13.05.2017, 12:18 | czytano: 2813

Trzy nowe inwestycje w COS-ie

Budowa nowego internatu sportowego, przebudowa pływalni i rozbudowa systemu sztucznego naśnieżania tras narciarskich - to trzy zaplanowane na ten roku duże inwestycje w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem.
– Zakwalifikowanie tych inwestycji do wykonania na przestrzeni najbliższych miesięcy nie byłoby możliwe bez dobrej współpracy Centralnego Ośrodka Sportu z Ministerstwem Sportu i Turystyki – mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS-OPO w Zakopanem. – W ubiegłym roku oddana do użytku została hala wielofunkcyjna, która już spełnia swoją funkcję. Szczególnie ważne jest to, że przy kolejnych obiektach dobrze służących sportowcom i czyniących nasz ośrodek bardziej przyjaznym oraz nowoczesnym, znacząco zwiększą się jego możliwości noclegowe – dodaje dyrektor Danikiewicz.
Pierwsza z inwestycji dotyczy bazy noclegowej. Dzięki budowie nowego internatu sportowego zwiększy się liczba miejsc dostępnych dla grup przebywających w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Internat połączony zostanie z krytymi obiektami sportowymi Ośrodka, do których będzie można dostać się tzw. suchą stopą.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się również przebudowa pływalni COS-OPO w Zakopanem wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja znacząco podniesie standard i funkcjonalność pływalni, pozwoli obniżyć koszty eksploatacyjne obiektu.

Kolejny projekt, na który przyznane zostało dofinansowanie, wiąże się z rozbudową systemu sztucznego naśnieżania i przebudową istniejącego zbiornika do magazynowania wody, na potrzeby szybszego naśnieżania tras biegowych oraz skoczni narciarskich w Zakopanem. Zakupione będą ponadto nowe pompy i armatki do systemu naśnieżania.

Źródło: COS, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Asd14.05.2017, 03:55
Haha
Ale obłęd E wizualizacje
manfred13.05.2017, 20:13
Co to znaczy przebudowa pływalni czyżby 50 metrów w jedną stronę?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl