08.05.2017, 21:15 | czytano: 6609

Od wtorku duże utrudnienia na zakopiance. Dyrekcja dróg zaleca objazd przez Mszanę Dolną

Fot. Robert Miśkowiec
9 maja rozpocznie się frezowanie nawierzchni zakopianki na odcinku 5,5 km od Lubnia do Krzeczowa. Roboty trwać będą od godz. 8.00 do zmierzchu. W miejscu robót obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
- Maszyny frezujące rozpoczną prace z dwóch stron jednocześnie na jednym pasie jezdni, czyli jednocześnie od strony Lubnia i Krzeczowa. Drugim pasem będą się mogły poruszać pojazdy, ale ruch będzie odbywał się wahadłowo, sterowany ręcznie. Zalecamy objazd drogą wojewódzką przez Mszanę Dolną i krajowa nr 28 do Skomielnej Białej - informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Między 12 i 15 maja ruch odbywał się będzie zakopianką po sfrezowanej nawierzchni. Prace nie będą prowadzone ze względu na wzmożony ruch weekendowy.
Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, czyli nie będzie opadów i temperatura nie będzie spadała poniżej 0 stopni C, od 16 maja do 18 maja na sfrezowanym odcinku układana będzie nowa warstwa ścieralna nawierzchni i ruch odbywał się będzie jednym pasem jezdni wahadłowo lub objazdem przez Mszanę Dolną.

Prace prowadzone będą we wtorek, środę i czwartek, bowiem są to dni z mniejszym natężeniem ruchu. Wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni jest konieczna ze względu na utratę odpowiedniej szorstkości przez istniejącą warstwę, co powoduje mniejszą przyczepność pojazdów.

Źródło: GDDKiA w Krakowie, oprac. r/
zobacz także
komentarze
TGA 18.48009.05.2017, 17:03
Jak slimoki mogą jechać przez Mszanę,skoro nawigacja prowadzi zacofianką???O mapie już nie wspomnę,wysiłek ponad miarę,zeby ją umieć czytać...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl