09.05.2017, 16:00 | czytano: 9125

Juwenaliów nie będzie. Nie ma chętnych do organizacji imprezy

Fot. Archiwum Podhale24.pl
NOWY TARG. W tym roku nie będzie Juwenaliów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, które zawsze organizuje Samorząd Studencki, gdyż było zbyt małe zaangażowanie ze strony studentów.
- W tym roku nie będzie Juwenaliów. Było bardzo małe zaangażowanie ze strony studentów. Na 2 tysiące do pomocy w organizacji Juwenaliów zgłosiły się jedynie 3 osoby – wyjaśnia Kinga Matuszek, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PPWSZ. – O tym, że nie organizujemy Juwenaliów poinformowaliśmy „Kolegium Rektora” tuż przed długim weekendem.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
studentka12.05.2017, 15:07
Również uważam, że samorząd do wymiany! Jak przewodnicząca takiej uczelni może powiedzieć, że nie było chętnch do pomocy?! Po pierwsze żadnego ogłoszenia nie było a możliwości na to mnóstwo: każdy ma facebooka, uczelnia ma stronę internetową, można było rozesłać meile, porozwieszać ogłoszenia na uczelni! A tu nic , a poza tym co to za przewodnicząca, co nie potrafi zmotywować studentów? Powinna się spalić ze wstydu i jak najszybciej zrezygnować z pełniącej funkcji bo żal
arwen12.05.2017, 11:48
Ehh ludzie... cudze chwalicie swego nie znacie. Zauważyłam dziwną tendencje wśród ludzi z Podhala. "Studiowałeś w Krakowie? wow jaki Ty jesteś uczony i światowy!" nie ważne, że taka osoba 2/3 życia w Krakowie spędziła na balowaniu, a studia skończone na warunkach, ale to przecież KRAKÓW! Tym samym inna osoba, pilna, ambitna, przykładająca się do nauki i własnego rozwoju zostanie zmieszana z błotem bo przecież studiowała na PPWSZ, a tam tylko owce wypasają - mówią to zazwyczaj osoby, które nigdy uczelni nawet nie odwiedziły, nie wiedzą nic o jej funkcjonowaniu i tym, że profesorowie z tych słynnych Krakowskich uczelni przyjeżdżają tutaj i niejednokrotnie powtarzają, że praca z studentami tutaj jest niejednokrotnie o wiele bardziej przyjemna. Co do samych Juwenaliów, to pieniądze były, chęci były i był też brak informacji o ludziach potrzebnych do organizacji. Ale ludzie i tak wiedzą lepiej co było, a co nie.
xzy11.05.2017, 18:30
Nie było chętnych? to ja się pytam kiedy było jakiekolwiek ogłoszenie, że potrzeba chętnych do organizacji.
Nie było, ja nie słyszałam a przewodnicząca mam nadzieję już niedługo będzie pełnić tą funkcję.
Natan Kajdas10.05.2017, 21:43
Osobo o pseudonimie Try. Jeżeli komentujesz studentów pod hasłem niedoroby, podpisz się imieniem i nazwiskiem. Chętnie zobaczę jak wygląda "dorobiony" człowiek. Pozdrawiam!!!
CZE MU BUNT ZA KOW10.05.2017, 20:00
Juwenalii NIE MA
Bo STUDENTÓW ni ma
To Uczelni NI MA?
Czy wielka sćima

Bo kazda UCZELNIA
JUWENALIA MA

Gdzie jest radosc ZAKOW
Gdzie duma POLAKOW
Wstyd mi za Was MLODZI

W 1549r 14+go maja MA -
Wyjscie ZAKOW z KRAKOWA

Kiedy z Nowego Targu !
Studentka5910.05.2017, 19:55
Uczelnia ma pieniadze na zorganizowanie juwenali. Jedynym problemem była słaba organizacja. Nie było żadnych plakatow ani informacji ze cos takiego ma się odbyć. Nie leży to w interesie profesorow aby oni organizowali takie imprezy. Wystarczy mala grupa chętnych osob, zeby zrobili ankiety, porozmawiali ze studentami jak chcieliby zeby to wygladalo.Na uczelni jest duzo osob majacych zespoly taneczne czy tez muzyczne. Wystarczą checi. A uczelnia nie ma nic do tego. Tylko i wylacznie osoby za takie imprezy odpowiedzialne.
ccc10.05.2017, 19:42
Samorząd nie wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec Studentów. Honorowo Przewodnicząca powinna podać się do dymisji. Myślę, że na to miejsce znajdzie się wielu chętnych, którzy zamiast szukać podwykonawców po prostu wezmą się do roboty. Pani Kingo, z całym dla Pani szacunkiem, trzeba w końcu zdać sobie sprawę, że stanowisko, które Pani piastuje to nie pierwsze miejsce na podium popularności, ale zobowiązanie do ciężkiej harówki za którą nie należy oczekiwać wdzięczności. To służba! I o ile brak Juwenaliów jestem w stanie zrozumieć o tyle zwalanie odpowiedzialności za ten niewypał na innych to zwykła dziecinada, której nie pojmę. Ta Pani wypowiedź jest jasnym dowodem na to, że Pani się nie nadaje na przewodniczącą. Nie przez brak Juwenaliów, ale przez brak umiejętności poniesienia konsekwencji. Zwykły brak honoru.
Studentka III roku10.05.2017, 19:33
Wieszacie psu po uczelni a nie macie pojęcia jaka jest prawda. To, że nie ma Juwenaliów to nie jest wina władz uczelni ale samorządu, a konkretnie niejakiej Kingi Matuszek- przewodniczącej- zadufanej w sobie dziewczyny, która na wszystkich patrzy z góry. Po pierwsze, jak słusznie zauważono, nikt nie wiedział, że potrzebna jest pomoc, bo przewodnicząca nikogo o tym nie poinformowała, ponieważ po pierwsze nie ma pojęcia czym jest funkcja, którą pełni! Po drugie uważa, że wszyscy powinni wszystko za nią zrobić a ona będzie tylko zbierać laury i nagrody - nienależne i za pracę innych! Po trzecie studenci się na niej poznali i nie chcą mieć z nią nic wspólnego- o współpracy to nawet nie mówię! I koniec końców nie zrobiła NIC, żeby Juwenalia miały się odbyć! Została sama pewnie z jakimiś dwoma psypsiakółkami- może tak samo zadufanymi w sobie jak ona sama ( w myśl zasady swój swojego zawsze pozna) a teraz jeszcze publicznie obwinia wszystkich. Jedno co się nasuwa to słowa do przewodniczącej: Kończ Waść wstydu oszczędź!
Przemysław Kowalczyk10.05.2017, 19:02
Nie pozwolę się obrażać. Jak będę odbierał nobla to podkreśle że byłem częścią tej uczelni. Nic z nieba nie spada, a jeśli studenci nie chcą imprezy to ich problem na co barszcz czerwony ten temat? Tania sensacja bo w mieście w którym ludzie wykonują usługi innym nikt nie chciał wykonać usługi im. Całe podhale to jedno wielkie miejsce w którym służy się przyjezdnym ale sobie nawzajem nikt nie chce, bo zamiast pomoc to wykpic i wyszydzic.
Zosia10.05.2017, 18:27
Bardzo niesprawiedliwe oceny uczelni przecież pielęgniarstwo to jest prawdziwa perełka : porządek ,kompetencje opieka nad studentami .praktyki, certyfikaty jakości .programy unijne
Osoby hejtujace dajcie sobie na wstrzymanie ...
Studentka10.05.2017, 17:44
Uczelnia ma pieniadze na zorganizowanie juwenali. Jedynym problemem była słaba organizacja. Nie było żadnych plakatow ani informacji ze cos takiego ma się odbyć. Nie leży to w interesie profesorow aby oni organizowali takie imprezy. Wystarczy mala grupa chętnych osob, zeby zrobili ankiety, porozmawiali ze studentami jak chcieliby zeby to wygladalo.Na uczelni jest duzo osob majacych zespoly taneczne czy tez muzyczne. Wystarczą checi. A uczelnia nie ma nic do tego. Tylko i wylacznie osoby za takie imprezy odpowiedzialne.
DR MARTENS10.05.2017, 17:10
Mam pytanie do mądrzejszych....po co nam w Nowym Targu niby ta uczelnia.Mam znajomych co pokończyli studia na tejze uczelni i co?Nikt z nich nie pracuje w tych specjalizacjach co ukończyli studia.Wiec ta szkola to wylegarnia bezrobotnych...
Studentka10.05.2017, 16:16
Jak są jakieś biegi rektora czy tym podobne to uczelnia wie jak pozyskać studentów , ale jeśli chodzi o juwenalia to najlepiej napisać że nie było chętnych i to już po fakcie. Szkoda tylko że większość studentów nawet nie wiedziała że trzeba pomóc i gdzie się zgłosić. Brawo samorząd :)
