26.06.2017, 19:36 | czytano: 5773

Sąd nad burmistrzem. Stronnicy chwalą go za oddłużanie miasta, przeciwnicy krytykują za brak inwestycji, które je ożywiają

Fot. Nowotarska Telewizja Kablowa
NOWY TARG. Rada miasta udzieliła burmistrzowi Grzegorzowi Watysze absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Tym samym uznała, że dobrze wydawał publiczne pieniądze. Ale opozycja kręciła nosem.
Radny Marek Mozdyniewicz stwierdził, że miasto dobrze się rozwija, powstają drogi i inne inwestycje, dzięki którym w mieście jest coraz lepiej. W końcu, jak dodał, jest dobra współpraca z powiatem, która owocuje wspólnymi inwestycjami.
Leszek Pustówka chwalił władze za godne i na wysokim poziomie uczczenie jubileuszu 670-lecia Nowego Targu i pozyskanie wielkich środków od sponsorów na tę imprezę.

Opozycja miała uwagi. - Nie zgodzę się z przedmówcami, że było tak pięknie kolorowo – stwierdził radny Paweł Liszka i wytykał, że miasto stać było na kawiarenki (jego zdaniem przepłacone) i imprezy, a nie znalazło ich na inwestycje poprawiające bezpieczeństwo - nowe drogi chodniki czy np. systemy przeciwpożarowe na basenie. - Przykre jest to, że dla burmistrza są nieistotne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców - uważał. Zwracał też uwagę na to, że w protokole Komisji Rewizyjnej pojawiły się krytyczne uwagi dotyczące nierzetelności (zdaniem skarbnika Łukasza Dłubacza małe i nieistotne). - Odkąd burmistrz przejął stery, nasze wydatki na inwestycje maleją. Niestety, niewiele się dzieje - dodał. - Nie za bardzo jest pomysł i wizja na Nowy Targ.

Andrzejowi Swałtkowi brakowało inwestycji, które ożywają miasto. - Miały być inwestycje przyciągające turystów, przedsiębiorców, bo nam zarzucaliście, że tworzymy miasto przy drodze, a wy mieliście to w programie wyborczym i tego nie zrealizowaliście - wytykał, przypominając, że kawiarenki na Rynku czy ścieżki rowerowe, których budowa rozpoczęła się już za poprzedniej władzy, to za mało.

A Janusz Tarnowski dodał, że burmistrz dokonał rzeczy historycznej, która nie udała się poprzednim władzom, mimo iż ją obiecywali - przeniósł targowicę w nowe miejsce i otworzył tym samym możliwość budowy wschodniej obwodnicy miasta. - Rzucać kłody pod nogi jest łatwo, ale historia zweryfikuje te działania. Proszę sobie przypomnieć, ile lat markowano przeniesienie targowicy. Dopiero ta władza z tym przeniesieniem fizycznie się zmierzyła - dodał.

Reklama


Wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek przypomniał, że poprzednia władza miała dwie kadencje na realizację wielkich inwestycji w Nowym Targu w ramach poprzedniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej – jedną poświęciła na przygotowania, drugą na ich wykonanie. - Proszę pamiętać, że my w ramach kolejnej perspektywy jesteśmy teraz w fazie przygotowawczej. Mnóstwo dokumentów, wniosków wymaga ogromnego zaangażowania pracowników urzędu i firm, którym zlecamy wykonanie dokumentacji. Powoli zaczynamy zbierać owoce, sprawy idą w dobrym kierunku, proszę o cierpliwość - dodał.
Przed głosowaniem radny Grzegorz Luberda przypomniał jeszcze, że za rządów obecnego burmistrza i radnych zadłużenie miasta spadło z 52 do 34 mln zł. - Jest to dla nas bardzo korzystna sytuacja w perspektywie przygotowywanych ważnych i kosztownych inwestycji w mieście – zauważył.

W głosowaniu za udzieleniem Grzegorzowi Watysze absolutorium było 15 radnych, a 5 wstrzymało się od głosu.

