28.05.2017, 18:13 | czytano: 2434

Tłumy turystów na Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego we Frydmanie

Frekwencja w pierwszej części Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego we Frydmanie chyba przerosła oczekiwania organizatorów.
Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu cennych zabytków i unikatowej zabudowy tej pięknej spiskiej miejscowości. Na Spisz przybyły zorganizowane grupy z Krakowa, Wieliczki, Chrzanowa, Nowego Sącza, Nowego Targu oraz indywidualni koneserzy historii, etnografii z różnych regionów Polski.


Uczestnicy mieli możliwość zwiedzania najstarszego na Polskim Podtatrzu kościoła, piwnic winnych, niezwykłej ulicy Zastodolnej i zdobyć mnóstwo informacji na temat miejscowości i regionu oraz wysłuchać wykładu "Spisz na szlaku winnym" połączonego z degustacją węgierskich trunków. Na wszystkich czekały wydawnictwa związane z regionem, rzeźby lokalnych artystów i oczywiście kulinarna uczta dań regionalnych.

opr.s/ zdj. organizatora
zobacz także
komentarze
Bylam widzialam31.05.2017, 10:01
Przepięknie zorganizowane, gratuluję gminie tak fantastycznych mieszkańców i organizacji. brawo dla Koła gospodyń wiejskich, dla Wszystkich mieszkańców Frydmana. Świetna promocja, szeroka informacja w mediach przed i po wydarzeniu. Szczerze gratuluję :-)
Mieszkaniec31.05.2017, 09:55
Czy ten wojt zajmie się w końcu konkretną robotą? Co to ma być? Znowu jakąś impreza? niedługo to tylko portki bukowe będziemy nosić!!!
Stanisław28.05.2017, 21:06
Piękna sprawa... Brawo organizatorzy.., dzięki za inicjatywę !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl