15.05.2017, 14:29 | czytano: 3646

Piotr Biernawski z Nowego Targu wygrał 3. Maraton Podhalański

W niedzielę , przy pięknej pogodzie blisko 100 osób zmagało się na dwóch trasach nie tylko z dystansem odpowiednio 42km i 21km, ale i ciężkimi długimi podbiegami, które czynią te zawody niezwykle wymagającymi.
Zawodnicy maratonu wystartowali z nowotarskiego rynku, natomiast półmaratończycy z Szaflar. Wszyscy spotkali się na mecie zlokalizowanej na estakadzie spacerowej pod Gubałówką w Zakopanem.
Górzystą trasę maratonu najszybciej pokonał Piotr Biernawski z Nowego Targu. Natomiast wśród kobiet zwyciężyła Marta Arbatowska z Łomianek.

W Półmaratonie wygrał Józef Zygmuntowicz z Kaniówki, a wśród kobiet najszybsza okazała się Magdalena Kozielska z Bańskiej Niżnej, (4ta w klasyfikacji Open).

Organizatorzy składają podziękowania dla wolontariuszy, członków lokalnych OSP, władz Nowego Targu i Zakopanego, wójta gminy Szaflary, starostów tatrzańskiego i nowotarskiego oraz lokalnej policji, za pomoc przy organizacji zawodów.

oprac. r/ źródło: organizatorzy