Burmistrz dziękując za głosowanie dodał, że dziwi się, że opozycja wytyka mu brak inwestycji, gdy tymczasem one były. - To był naprawdę trudny rok. Tylko osoby, które miały na co dzień z tym do czynienia np. przy przenosinach targowicy i budowie ronda wiedzą, ile sił, energii, zdrowia na to poświęciliśmy - stwierdził. - Rozumiem zarzuty, że brakuje spektakularnych inwestycji, ale my spłacamy długi za inwestycje z poprzednich lat, kiedy zaciągano kredyty na inwestycje, na które nie udało się pozyskać dofinansowania. Nie zaciągamy jednak nowych kredytów i spłacamy je. Nie sztuka wydać wielkie pieniądze, ale wydać małe i tam, gdzie były potrzebne - mówił.

r/
zobacz także
komentarze
Jędrek30.07.2017, 14:24
Jedyne co się w tym mieście rozwija to hipermarkety i galerie ,których jest coraz więcej.Jarmark przeszkadzał to wyrzucili to teraz mniej pieniędzy w kasie.Drobny handel umiera .bez turystyki to z nowej targowicy i z handlu w rynku raczej nic nie zostanie.Ile miejscowości wokół nowego targu się rozwija a u nas to zawsze smutny obrazek.jak tak dalej będzie to z n.t zostanie wieś zabita dechami.ciekawe ile faktycznie miejsc pracy powstanie w tych galeriach czy się nie okaże na końcu ,że miejsc pracy ubyło a nie przybyło bo w Poznaniu tak im wyszło
mieszkanka01.07.2017, 22:22
Panie burmistrzu a te dziury to moglby pan zalatac kolo ulic Klikuszowka i Kwiatowa
@ antyowca30.06.2017, 13:40
pani Joanny nikt z nas nie wybierał. Fundatorem okazał się burmistrz łamiąc tym samym jedna z obietnic wyborczych.
antyowca30.06.2017, 11:02
My wam płacimy , my spłacamy zadłużenie miasta, my was wybraliśmy i wy macie być dla nas i dla nas pracować. Nie mam zamiaru żeby moje podatki szły na kaprysy i bezmiar głupie pomysły Pani Joanny
starygoral30.06.2017, 00:15
Mnie wkurzył- robiąc Nowotarską Kartę Rodziny, która jest dla tych, którzy mają piątkę dzieci...Czyli dla niego...
Kuma29.06.2017, 17:24
Przynajmniej dwóch dyskutantów na tym forum to byli urzędnicy wciąż płaczący po Panu Fryźlewiczu. Znam ten kwiecisty styl nie wnoszący żadnych treści. Żal, żalem ale obiektywizmu choć trochę się należy. (P.S stawiam przecinki dla zmylenia MJ i MO)
bolek29.06.2017, 12:53
Glosowałem na niego po mimo obaw ze gościem będzie sterował zza pleców Tarnowski. Do roku już było wiadomo jak się sprawy mają. Nie oszukujmy się. Wybór może i najgorszy nie był ale Iskrzycka przelała czarę goryczy i pogrążyła chłopa dokumentnie. Są jeszcze całkowicie jak się okazuje bezradni radni. Ich zachowanie nie ma nic wspólnego z dbaniem o interesy mieszkańców miasta. Wykazując znamiona obranych z resztek rozumu usiłują nam wmówić że miasto nam się rozwija,turystyka kwitnie a burmistrz realizuje obietnice wyborcze. Pogonić całą kupę w diabły. Hipokryzja ,obłuda i spijanie sobie z dziubków.
jan spod lipy29.06.2017, 09:42
Pan Janusz Tarnowski prawie się nie popłakał jacy to poprzednicy byli źli. Pani Joanna już mu z chusteczką spieszyła, żeby nosek przetrzeć i szlachetną łzę złapać.
a gdzie Bogusia28.06.2017, 16:06
i tu widać złe mechanizmy radni bezradni bo nie mają przełożenia na wybór burmistrza nawet bez absolutorium by pracował nadal,a burmistrzem kręci JIS a on bierze na klate jej głupie pomysły i politykę kadrową ,chciałabym wiedzieć ile wydaje sie na bawiuńcianie sie Pani Burmistrz i ile dokładają do tego zależni od miasta sponsorzy i czy to więcej czy mniej niż roztrwaniała poprzednia władza
Orzesz kowa28.06.2017, 14:35
Ładnie to podszywać się pod znanego bajkopisarza,ja wiem że własny intelekt skromniutki ale próbujemy,próbujemy...
marek28.06.2017, 13:33
Królik nie potrafi rządzić samodzielnie . No to za rządzenie zabrała się nie mająca pojęcia o niczym za-Jęczyca. A jak głęboko sięga królicza norka przekonamy się za rok. Nie rozumiem pozostałych biesiadników obgryzających dorodną dotychczas marchewkę. Czas najwyższy pomyśleć o bezpiecznym schronieniu w czasie pożogi. Wszak zadyma jest oczywista to tylko kwestia czasu.
ogr28.06.2017, 12:35
A to się PIS już nie zasadza na samorządy? Jak można było się nie przygotować do debaty i smolić takie farmazony. Wesołego jaja. Panowie i panie. Bu ha ha......
najwyższy czas28.06.2017, 11:33
Skoro to całe towarzystwo tak bardzo oderwało się od swoich zobowiązań względem mieszkańców i chce żyć tylko dla siebie i własnych interesów, to może czym prędzej należy oderwać ich od koryta. Zawsze jest możliwość zgłoszenia referendum. Może już czas? Za chwilę będzie jeszcze gorzej ...
zyga28.06.2017, 10:21
Co z ta obiecywaną promocja miasta pod kontem turystyki. Otwarciem na Gorce i innymi obietnicami wyborczymi. I dlaczego mamy dwóch zastępców na garnuszku,skoro te obietnice i tak nie są realizowane. Miało być skromnie,bez kumoterstwa i oszczędnie. Świta bawi się w najlepsze oszczędności dotyczą mieszkańców /miasto fatalnie odśnieżane,platforma widokowa w Borze zdewastowana i tak można jeszcze długo/ Oj bardzo długo panie burmistrzu.
HR28.06.2017, 09:54
Tacy z nich gospodarze miasta jak z kociej ...... .......a. Jak była możliwość zarobienia dużych pieniędzy na wynajmie kawiarenek w rynku.To wybrali prawie najniższą. Jak ktoś miał wątpliwości ,albo nie dowierzał ,gdzie królik ze świtą posiaduje to już nie musiał zgadywać. Kasy do miasta wpływa mniej a na rynku jak był syf tak jest dalej. Wiatr targa okopconą folię na budach które kosztowały tyle co przyzwoita willa na Kokoszkowie. Nikt z radnych nie podnosi problemu ,nikt o nic nie pyta. To radni bezradni.Do wymiany. Jak się nie chce pracować dla dobra mieszkańców TO FORA ZE DWORA. Cicho siedzieć możecie w domu przed telewizorem.
dla resume Jan Brzechwa28.06.2017, 09:44
Rudy ojciec, rudy dziadek, Rudy ogon - to mój spadek, A ja jestem RUDY LIS. Ruszaj stąd, bo będę gryzł !
Tarżanin Nowy28.06.2017, 06:54
@ opop

Smród w zimie to jest w całej polsce od jakiś 70 lat :D A że PiS kocha górników to nigdy nic się nie zmieni w tym temacie.
Opop27.06.2017, 19:15
Przecież to co się dzieje to zenada. Wystarczy zobaczyć na drogi i smród w zimie. Jak można w czerwcu nie załatać ludziom dziur w asfalcie. Myślę że tymi działaniem obecny burmistrz skonczy swoją jedyna kadencję. Nic się nie dzieje ile można składać jak dzieciaki na poprzedników. Generalnie nieudacznicy. A mówi nie ze jest super jest śmieszne. Merytoryka godna satyrycznego sołtysa.
resume27.06.2017, 16:42
@Vidal - hmm, uderz w stół ... raczej nie mogę się pogodzić wyłącznie z porażką jaką funduje nam obecna władza. Taka konkluzja na tu i teraz. Ta stara została już rozliczona i przeszła do historii. Po bólu. Takie prawo demokracji i mieszkańców, którzy mają obowiązek wymagać od osób, którym udzielają mandat zaufania, lepszych rozwiązań dla siebie i nowoczesnego funkcjonowania miasta (ważne!). Tutaj jednak znacznie gorzej z tą rozbudzoną nadzieją, obiecaną wizją i całym tym bleblebaniem. Stąd zapewne alergiczna reakcja na słowa komentarza (uwaga! to także spadek odziedziczony mimo woli po Fryźlewiczu - teraz jeszcze bardziej jaskrawo i dokuczliwie :). A jeszcze nie tak dawno przekonywano przecież mieszkańców, że przygotowana magiczna różdżka zadziała, ale nie zadziałała z taką samą siłą jak wzniecane negatywne emocje. Te jednak pomimo właściwości paliwa lotniczego są najgorszym budulcem z uwagi na swoją ulotność. A ja, bez cierpienia za rzekomymi benefitami, ale z uwagi na swój wiek i obywatelskie doświadczenie, proponuję spojrzeć na samorząd jako na sztafetę ludzi, którzy nawet gdy się bardzo różnią, nie pomstują na swoich poprzedników a proponują konstruktywne rozwiązania systemowe (! ? uchowaj nas panie Boże od wszechobecnej doraźności). Wychodzą poza zabetonowany schemat. Nikt przecież nie twierdzi, że samorząd jest łatwym kawałkiem chleba. Ale w tej perspektywie tam jest właściwy kapitał do pozyskania, a nie w prymitywnych uszczypliwościach lub osobistych wycieczkach. To tak na zaś. Teraz trzeba przyjąć na klatę wszystkie zobowiązania, a co gorsza odpowiedzialność, i nie zasłaniać się poprzednikami, ponieważ to mało męskie i w ogóle nieprofesjonalne. Nawet śmieszne, o czym świadczą od lat używane te same puste argumenty rzucane podczas sesji absolutoryjnej, jakoby władza w swojej łaskawości coś nam zrobiła. Oj jaka to ciężka praca. Wręcz misja. Poczytaj tylko jak Biedroń z ogromnej dziury budżetowej przeszedł do milionowych nadwyżek.
barnaba27.06.2017, 16:26
To jest jakaś klątwa. Nie dość że Grześ okazał się gorszym dublerem Marka to jeszcze radni w pozycji posłusznego pudla przyklaskują na przekór faktom i obietnicom wyborczym. Opozycji nie ma bo gdyby była to na rok przed wyborami lider kąsałby kostki miłościwie nam panujących i pokazywał wszem i wobec nieudolność ,błędy itd. A jest co pokazać. Tym czasem Liszka coś powiedział,tak żeby nie powiedzieć. Jasno i wyraźnie widać że tu potrzebna jest całkowita zmiana warty, Bo od tych wzajemnych umizgów zatracili zdolność myślenia i zapomnieli czyje interesy poszli tam reprezentować./no chyba że z góry założyli inaczej/
krzysiek jarzyna27.06.2017, 14:26
Największym sukcesem to jest wyczyszczenie stołków z poprzedników :) Majstersztykiem było powołanie dyrektora Muzeum Roberta, który uprawia mobbing na współpracownikach i dyrektora Bolesława, który doprowadza MOK do upadku. Reszta zmian na plus
city man27.06.2017, 12:31
miruś
3-letni okres pracy na niskim szczeblu w Ministerstwie Środowiska nie czyni jeszcze absolwenta leśnictwa ekspertem d/s ekologii. Zresztą nie takie było jego zadanie jako wiceburmistrza. Miał sprawić, by za kilka lat w Nowym Targu powstała stacja narciarska i efektywnie pozyskiwać dotacje z UE.
Bolek27.06.2017, 11:30
Prawda jest ze handlujacy na nowej targowicy "kupili sobie miejsca I wegetuja" a miasto zbiera grosze. Gdyby spolka " krwiopijcy" obnizyli koszty np do 2 zl za mert kw a miasto podnioslo do 1 zl za m.ke sytuacja by sie uregulowala. Dzisiaj wspolnicy biora 3.08 nawet wiecej nie mowiac juz o haraczach w kwocie 30 ,50 tys. Moze by tak pomyslec nad tym. Burmistrz wie doskonale co sie tam wyrabia tylko wszystkie problemy zamiataja po dywan. Obudzcie sie ludzie narzekacie na duze koszty brak handlu a nie ruszycie d***. Smialo laduhecie w kieszenie a tymczasem na zajezdni maja nizsze koszty. Wiecej handlujacych tam I ptoblem zniknie jarmark przeniesie sie za nizsze koszty na ludzmierska
STAŚ27.06.2017, 09:31
Myślę sobie tak: Burmistrz działa z przyczajki, oszczędza grosz, a gdy uzbiera pewną sumę, walnie nam taką inwestycję, że przyćmi tą, rozreklamowaną targowicę. Bo szczerze mówiąc kupcy na targowicy, to kupili sobie tam robotę. Tak , kupili sobie robotę, aby po prostu coś robić, bo wielu z nich nie ma pomysłu na życie, wegetują!!!
BNoo27.06.2017, 09:31
ale Was boli, tylko narzekać potraficie a jak byliście u władzy to tylko wszystko pod siebie robiliście. Mam przypomnieć którzy radni dostali pracę w Gorcach w MZK??, czyje dzieci dostały zatrudnienie ??? Lista jest długa
M27.06.2017, 09:28
do reasume
Włodek to Ty ??
Vidal27.06.2017, 09:26
do resume
widzę ze jeszcze się nie pogodziłeś porażką po wyborach :)
więcej optymizmu
credo27.06.2017, 08:07
Po wysłuchaniu wszystkich laudacji i skonfrontowaniu ich z otaczającą nas rzeczywistością, aż się prosi wygłosić za Szwejkiem najkrótszą recenzję wczorajszego dnia:

"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów."

Z dedykacją dla wszystkich czarodziei miasta Nowy Targ.
MF27.06.2017, 06:31
Wielka walko o smog a gdzie jest obietnica polozenia niki gazowej do ogrzewania od szkoly w strone kosciola niedlugo sezon grzewczy i znow bedzie lament ze smogiem w KOWANCU..
ehhh27.06.2017, 03:01
@resume

brawo! nic ując jedynie dodać ale psuć sobie nerwów nie będę:)

porażki nazywane sukcesami ogarniętego magazyniera hahaha :)

Nie rentowna targowica
gustowna kawiarnia na rynku z zyskiem za 10 lat , akurat na remont będzie
Jakieś śmiesznie witacze i konkursy na to
Muzeum z prasa drukarska mln lub dwa sie znajda turystów ze hoho na to zlapiemy

no i oczywiscie wielki sukces "obwodnica" waksmundzka/aleje- czyli puszczenie nowej drogi w centrum miasta - liczac nie wiem na co skoro droga wzdłuz dunajca juz jest i 5 aut na krzyz tamtedy jezdzi no ale obwodnica to obwodnica będzie ruch jak na zakopiance :)

ktore to sukcesy sa takie świetne bo cos przegapiłem?
miruś26.06.2017, 23:53
@ resume:
To my, obywatele, dajemy władzy polecenia aby to czy tamto zrobiła, i to oni, politycy, dostają od nas w wyborach urząd aby nam służyli - to jest cel naszych działań i pełna demokracja. Na razie daleko nam do niej. Na początek proponuję aby kandydatów na radnych wyłaniać (tymczasowo) drogą losowania - w ten sposób unikniemy korupcji, płacenia sondażowniom które i tak kłamią, zaoszczędzimy lasów bo nie będzie trzeba plakatów ponieważ i tak radni zostaną wyłonieni drogą losowania, ergo na nic plakaty i reklamy - byłoby to super rozwiązanie, jak na naszą i tak zniszczoną, chorą i wypatrzoną demokrację.
nadzieja :(26.06.2017, 23:35
Będę głosował na ,,bacioka ,, jak obecni (nie) odpuszczą.
miasto obłudy26.06.2017, 23:10
Panie radny Pustówka, ale gdzie pan teraz znajdziesz jakieś lustro żeby się ogolić? Zresztą dzisiaj chyba biometr był bardzo niekorzystny skoro równie skutecznie oderwał się od rzeczywistości inny beneficjent obecnej władzy, wybitny bojownik o prawdę i szczegóły - pan Tarnowski. Aż się zachłysnąłem, jak można tak mówić przeciw sobie i wyznawanym wcześniej zasadom. Januszu, Januszu nie idź tę drogą! Przecież łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Już raz pan tego doświadczył. No i to widać jak na dłoni, że Watycha jest tą gorsza kopią Fryźlewicza. I to we wszystkim.
resume26.06.2017, 22:56
Śmiechu warte co te patałachy bredzą. Trzeba jednak im przypominać, przypominać, przypominać. A zatem, droga nieudolna władzo, coś ci się w głowie mocno poprzestawiało. To nie wy spłacacie tylko my mieszkańcy. To po pierwsze. Po drugie to my, mieszkańcy płacimy wam sowicie za to by zarządzać miastem zgodnie z wyborczymi obietnicami. Po trzecie, większość dzisiejszych luminarzy tej świetlanej przyszłości z konsekwencją i z wizją jeszcze wczoraj z pozycji Rady Miasta te długi spowodowało. Wystarczy sprawdzić jak głosowali jeszcze nie tak dawno. A głosowali nie za rozwojem miasta tylko przeciw Fryźlewiczowi, walcząc o koryto. Oni zresztą o tym doskonale wiedzą, ale układy, etaty i to całe życie chwilą skutecznie odebrała im możliwość obiektywnej oceny tego co sobie założyli, a również tego jak mało osiągnęli tracąc całą kadencję na spoglądanie w tył. Żenada.Teraz trzeba się czymś wykazać, ale zupełnie nie ma czym, bo jest absolutny marazm, stagnacja i chaos okraszone durnymi fajerwerkami, które nijak Nowego Targu nie zmienią, niczego nie wniosą oraz nie przywołają nawet lichego pomysłu jak podnieść jego rangę na coraz szczelniejszym rynku gospodarczym. Zresztą te działania, o których wspominali dzisiaj zakłamani pretorianie Watychy, realizowałby raczej średnio rozgarnięty magazynier i nie ma co się nadymać strojąc w piórka wybitnego menadżera, któremu znów coś w życiu nie wyszło bo napotkał prozaiczne bariery - tak to niestety wygląda, gdy porażkę trzeba nazwać sukcesem. Nawet czymkolwiek, by to nic miało sens. Małe interesiki jeszcze mniejszych radnych, którzy za każdą cenę łykną tę beznadzieję zapakowaną w kolorowe tasiemki. Łykną, bo przecież przy żłobie trzeba twać. Wreszcie po czwarte. Żadna inwestycja bez pomysłu, nawet najbardziej spektakularna, zoptymalizowana, wyliczona ekonomicznie nie zastąpi realnej polityki miasta w perspektywie kolejnych dziesięcioleci. Ją jednak trzeba posiadać zamiast słów, sprawozdań, statystyk. Ją trzeba prowadzić zamiast wystawiania sobie fałszywych laurek.
Do baciok@ i Bp partner26.06.2017, 22:36
Przeniesienie jarmarku to raczej najgorsza miejska inwestycja -
Plusy to odblokowanie ulicy Sikorskiego i ulicy szaflarskiej oraz odciążenie troche alei ,minusy -powstanie handlu na nowej targowicy przy ulicy czyli szybciej odbudowali Bangladesz niż Pan Jezus zbudowałby świątynie ,wpływy z opłaty handlowej prawie zerowe czyli na koszty zbierajajacych,oddanie 5 hektarów gruntów miejskich za darmo na pięć lat ,podpisana umowa ze spółka której nie opłaci sie i nie da sie rozwiązać ,z nowej targowicy je tylko kilka grubych ryb ,które juz niedługo pożre się nawzajem,brak szacunku dla handlujących od których ciągnie sie tylko kasę , a najlepszym przykładem jest to że gdy plac utrzymuje ponad 200 handlarzy obuwiem co po chwilę wpuszcza się im rekinów typu BADURa,RYLKo,z wielkim czyszczeniem magazynów i niszczeniem drobnych kupców ,dlaczego nie zapraszają biznesmenów w styczniu ,lutym czy marcu i jeszcze jeden plus o którym zapomniałem posiady kilku panów radnych w doborowym towarzystwie pana Chowanca i pana nie będę wymieniał nazwisk w restauracji czarna owca ,wiec obecny stan targowicy to raczej wstyd niż zasługi
xxx26.06.2017, 22:03
ja się pytam co z tym otwarciem na gorce - budowa kompleksu narciarskiego?? i ogólnie rozwój miast w stronę turystyki i odchodzenia od łatki miasta przy drodze?? dług mniejszy bo inwestycji brak z jednej strony dobrze z drugiej zle....
Nogaty26.06.2017, 22:02
Proponował bym wybudować amfiteatr w N.Targu i tam urządzać obrady,,sesje,,na żywo(w TV). Transmisję z obrad ,,radnych,,.przebiją wszystkie kabaretony w Polsce.(,,Spotkanie z balladą,, to stypa).
miruś26.06.2017, 21:56
baciok@:
Wykonawcy mają swój katalog cen i prawdopodobnie na te gwiazdy które byśmy wszyscy chcieli nie stać nas aby wystąpiły. Co do smogu to wątpię aby władze mogły nadal patrzeć w drugą stronę i nic z tym nie robić jeśliby burmistrz NT, Zakopanego, Rabki itd. głośno i natarczywie żądali by rząd coś z tym problemem zrobił; za wcześnie burmistrz odpuszcza rządowi tę sferę (a przecież ma wiceburmistrza p. Wojtaszka który jest ekspertem d/s ekologii, z doświadczeniem w ministerstwie, uczestniczył w międzynarodowych konferencjach w USA na ten temat). Hala lodowa - wystarczy pojechać w Polskę czy w świat to zaraz się słyszy: Nowy Targ to tam gdzie ten hokej. Lodowisko to jest wizytówka Nowego Targu.
Pinokio26.06.2017, 21:34
Niektorym nosy urosły
baciok@26.06.2017, 21:12
Do nick bp parter. Zgoda, ale obecne władze przynajmniej chyba na razie nie psują tej zasady handlu w jednym miejscu(poczatkowo ich działania były jakieś takie nieokreślone)
bp parter26.06.2017, 20:51
Baciok ....przeniesienie jarmarku to zasługa poprzednich władz samorządowych i wielkiej determinacji pana Janusza Chowanca który potrafił zorganizować ludzi i kase a pomimo tego i tak mu nóżke podkładano i to ci sami ludzie którzy teraz mówią TO MY
KOWAŃCANIN26.06.2017, 20:48
Miało być porządne lodowisko tylko obecna władza przepaściła środki które dawał pan minister a wykorzystał to kto inny, śmiech na sali wydarzenie historyczne targowica przeniesiona a kto zaczoł wy dziady nawet obwodnicy nie umiecie zrobić
Bzyk26.06.2017, 20:41
Baciok? Imprezy? Były w mieście o wiele lepsze ale chyba mieszkasz tu od niedawna. O gustach faktycznie nie mówmy
Chabr26.06.2017, 20:38
Słaba władza z pociotkami i koleżkami klaskajacymi na prawo i lewo. Bez gustu i bez szacunku dla fachowców z tego miasta
baciok@26.06.2017, 20:12
Obiektywnie
Plusy:
1. Przeniesienie Targowicy(porzadkowanie spraw handlu targowego w NT)
2.Imprezy( dobór wykonawców- ile dyskutatantów tyle opinii)
Minusy;
1. Smog ( ale tu władze Miasta nic nie zdziałają bez rozwiązań systemowych ze strony Państwa)
2. Jakiś ogólny taki nieokreślony brak porządku
3. Hala lodowa- cały czas się tylko coś mówi
4.Polityka kadrowa( miał byc 1 viceburmistrz budowlaniec, a jest 2). Panie Burmistrzu jeżeli coś sie mówi w kampanii wyborczej to tego trzeba dotrzymać.
Qwed26.06.2017, 20:07
Co z halą wielofunkcyjną?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl