16.06.2017, 11:25 | czytano: 4006

Teatr za trzy miliony

Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju wyłonił firmę, która zajmie się pierwszym etapem budowy nowej siedziby dla placówki na działce przy ulicy Orkana.
Przetarg wygrała firma Potoczak ze Skawy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu spośród trzech firm, jakie wzięły w nim udział. Inwestycja będzie kosztować nieco ponad 3,1 mln zł.
Pierwszy etap inwestycji obejmuje budowę teatru w stanie surowym otwartym z dachem oraz wykonanie dróg, placów i chodników. Planowany termin zakończenia prac to wiosna 2018 roku.

Obecnie rabczański teatr korzysta z sali parafialnej przy parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, w której od lat wystawia swoje spektakle.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kamarella18.06.2017, 21:37
Do pytom sie.
Zaloz firme wez udzial w przetargu i wygraj nsstepnie wybuduj...
Ludzie ile w was zazdrosci masakra....
SQ917.06.2017, 10:21
Projekt TRAGICZNY - trudno o tym czymś napisać że jest to w ogóle bryła architektoniczna. Gdybym ja chciał coś takiego wybudować, z pewnością bym nie dostał pozwolenia budowlanego w tej lokalizacji. Dlaczego - z pewnością uzasadnienie odmowy brzmiało by mniej więcej tak: "Projektowany obiekt w strefie ochrony zabytkowej zaburza architekturę krajobrazu, a jego bryła jest niezgodna nie tylko z lokalną i tradycyjną architekturą, ale przede wszystkim pozostaje w olbrzymim dysonansie z sąsiadującym zabytkowym kościołem w stylu podhalańskim - obecnym muzeum im. Orkana". No tak, ale nie ja jestem inwestorem, a Starostwo N. Targ... . Czyli tzw. obywatel nie może nic, a urząd wszystko... .
ale teatr ?17.06.2017, 09:31
...za trzy cztery miliony to w Bukowinie remize OSP wybudowali...
pytom sie16.06.2017, 21:47
czy w koncu jakis przetarg wygra inna firma niż potoczak albo chryczyk z całymi swoimi dworami
gucio16.06.2017, 16:26
"Obecnie rabczański teatr korzysta z sali parafialnej przy parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, w której od lat wystawia swoje spektakle. "
nieprawda! Teatr Lalek korzysta teraz z budynku dawnego kina w którym później mieścił się magazyn Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej,obecnie sala widowiskowa teatrzyku "Rabcio" :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl