12.06.2017, 09:00 | czytano: 2460

Piotr Burcan otrzymał Order Uśmiechu

Fot. Piotr Kuczaj
Odznaczenie to przyznają dzieci. Wymyślone zostało 50 lat temu. Jego laureatami są m.in. papież Jan Paweł II, Steven Spielberg, Nelson Mandela czy Jacek Kuroń. 1009 Kawalerem Orderu Uśmiechu został Piotr Burcan, nauczyciel muzyki z Rabki-Zdroju.
Order odebrał w niedzielę z rąk Rzecznika Praw Dziecka i Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marka Michalaka.
Piotr Burcan pochodzi z Zamościa. Od 44 lat związany jest z Rabką-Zdrojem. Jest tu nauczycielem muzyki, wychowawcą i muzykiem. Wspólnie z żoną prowadzą Pracownię Muzyczną „Triolki” w Rabce-Zdroju, działającą obecnie przy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu, z której zespołami i wokalistami osiągają ogólnokrajowe i międzynarodowe sukcesy.

Zgodnie z ceremonią, po otrzymaniu orderu Piotr Burcan został pasowany różą i musiał wypić bez grymasu na twarzy sok z cytryny.

Laureatką tego wyróżnienia jest także jego żona Mariola.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Agata13.06.2017, 08:48
Wspanialy czlowiek o wielkiej wrażliwości delikatności a także cierpliwości.Potrafi uczyć śpiewu nawet seniorow,u których sluch i głos nie jest już doskonały.Zyczę dużo zdrowia i radości z sukcesów swoich uczniow.
tutejszy12.06.2017, 11:58
Zacny człowiek...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl