11.04.2017, 20:40 | czytano: 3470

Konkurs na „Nopiykniyjsy Orawski Moj”

zdj. Łukasz Sowiński
Po raz kolejny rusza tradycyjny konkurs, w którym o miano najpiękniejszego będą rywalizować orawskie moje postawione w gminie Jabłonka. Termin zgłoszeń upływa 28 kwietnia.
Warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest dostarczenie do biura Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce zgłoszenia zamiaru stawiania moja zgodnie z dawną orawską tradycją.. W konkursie mogą uczestniczyć tylko mieszkańcy gminy Jabłonka.
Przy ocenie, która nastąpi 1 maja b.r., komisja będzie brać pod uwagę: tradycyjny wygląd i sposób mocowania, treść, estetykę dedykacji, gwarową formę zapisu oraz wysokość moja. W przypadku wystąpienia wulgaryzmów w zapisie dedykacji, może dojść do dyskwalifikacji grupy. Podczas mocowania moja nie należy korzystać ze sprzętów mechanicznych, dźwigów, podnośników – chyba, że służy to zabezpieczeniu terenu. Uczestnicy konkursu odpowiadają za bezpieczeństwo w czasie stawiania moja, które jest prywatną inicjatywą. Grupę musi zgłosić osoba pełnoletnia. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej Orawskiego Centrum Kultury.

Nagrody i dyplomy za zajęcie pierwszych trzech miejsc zostaną wręczone 3 maja 2017 roku podczas Przeglądu Orkiestr Dętych w Jabłonce.

Kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie Orawskiego Centrum Kultury, które wraz z Orawską Biblioteką Publiczną w Jabłonce, Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej oraz Babiogórskim Parkiem Narodowym - jest organizatorem konkursu.

Równolegle swój konkurs organizuje także gmina Lipnica Wielka pn. XIII Konkurs na „Nopiykniyjsy Gminny Moj”. Więcej informacji na: lipnicawielka.pl.

ah/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kamil22.04.2017, 09:39
Lipnica Wielka też leży na Orawie więc zasady konkursu nijak się mają do nazwy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl