14.03.2017, 10:12 | czytano: 5895

Sprawa zabójstwa Andrzeja Krzysztofiaka wraca do sądu. Czy morderca dostanie surowy wyrok?

Fot. Michał Adamowski
Przed Krakowskim Sądem Apelacyjnym odbędzie się dziś rozprawa ws. wyroku dla zabójcy 20-letniego Andrzeja Krzysztofiaka w Andrzejki 2013 roku w Rynku w Nowym Targu. Morderca - Dawid M. z Rabki-Zdroju - dostał 15 lat więzienia. Niska kara wywołała społeczną krytykę, sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który uznał, że sąd apelacyjny w Krakowie powinien ocenić ją jeszcze raz.
W zeszłym roku Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał Dawida M. na 15 lat więzienia, choć wcześniej Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zasądził mu dożywocie. Wywołało to liczne protesty w Nowym Targu, a rodzina w poczuciu niesprawiedliwości rozpoczęła walkę o zmianę wyroku. Wskutek zaangażowania posła Edwarda Siarki sprawą zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości. Efektem tych starań jest kasacja złożona przez ministra Zbigniew Ziobro do Sądu Najwyższego i decyzja SN o ponownym rozpatrzeniu sprawy przez sąd apelacyjny w Krakowie. Pierwsza, być może pierwsza lub jedyna rozprawa, odbędzie się dziś.
Rodzina zabitego długo czekała na tę chwilę. Na profilu na Facebook'u "Walczymy o sprawiedliwy wyrok za zabójstwo Andrzeja Krzysztofiaka", napisali m.in. "Tak więc wygląda na to, że nadszedł czas na zakończenie tego, co rozpoczęliśmy wspólnie z Wami ponad rok temu. Nie przywrócimy Andrzejowi życia, ale możemy sobie spojrzeć w oczy i powiedzieć: „walczyliśmy”. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby sprawiedliwości stało się zadość".

r/


Zobacz więcej naszych publikacji na ten temat
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wysoko sprawiedliwości15.03.2017, 09:11
@mój nick,czytaj ze zrozumieniem "Wskutek zaangażowania posła Edwarda Siarki sprawą zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości. Efektem tych starań jest kasacja złożona przez ministra Zbigniew Ziobro do Sądu Najwyższego i decyzja SN o ponownym rozpatrzeniu sprawy"
Mokra gąbka na głowę...14.03.2017, 20:57
GR- czytaj dokładniej artykuły! Sprawa o zabicie Andrzeja Krzysztofiaka a nie Michała Marka!Zabójca Michała się wywinie po kilku latach bo niby naćpany był.Odsiedzi 8 lat i wyjdzie na wolność. Takie mamy prawo popaprane!
@ wysoko sprawiedliwości14.03.2017, 16:44
To chyba PIS ma swojego Boga? Bo ten o którym myślę to z PIS-em raczej po drodze nie ma. I Bogu dzięki!!!
Wysoko sprawiedliwości14.03.2017, 14:14
Dzięki Bogu , że wybory wygrał PiS.
Ja14.03.2017, 11:44
Jesteśmy z Wami>>>>>>
?14.03.2017, 10:41
dlaczego nigdy nie są podawane nazwiska sędziów orzekających? czy to jakaś tajemnica, zwyczaj, czy niedopatrzenie dziennikarzy? ja jakoś nie potrafię uwierzyć w to że sędzieowie nie biorą łapówek -
GR14.03.2017, 10:41
Rodzina zamordowanego Michała powinna tak samo zakwestionować obronę pięciu osób które były obecna podczas morderstwa i uczestniczyły w ukryciu zwłok. Tam proponowane wyroki do 5 lat to obraza dla szanujących wymiar sprawiedliwości obywateli tego kraju.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl