21.05.2017, 10:20 | czytano: 5361

Fontanna okolona ochronnymi słupkami

zdj. FB
SZCZAWNICA. "Fontanna na Placu Dietla została już uruchomiona" - poinformował na portalu społecznościowym Grzegorz Niezgoda. Jak dodaje - "dodatkowo zostały zamontowane betonowe słupki aby w przyszłości zmniejszyć straty spowodowane przez kierowców, którzy nie mogą się zmieścić na Placu Dietla".
Burmistrz nawiązuje do zdarzenia sprzed siedmiu miesięcy, kiedy to pijany kierowca wjechał samochodem w fontannę - uszkadzając ją.


Remont kosztował ok. 30 tys zł. Jak dodaje burmistrz Szczawnicy - prace "zostały sfinansowane ze stosownego ubezpieczenia".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jo nie z jaworek , ale wim22.05.2017, 22:35
@tez z jaworek; do podstawówki i uczyć się ortografii , bo są braki , albo kontrolę pisowni włączyć w komputerze , oczywiście jak się umie to zrobić .
kierowca21.05.2017, 23:17
do Jeremy: zgadzam się z Tobą , że niektórzy kierowcy przesadzają z prędkością wjeżdżając na plac. Plac jaki jest taki jest , ale obowiązują na nim przepisy ruchu drogowego. Gdzie masz znak że plac to ciąg pieszy czy deptak ??? To pieszy musi na placu uważać jak łazi, bo plac poza wytyczonym miejscem fontanny jest pasem jezdni, a nie chodnikiem. Niestety piesi przeważnie chodzą po części jezdnej placu jak chcą. A już szczególnie trzeba uważać w tym konkretnym przypadku na dziką zgraję kuracjuszy-turystów biegających po całej jezdni i chcących już wsiadać za manewrującym jeszcze autokarem jednego z miejscowych biur turystycznych. Kierujący często też nie są bez winy wjeżdżając na plac z ul.Zdrojowej i nie ustępując pierwszeństwa wyjeżdżającym z placu od strony Parku Górnego, a ci z kolei nie zważają na jadących od strony Kowalczyka. Plac wolna amerykanka lub róbta co chceta.
też z Jaworek21.05.2017, 20:42
Do gazda z jaworek. Gra półsłówek, jazda bez gaj.
???21.05.2017, 18:02
a dlaczego za remont nie zapłacił ten co fontannę uszkodził ?
Jeremy21.05.2017, 13:20
Na tamtego nawalonego młodziana raczej by nie pomogły, ale wielu mogą się przydać. Często widzę tam szybkich i wściekłych, którym wydaje się, że zmieszczą się w ten zakręt kombiakiem passerati jadąc 40 km/h. Przy okazji próbują przejechać pieszych, bo to przeca autostrada jest, z drogi śledzie itd.
gazda z jaworek21.05.2017, 13:12
Niezgoda - fontannę trzeba otoczyć drutem kolczastym , aby nie zbliżali się do niej wczasowicze i jej nie zniszczyli . Nie zostało wykonane to co zalecili radni. na kolejnej sesji rozlicza cie z tego zadania
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl