05.04.2017, 08:53 | czytano: 2250

Poronin zapłaci mniej za ścieki odbierane przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne

O ok. 10 % spadają ceny odbioru ścieków w gminie Poronin.
Właściciele nieruchomości odprowadzający ścieki bytowe, rozliczani są na podstawie wskazań wodomierzy lub innych urządzeń pomiarowych i zużycia wody. Do grupy tej zalicza się przede wszystkim gospodarstwa domowe, spółdzielnie mieszkaniowe i właścicieli budynków wielo-lokalowych, placówki opiekuńczo-wychowawcze i oświatowe, instytucje użyteczności publicznej oraz placówki usługowe świadczące usługi o charakterze socjalno-bytowym. Wszyscy oni zapłacą teraz o 1,16 zł mniej za każdy m.sześc. ścieków. Od 1 maja zamiast dotychczasowych 10,94 zł opłata wyniesie 9,78 zł. Obniżce ulegnie opłata za tzw. za utrzymanie gotowości do świadczenia usługi i urządzeń kanalizacyjnych. Cena w tym wypadku spadnie z 6,46 zł do 6,28 zł.
- Obniżki wynikają z naszych negocjacji z Podhalańskim Przedsiębiorstwem Komunalnym w Nowym Targu, którego jesteśmy członkiem oraz obniżeniem stawek, jakie do tej pory pobierała oczyszczalnia ścieków Nowym Targu, gdzie trafiają nasze ścieki – mówił na sesji Rady Gminy Poronin Andrzej Buńda, zastępca wójta.

Ponad złotówkę mniej za jeden metr zapłacą również odprowadzający ścieki przemysłowe. Dotychczas za każdy metr sześć płacili oni 11,23 zł. Teraz będzie to 10,09 zł. Mniej o 22 grosze kosztować ich będzie tzw. utrzymanie gotowość i utrzymanie sieci kanalizacyjnej.

Wszystkie podane ceny są cenami netto.
js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
krab05.04.2017, 19:05
L musi spłacić długi wdzięczności wobec T. Za wszystko zapłacą mieszkańcy N.T. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, mówi staropolskie przysłowie.
raak05.04.2017, 11:22
W mieście ścieki do góry a n wsi w dół...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl