20.03.2017, 15:09 | czytano: 4935

Dyrektorzy poszukiwani

Urząd Gminy w Rabie Wyżej ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów w dwóch przedszkolach i jednej szkole.
Konkursy dotyczą dyrektorskich posad w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Sieniawie, Przedszkolu Gminnym w Rabie Wyżnej oraz Przedszkolu Gminnym w Skawie.
Gmina czeka na zgłoszenia od kandydatów do 29 marca.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
sokrateles22.03.2017, 00:21
do sokrates:
No i właśnie przez takie myślenie jak Twoje mamy dziś w Polsce deficyty demokracji. W każdej konstytucji każdego państwa, wzorem Konstytucji I Rzeczpospolitej, jest zapis mówiący że obecne przepisy można zmienić, dlatego dziwić może że z takim uporem obstajesz za tym żeby przypadkiem coś w naszym kraju nie zależało od Ciebie, ode mnie, czy nawet od wójta, tylko żeby koniecznie wszystko, z dyrektorami włącznie, przywożone było do naszych miejscowości w czarnej teczce, jak za najbardziej stalinowskiej komuny. Ja się na takie coś nie godzę i będę się starał do swoich poglądów przekonać innych. To nieprawda że szczegółowe przepisy i rozporządzenia nie mogą być bardziej demokratyczne. Pora aby centrum decyzyjne znalazło się rękach naszych, to my możemy o tych sprawach decydować, eksperci niech tylko wyłonią trzech kandydatów spełniających merytoryczne wymagania, ale ostateczną decyzję w demokracji podejmować mają ludzie, których to dotyczy, czyli tutaj rodzice uczniów. A PiS może sobie ten tutaj mój komentarz swobodnie przeczytać - myślę że P24 żadnemu z posłów i działaczy PiS nie blokuje dostępu do tych tutaj komentarzy.
ObserwatoR21.03.2017, 10:55
czyżby rządzącej partii skończyła się ławeczka?
do sokrates21.03.2017, 07:26
sokrates to nie zależy od ciebie anie odemnie ani od wójta. Jest szereg szczegółowych przepisów (ustawy rozporządzenia) które mówią o składzie komisji. Zgłoś problem PIS a nie na p24.
sokrateles20.03.2017, 21:03
A gdyby tak komisja kwalifikacyjna wyłaniała spośród wszystkich kandydatów trzech najlepszych, po czym z tych trzech najlepszych kandydatów sami rodzice (jeden rodzic jeden głos) wyłanialiby dyrektora drogą tajnego głosowania? Przecież to się da bardzo łatwo zrobić (i jest jeszcze na dodatek demokratyczne i upodmiotawiające rodziców, którzy obecnie są w szkole jak ryby i głosu nie mają).
kiedyś dyrektor20.03.2017, 20:22
dyrektor to też kierownik (w teorii zarządzania)
Wojtek20.03.2017, 19:52
Nie dyrektorzy, lecz kierownicy,jak to było onegdaj .Słowo dyrektor jest tu za duże i wbijające w pychę, co widać w poszczególnych szkołach. Wypowiedź powyższej gierki jest tego dowodem.
gierka20.03.2017, 16:19
A z jakiej opcji politycznej ci dyrektorzy? I czy to nie jest tak ,że z góry wiadomo kto zasiądzie na tym fotelu?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl