować a nie bredzić od rzeczy. To zwykłe oszustwo i kradzież! I pan śmie w tak głupi sposób tego bronić? Pan się kompromituje i pogrąża władze miasta. No, jest dobra zmiana po nowotarsku.
Hokeiści , to dno , zawsze byli.14.03.2017, 18:02
Dorastałem w Nowym Targu , tutejsi hokeiści , to było dno , intelektualne oraz dno jeśli chodzi o kulturę osobistą.
Promowanie patologii , alkoholików i osoby które czują się lepsi , bo ich rodzice finansują , powinny mieć zakaz reprezentowania miasta.

Pozdrawiam "lepszych" hokeistów, wasz "gorszy" kolega.
bezradni14.03.2017, 17:31
Hokej nie promuje miasta. Daje głosy w wyborach. Świadomość Polaków o istnieniu drużyn hokejowych jest identyczna jak o superlidze tenisa stołowego.Może niższa. Gdyby szło o promocję miasta to miasto wykupiło by miejsce na plastronie nowotarżanina Dawida Kubackiego.
pol14.03.2017, 17:31
hokej do likwidacji, są ciekawsze dyscypliny .
ANTY_LEWAK14.03.2017, 16:34
Ludzie przestańcie mamrotać o tym że hokej promuje to miasto. Od wielu lat podczas wyjazdów służbowych, wakacyjnych oraz spotkań z ludzmi z innych regionów, pytam czy wiedzą w ogole co to NT i skąd.Starsi ludzie przeważnie kojarzą NT ze względu na "Korzuchy", młodym swita w głowie jedynie tablica którą widzą jadac do Zakopanego. Jeszcze co poniektórzy zainteresowaniu turystyką górską i to nie tylko w klapkach na Giewont, wiedzą ze NT blisko Babiej Góry i Turbacza. Kojarzenie NT z Hokejem kończy sie na NS od wschodu Krakowie od Północy Zakopanym od Południa i Jabłone od wschodu, tyle w temacie. Nawet w Suchej Beskidzkiej mało kto zna relacje NT<->Hokej. Więcej osób wie że istnieje coś takiego jak ONR Podhale niż ten klub.
Miescon14.03.2017, 16:32
Tychy - 130 tys mieszkańców
Katowice - 300 tys
Toruń - 200 tys
Oświęcim - 40 tys
Opole - 120 tys
Jastrzębie - 90 tys
Gdańsk - 460 tys

NOWY TARG - 33 tysiące!

Co ty chłopie porównujesz dotacje miejskie na hokej przy miastach, które są kilkukrotnie większe od Nowego Targu. Skąd Ci ten Watycha ma tego siana nasypać? Z rękawa? Poza tym, to co piszesz to nieprawda, bo MMKS otrzymał 500 tys. złotych dotacji.

Uważam, że sport na poziomie zawodowym powinien finansować się sam. Miasto mogło by jedynie wyznaczyć nagrodę za wynik - podkreślam WYNIK, a nie za samo to, że się jeździ na łyżwach. Jeżeli chodzi o frytki i hamburgery - miasto również powinno mieć kontrolę nad wydawanymi środkami, a najlepiej jak samo zatrudniało by trenerów i kupowało sprzęt. Wtedy była by pewność, że kasa trafia tam, gdzie powinna trafić.
Sportowiec14.03.2017, 15:48
Czy miasto przewiduje stypendia sportowe dla reprezentantów innych dyscyplin sportu czy tak jak w tym roku bez podania przyczyn oleje wszystkich sportowców nie hokeistów!
misiu14.03.2017, 15:46
do @Z Lepszej Przyszłości a gdzie Cracovia? Oni nie okazują sprawozdań?
kibic14.03.2017, 14:44
MMKS dopłaca do spółki śmiech na sali kto na to pozwala co dla dzieci to ich a spółka niby nie ma pieniędzy ale etat dla Ziętary się znalzł co na to P Prezes
Lepsza przyszłość dla niektórych14.03.2017, 14:25
Do lepszej przyszłości
Sprawdź sobie dane odnośnie ule daje NOwy Targ bo jesteś bardzo w błędzie
Z Lepszej Przyszłości14.03.2017, 13:18
Sanok stracił w zeszłym sezonie pierwszą drużynę ekstraklasy i dzisiaj nie ma napływu młodzieży do hokeja. Krynica również ma problemy z zainteresowaniem dzieci do zamiłowania uprawiania sportu hokeja na lodzie bo tam też nie ma "lokomotywy". Mało tego dzieci w Krynicy mają mało miesięcy zajęć na lodzie przez co spada jakość wyszkolenia, ponieważ lód w sezonie jest późno mrożony i wcześnie rozmnażany. Powód za mało chętnych. Tychy, obecnie to kopalnia młodych talentów bo tam są przeznaczane duże środki finansowe na wyszkolenie.
A teraz dotacje na wyszkolenie według rankingu hokej.net

GKS Tychy:
Dotacja na drużynę seniorów 2016 rok: 3.7 mln zł
Dotacja na drużynę seniorów 2017 rok: 3.6 mln zł

MOSM Tychy:
Dotacja na młodzież 2016 rok: 40 tys. zł
Dotacja na młodzież 2017 rok: brak złożenia wniosku do Urzędu Miasta

SKKH Atomówki GKS Tychy:
Dotacja na 2016 rok: - 33 tys. zł
Dotacja na 2017 rok: - 40 tys. zł

Stypendia - Przyznawane są w Miejskim Centrum Oświaty, pod nazwą Tyskie Orły - informuje Anna Wera z Zespołu ds. Sportu i Organizacji Imprez MOSiR Tychy

Lodowisko: własność miasta, GKS korzysta z tafli na preferencyjnych warunkach.

2. Katowice:
TAURON KH GKS Katowice:

Dotacja na drużynę seniorów 2016 rok: brak
Dotacja na drużynę seniorów 2017 rok: 2 mln zł

Dotacja na młodzież 2016 rok: brak grup młodzieżowych
Dotacja na młodzież 2017 rok: brak grup młodzieżowych

Stypendia: brak

Lodowisko: własność miasta, GKS korzysta z tafli za stawkę komercyjną 450 zł za godzinę.

3. Toruń:

Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna:

Dotacja na drużynę seniorów 2016 rok: 690.000,00 zł, w tym na pokrycie kosztów wynajmu sztucznego lodowiska ?Tor-Tor? w kwocie 100.000,00 zł
Dotacja na drużynę seniorów 2017 rok: 600.000,00 zł, w tym na pokrycie kosztów wynajmu sztucznego lodowiska ?Tor-Tor? w kwocie 100.000,00 zł.

MKS Sokoły Toruń:

Dotacja na młodzież 2016 rok: 366.125,00 zł (dotacje na sport młodzieżowy, imprezy sportowe, obozy sportowe, nagrody i wyróżnienia, oraz upowszechnianie rekreacji), w tym na pokrycie kosztów wynajmu sztucznego lodowiska ?Tor-Tor? w kwocie 155.425,00 zł
Dotacja na młodzież 2017 rok: 324.210,00 zł (dotacja na sport młodzieżowy, imprezy sportowe, oraz upowszechnianie rekreacji), w tym na pokrycie kosztów wynajmu sztucznego lodowiska ?Tor-Tor? w kwocie 209.185,00 zł

Stypendia dla Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna :
- 2016 rok: 600 tys. zł
- 2017 rok: 600 tys. zł

Lodowisko: - Koszty utrzymania sztucznego lodowiska ?Tor-Tor? ponosi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który realizuje m.in. zadania w zakresie administrowania obiektami komunalnymi Gminy Miasta Toruń. MOSiR funkcjonuje w formie zakładu budżetowego, który otrzymuje z budżetu Gminy środki na dofinansowanie bieżącej działalności - powiedziała Anna Kulbicka-Tondel, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Torunia.

4. Oświęcim

KS Unia Oświęcim:

Dotacja na drużynę seniorów 2016 rok: 900 tys. zł
Dotacja na drużynę seniorów 2017 rok: 800 tys. zł

- Na razie na zakończenie sezonu przyznano 400 tys. zł. Kolejna dotacja będzie uruchomiona w kwietniu - powiedziała Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oświęcim.

UKH Unia Oświęcim:

Dotacja na młodzież 2016 rok: 44.3 tys. zł (Urząd Miasta) + 14 378 zł (Urząd Marszałkowski)
Dotacja na młodzież 2017 rok: 48,5 tys. zł

UKHK Unia Oświęcim:

Dotacja na 2016 rok: - 25 tys. zł
Dotacja na 2017 rok: - 28 tys. zł

Stypendia: - Miasta rokrocznie przyznaje stypendia 10 najlepszym zawodnikom. Kwoty są zależne od osiągnięć. W ubiegłym roku mieściły się w przedziale 125 zł do 1863 zł ? informuje Urząd Miasta Oświęcim.

Lodowisko: własność miasta, Unia korzysta z tafli na preferencyjnych warunkach.

- Administratorem lodowiska jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu. Stowarzyszenia w dotacjach mają ujęte kwoty na pokrycie kosztów wynajmu lodu ? dodała Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy miasta.

5. Opole:

Orlik Opole S.A.:

Dotacja na drużynę seniorów 2016 rok: 500 tys. zł (Urząd Miasta) + 140 tys. zł (Urząd Marszałkowski)
Dotacja na drużynę seniorów 2017 rok: 500 tys. zł (Urząd Miasta)

MUKS Orlik Opole:

Dotacja na młodzież 2016 rok: 35 tys. zł (Urząd Miasta) + 20 tys. (Urząd Marszałkowski)
Dotacja na młodzież 2017 rok: w trakcie konkursu

Stypendia: Nie ma

Lodowisko: własność miasta, Orlik korzysta z tafli na preferencyjnych warunkach.

6. Gdańsk

MH Automatyka Gdańsk:

Dotacja na drużynę seniorów 2016 rok: 420 tys zł (promocja miasta) + 80 tys. zł (Gmina Miasta Gdańsk)
Dotacja na drużynę seniorów 2017 rok: konkurs jeszcze trwa

PKH 2014 Gdańsk (juniorzy):

Dotacja na młodzież 2016 rok: 38. 902 zł (Urząd Miasta) + 35 tys zł (Urząd Marszałkowski)
Dotacja na młodzież 2017 rok: odmowa ze względów proceduralnych

GKS Stoczniowiec Gdańsk:

Młodzież:
Dotacja na 2016 rok: 9 tys. zł (Urząd Miasta) + 4 tys. (Urząd Marszałkowski)
Dotacja na 2017 rok: 15 tys. zł

Kobiety
Dotacja na 2016 rok: 15 tys. zł
Dotacja na 2017 rok: 8 tys. zł

Stypendia: W 2017 roku Miasto Gdańsk, wskutek wyroku Sądu Okręgowego z 2016 roku, nie przyznaje sportowcom stypendiów. W 2016 roku i w poprzednich latach gdańscy hokeiści nie otrzymywali stypendiów ? informuje Dariusz Wołodźko.

Lodowisko: - Halę Olivia utrzymuje klub GKS Stoczniowiec. Jak twierdzi Marek Kostecki, prezes Stoczniowca, koszt utrzymania lodu w 2016 roku wyniósł 3,8 mln zł. Dwie gdańskie szkoły sportowe wynajmowały od klubu lodowisko na treningi. W 2016 roku zapłaciły łącznie 1 318 000 zł - powiedział Referat Prasowy z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Dariusz Wołodźko.

7. Nowy Targ:

TatrySki Podhale Nowy Targ:

Dotacja na drużynę seniorów 2016 rok: 400 tys. zł
Dotacja na drużynę seniorów 2017 rok: 300 tys. zł

MMKS Podhale Nowy Targ:

Dotacja na młodzież 2016 rok: 36 tys. zł (Urząd Miasta) + 10 791 zł (Urząd Marszałkowski)
Dotacja na młodzież 2017 rok: 45 tys. zł (Urząd Miasta) -UWAGA z tego co wiem około 28 tyś młodzież zwraca do miasta za użytkowanie lodu !

MMKS Podhale Nowy Targ Kobiety:

Dotacja na 2017 rok: 3 tys. zł (Urząd Miasta)

Stypendia:Wycofane.

Lodowisko: własność miasta, Podhale korzysta z tafli na preferencyjnych warunkach.

8. Jastrzębie-Zdrój:

JKH GKS Jastrzębie S.A.:

Dotacja na drużynę seniorów 2016 rok: 570 tys. zł (kwota zsumowana z 3 dotacji (200 tys. zł ? 14 stycznia, 270 tys. zł 27 kwietnia oraz 100 tys. zł 21 października)
Dotacja na drużynę seniorów 2017 rok: 300 tys. zł
JKH GKS Jastrzębie:
Dotacja na młodzież 2016 rok: 64,5 tys. zł
Dotacja na młodzież 2017 rok: 61 tys. zł

Podsumowując - jeżeli ktoś twierdzi, że hokej nie jest promocją miasta to alternatywą promocji przez, co miasto jest rozpoznawalne to potężny smog nowotarski. Jeżeli ktoś twierdzi, że lepiej wybudować kawałek chodnika niż dać na dzieci i młodzież wytyczając im cel grania w Reprezentacji Polski to już wkrótce będą na chodniku tylko pokemony i pijaczki zmęczone drogą z baru.

Jeżeli chcecie budować obiekty sportowe w tym lodowisko to musicie do sportu dzieci bardziej zachęcać, a niżeli robi to komputer. A szkoła i sport (W.F.) to taki mit jak dotacje na dzieci w hokeju.

Niektórym radnym wiele lat wydawało się, że jak wydają na halę lodową (budynek, ruina zarządzana latami fatalnie, przynosząca wstyd) to dają na dzieci ? Efekt marka młodzieży - mistrzów niepokonanych grających w Podhalu to tylko mit i przepaść w stosunku do klubów, które są na pierwszych miejscach dotacji.

Chcemy jasnych zasad dotacji choćby w przeliczeniu na dziecko i na osiągnięcia sportowe, a nie wieczne żebranie. A każda dotacja jest zawsze dokładnie rozliczana ponieważ musiała by być zwrócona gdyby pieniądze były wydane niezgodnie z przyznaniem środków.
Piotrek14.03.2017, 13:04
Hokej od zawsze był i jest wizytówką Nowego Targu! Inne miast wspierają kluby hokejowe i to w znacznie większym stopniu!
Ja nie wiem jaki trzeba mieć iloraz inteligencji żeby nie rozumieć że BEZ PIERWSZEJ DRUŻYNY SENIORSKIEJ nie będzie młodych adeptów hokeja! To zawsze drużyna ligowa przyciąga i zachęca dzieci do pierwszego kontaktu z tą dyscypliną, Ci którzy chcą tylko dofinansować najmłodszych a zapomnieć o dorosłych niech się zastanowią!
prokurator14.03.2017, 12:46
Sezon hokejowy jeszcze trwa, okręt pomału tonie, szczury się gryzą zamiast wiać, ale gdzie wiać?
robi14.03.2017, 12:25
potem sprawdzić jak są wydatkowane inne pieniądze np na duże imprezy miejskie
pp14.03.2017, 12:21
jak to jest możliwe aby Przewodnicząca Komisji DW zajmowała się wyjaśnieniami tej kwestii, skoro sama związana była z projektem UDH Uczelnianej Drużyny Hokeja w podhalance i była odpowiedzialna za współpracę w ramach porozumienia między MMKS , a podhalanką z 24.08.2014 r.
Co zrobić14.03.2017, 10:52
Dlaczego z moich podatków pieniądze mają iść na hokej ? Którego nigdy nie oglądam? (Błagam, nie piszcie tu o promocji Nowego Targu)

Sport itp to są raczej prywatne zainteresowania. Które nie powinny być opłacane z publicznych pieniędzy. Równie dobrze można by dopłacać do gry w warcaby...
ens14.03.2017, 09:32
do miś:
Nowy Targ kojarzy się z hokejem tym którzy się nim interesują. Dla mnie miasto kojarzy się z Podhalem, Gorcami, ale w życiu bym go z hokejem nie wiązał. Sporo znajomych z polski na pytanie gdzie leży Nowy Targ odpowiada. No miedzy Krakowem a Zakopanym. Nigdy nie pamiętam żeby ktokolwiek powiedział że tam gdzie jest drużyna hokejowa.

Ja także proponuję odciąć źródełko, jak będą dobrze grać to się sami utrzymają, a zaoszczędzone pieniądze proponuję wsadzić w coś - z czego użytek lub przyjemność będzie miała większa ilość mieszkańców a nie tylko garstka.
Rafi14.03.2017, 09:24
Przestańcie już epatować ludzi tym, jak to hokej nas promuje w Polsce !!! Ludzie opamiętajcie się, oprócz południowej Polski nikt hokejem się nie interesuje ! Nowy Targ już od dawna jest tylko miastem, które się przejeżdża tylko dlatego że jest po drodze do Białki lub Zakopanego ! Skończyły się już czasy świetności hokeja i już nigdy nie wrócą! Dzisiaj jak masz ochotę prowadzić drużynę sportową to musisz mięć sponsora, a takowi do hokeja się garnąć nie będą, bo to jest tylko sport niszowy. Nigdzie nie widzę tutaj żadnych profitów dla miasta za rzekome promowanie, kwota wydana przez miasto na klub jest totalnie nie adekwatna do tego co miasto w zamian otrzymuje!Poza tym nie rozumiem dlaczego wszyscy mieszkańcy mają płacić na dyscyplinę, którą uprawia garstka i to głównie rodzin byłych lub obecnych hokeistów! Wołałbym, żeby te pieniądze były przeznaczone na inne cele, chociażby na dziurawe drogi! Wiem że zaraz cała armia krzykaczy rzuci się na mnie że jak śmiem tak mówić :-) ale niestety, świat jest teraz brutalny, nie stać cię na coś to tego nie kupujesz, więc jeżeli klubu nie stać na funkcjonowanie w takim zakresie żeby samemu siebie utrzymać to niech zatrudnia zawodników na których będzie ich stać a nie ciągle wyciąga ręce po nasze wspólne pieniądze, ja nie mam ochoty za to płacić! wiem również że podobnego zdania jest masę ludzi w mieście, zresztą to pięknie widać na trybunach po frekwencji na meczach !
fun14.03.2017, 09:17
Przesadzacie z tą promocją Nowego Targu przez hokej, w kółko to samo. Mecz to mecz, każdy idzie dla rozrywki, tak jak na mecz siatkówki albo skoki. Co innego promocja tras biegowych albo rowerowych, gdzie przyjeżdżają ludzie z Polski, a tu na meczu sami swoi, nawet miejsca na trybunach mają opisane, a nie daj Boże mu zająć :-) Popieram Panią Radną Korwin, zawsze poruszy temat tabu, o którym mówi całe miasto ale nikt nie ruszać bo strach. Tak trzymać!
Teddy14.03.2017, 09:06
No jeszcze jak się zabiorą za NKP ... roztrwonione pieniądze nowotarżan na zabawy 3 ligi ...
Byly hokeista14.03.2017, 08:58
Radnym polecam zapoznać się z komentarzem Pana Weglarczyka na facebooku. Moze sie im rozjasni w glowach co nieco.
kibicka14.03.2017, 08:16
Ja to bym cały budżet przeznaczyła na hokej i zlikwidowała dział promocji , , inwestycji w mieście .Pewnie były by wtedy oszczędności a Podhale mistrzem nie tylko Polski ale i Świata. NHL niech się schowa.
ceperka14.03.2017, 07:14
Jeszcze tylko brakuje powiadomienia do prokuratora , żeby sprawdził czy miasto po cichu mogło przez MMKS przekazać pieniądze spółce akcyjnej i mamy wymianę władzy
Gerwazy14.03.2017, 07:11
Skończyć raz na zawsze z tym hokejem!!! To tylko marnowanie naszych pieniędzy a nie jakaś tam "promocja".
fistaszek14.03.2017, 00:15
Dobra drużyna nie potrzebuje miejskich pieniędzy, bo ma sponsorów. Zła drużyna to brak promocji i kasa wyrzucona w błoto. Tyle w temacie.
miś13.03.2017, 22:34
bardzo dobrze niech sprawdzą na co idą pieniądze z miasta na szkolenie młodzieży czy na zawodowców
Popieram Podhale13.03.2017, 22:22
Hokej to promocja Nowego Targu, który w dużej mierze jest właśnie kojarzony z tą dyscypliną sportową
Zobacz pełną wersję podhale24.pl