student10.05.2017, 16:07
Związki ze znaną uczelnią (????) z Torunia i taki efekt ?
kolorado10.05.2017, 14:04
Jacy studenci takie juwenalia,po prostu na gotowe to każdy i jeszcze obgadać-żałosne
AutoBusiarz10.05.2017, 13:10
Moja skrajnie negatywna (i zapewne niesłuszna, ale jednak zakorzeniona przez kilka lat jak najgorszych doświadczeń) opinia o intelektualnych zdolnościach studentów tej uczelni, oparta jest wyłącznie na wyjątkowo bezmyślnym (nie mówię nie zgodnym z przepisami, bo to mogę wytłumaczyć trudnościami w znalezieniu miejsca) parkowaniu samochodów wokół szkoły. Dlatego myślę (pewnie złośliwie), że brak tych Juwenaliów to dar od niebios dla tych studentów - bo pewnie zrobiliby sobie, albo komuś postronnemu, przy okazji krzywdę.
P10.05.2017, 11:28
Ale chwila... Juwenalia to ich święto nie chcą zrobić imprezy to przecież nikt ich nie zmusza. Macie pretensje do nich, że nie chcą szaleć? Przecież nie składacie się im na piwo i wódkę :)
jo10.05.2017, 10:57
jaka uczelnia tekie juwenalia .
Zniesmaczona studentka10.05.2017, 09:30
Ciekawa jestem czy Kinga Matuszek próbowała w ogóle KOGOKOLWIEK zwerbować do tego by juwenalia W OGÓLE zorganizować ! Tyle można było zrobić, ale w ostatniej chwili wystarczy zwalić na 2000 uczniów. Ciekawa jestem ILE z tych dwóch tysięcy w ogóle wiedziało, że można było się zgłosić do pomocy. Pozdrowienia
Rychu10.05.2017, 08:14
chwała Bogu
Jo2310.05.2017, 07:17
coś mi się wydaje,że ta PPWSP jest filią innej znanej Alma Mater ale z Torunia. Nie rozumiem dlaczego się dziwicie
student10.05.2017, 06:50
Te komentarze są żałosne, chętnych też wcale nie było mało.
Pozdrawiam.
Żeglas10.05.2017, 03:29
Ej no , PPWSZ przecież jest takie fajne :)
aaa10.05.2017, 02:07
esiok - a skąd ty możesz wiedzieć kto jest zdolny a kto nie? może część osób ma życie ułożone tak że zrobi licencjat tutaj na prowincji, będąc blisko swego domu, interesu, a magistra zrobi później w Krk? następnie wróci tutaj i zajmie stanowisko. i jeszcze się mu będziesz pierwsza kłaniać jak będziesz chcieć coś załatwić! ***o ty jedna
Try09.05.2017, 22:46
Takie to nieroby rosną na tym ppwsz. Dramat!
zzz09.05.2017, 22:43
egzaminy koncowe tez odwolacie jak nie bedzie zainteresowania? zalosne...
obserwator09.05.2017, 22:35
wstyd , czy to takie trudne zorganizować chociaż dzień sportowy z małym koncertem a wieczorem balanga w pabie
szkoda ze nie ma Juwenaliów, samorząd studencki do wymiany
emeryt09.05.2017, 22:26
Nie róbcie juz wstydu i złudnych nadziei młodym ludziom, Wy kase nabijacie a ich w butelkę. Jak Wy spać możecie w ogóle Profesorowie hahahah
bezwstyd09.05.2017, 21:33
to może UTW je zorganizuje? I tak to właśnie oni się najlepiej bawili na Juwenaliach i w barwnym korowodzie. PPWSZ dowodzona przez księdza-pułkownika, generała i marszałka - żenua
zswpp09.05.2017, 21:26
Generał z pułkownikami nie pozwolili? Czy może kasy już zaczyna brakować. Lekko przyszło lekko rozdajemy i .....dno widzimy w kasie podhalanki. A może kuria dopomoże ?! A miało być tak akademicko i wszystko z myślą o i dla studenta.
Kevin09.05.2017, 21:23
Jak ludzie tylko tylko w domu przed telewizorem, komputerem potrafią siedzieć a sami sir niczym nie zajmą to najlepiej jest krytykować. Wielka szkoda że nie będzie juwenalii, z roku na rok wyglądało to coraz lepiej.
student09.05.2017, 20:31
Cały rok robię za "sztuczny tłum" na wszelakich konferencjach to przynajmniej nie będe musiała na juwenaliach przy nieciekawych zespołach.
Pogo09.05.2017, 20:27
Żałosne wypowiedzi . Uważacie ze lepiej dla regionu będzie gdy szkoła zostanie zamknięta. Może kolejna galerie otworzyć , wszak to dla regionu będzie prestiż
Elwira09.05.2017, 18:26
Porażka, ale jakaś uczelnia tacy studenci
Seba09.05.2017, 18:22
Bardzo wielka szkoda... :(
wiki09.05.2017, 18:21
Szkoda
ppp09.05.2017, 17:57
No "straszna wiadomość " ????????????
Całe szczęście. ........
mnich09.05.2017, 17:46
Jaka szkoła takie juwenalia.
esiok09.05.2017, 17:45
jaka uczelnia takie juwenalia. najwyższy czas zamknąć te pseudo szkołę , szkoda pieniędzy. lepiej co roku dać kilkadziesiąt stypendiów dla biednej a zdolnej młodzieży na studia w ośrodkach akademickich z prawdziwego zdarzenia.
studnt normalnej uczelni09.05.2017, 17:30
I tak trzymać . Jaka uczelnia , tacy organizatorzy . Dajcie spokój z tą niby uczelnią . Dajcie spokój .
ale fajnie09.05.2017, 17:23
Świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców
ja09.05.2017, 17:19
i całe szczęście !!
baciok@09.05.2017, 16:53
Jaka Uczelnia takie Juvenalia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl