02.08.2017, 11:35 | czytano: 2796

Dzierżawca hotelu Litwor: "Przejęcie hotelu było bezprawne"

ZAKOPANE. "Przejęcie hotelu Litwor było aktem całkowicie bezprawnym i w związku z naruszeniami jakich dopuściła się Spółka Modrzejewski i Wspólnicy sprawa trafiła na drogę postępowania sądowego" - pisze w oświadczeniu prezes spółki Centrum Kongresowe Plus, dzierżawca hotelu Litwor. Przypomnijmy - obiekt został w niedzielę nad ranem zamknięty przez nowego właściciela.
Prawnicy w asyście ochroniarzy weszli nad ranem do hotelu i zajęli budynek. Goście musieli opuścić budynek. Wezwano na miejsce policję, ale funkcjonariusze nie mieli podstaw do interwencji.
Oto oświadczenie władz spółki Centrum Kongresowe Plus, która dzierżawi obiekt.

"Aktualny dzierżawca hotelu „Litwor” w Zakopanem (ul. Krupówki 40, 34-500 Zakopane) – Spółka Centrum Kongresowe Plus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zakopanem, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000525366 niniejszym oświadcza, że przejęcie hotelu Litwor przez jego aktualnego właściciela - Spółkę Modrzejewski i Wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem nr KRS 0000296962, które nastąpiło przy użyciu siły w nocy z 29/30.07.2017 r. było aktem całkowicie bezprawnym i naruszającym dobro zarówno aktualnego dzierżawcy hotelu, jak i ponad 100 gości w tym czasie wypoczywających w hotelu Litwor.

Protokół ustaleń z czynności kontrolno-rozpoznawczych Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem z dnia 4 lipca 2017 r. oraz decyzja Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem z dnia 19 lipca 2017 r. (znak sprawy PZ.5581.103.2017) nakazuje wprowadzenie usprawnień oraz dostosowanie obiektu do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego w terminie do dnia 30.11.2017 r. i w żaden sposób nie stwierdza i nie nakazuje natychmiastowego zaprzestania użytkowania hotelu. Jednocześnie dzierżawca pragnie podkreślić, że w hotelu Litwor sukcesywnie prowadzono działania mające na celu wprowadzenie wytycznych Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem i nie istniały żadne przesłanki, mogące budzić wątpliwość, czy dzierżawca w wyznaczonym terminie dokona wszystkich niezbędnych prac.

W związku z powyższym przejęcie hotelu Litwor było aktem całkowicie bezprawnym i w związku z naruszeniami jakich dopuściła się Spółka Modrzejewski i Wspólnicy sprawa trafiła na drogę postępowania sądowego.

Bezprawne było również wypowiedzenie umowy dzierżawy hotelu Litwor, dlatego w dniu 27 lipca 2017 roku Spółka Centrum Kongresowe Plus roku złożyła pozew przeciwko Spółce Modrzejewski i Wspólnicy o ustalenie jego bezskuteczności. Podkreślamy, że Spółka Modrzejewski i Wspólnicy nie miała żadnych podstaw prawnych ani decyzji sądowej uprawniających ją do wtargnięcia i przejęcia hotelu Litwor.
W imieniu całego zespołu Hotelu Litwor z wielką przykrością informujemy, że od dnia 30 lipca 2017 hotel Litwor, z przyczyn całkowicie niezawinionych przez prowadzących, został zamknięty do odwołania. Obiekt nie został zamknięty decyzją administracyjną ani decyzją Straży Pożarnej. Przepraszamy wszystkich, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia hotelu Litwor, oraz tych z Państwa, których w najbliższym czasie nie będziemy mogli gościć. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli Państwu zrekompensować te niedogodności. /.../

Z poważaniem Szymon Kukulski wiceprezes"

opr. s/
zobacz także
komentarze
pieróg z maliną03.08.2017, 11:06
Krupówki i dostosowanie się do jakichkolwiek zaleceń pokontrolnych.Ale mnie ubawiłeś. Zapewne stara cyganka /która patrzy w przyszłość/ przepowiada zainteresowanym kontrole.Kilka godzin przed jest wiadomo że przyjdą .W efekcie z 20 pracowników zostaje 4 a reszta siedzi przed knajpą i czeka aż sobie pójdą. Kuchenki są wygaszone ,zaplecze wysprzątane śmieci wyniesione i co tam jeszcze trzeba usunięte. Stara cyganka ma jeszcze inne cudowne umiejętności. No skarb prawdziwy. Zalecenia pokontrolne nikomu nie straszne ,interes kwitnie,kasa nabita.
do Genowef2703.08.2017, 10:17
Weź przestań. Jakie normy spełniają podostawiane z desek i regipsu dobudówki stanowiące kuchnie na Krupówkach. Tam w sezonie na kilku metrach pracuje kilkanaście osób. A Litwor miał zdaje się problem z miejscem na ewakuację w razie pożaru. W grę wchodziło wyburzenie kilkunastu już gotowych wykończonych pokoi. Nie przypominam sobie żeby tam coś wyburzali. I chyba klatki schodowe były za wąskie. Zwał jak zwał kosztem bezpieczeństwa powstały dodatkowe pokoje i być może na tej podstawie weszła ochrona do budynku. A ta ochrona nie była przypadkiem Pana Zygmunta S. Nic ująć .Nic dodać. Jak się mieczem wojuje .Od miecza się ginie.
Klient03.08.2017, 00:19
Ciekawe czy słynne HiM na Krupówkach spełnia normy bezpieczeństwa szczególnie schody ?? I co nikt nie reaguje bo poukładany synuś ??
brunhilda02.08.2017, 20:06
O jojoj jacy to oni uczciwi ...dochrektali się wszyscy tych hoteli uczciwą pracą zapi...li okropnie urobieni po łokcie tak jak ci w Warszawie od ul. Chmielnej ...o jej i taka afera bo z pieskami po gangstersku ...a to przecież nie gangstery tylko prezesy milionery kupowali uczciwie i ludziom dobrze płacili i zatrudniali na umowy no po prostu ,,anioły,, bu ha ha Genowef27 ...a te klitki zwane kuchnią w tych knajpach na Krupówkach to żadnych norm nie spełniają a wiadomo o co chodzi ...jakie były rządy takie normy spisane pod siebie czyli tylko do wglądu POokemonów
baciok@02.08.2017, 13:53
Tak się dzieje jak się przeinwestuje i narobi długów.
Genowef2702.08.2017, 13:12
Pieróg z maliną - czytaj ze zrozumieniem!!!! - Czego nie spełnia, był czas na dostosowanie się do wymogów do 30.11 - na etapie budowy obiekt spełniał wszystkie normy, po prostu zmieniły się przepisy i było konieczne dostosowanie obiektu do obecnych uregulowań prawnych, na co hotel miał czas i nie łamał żadnych przepisów. Wpadanie w XX wieku do normalnie działającego hotelu z ochroną, psami i bronią jest działaniem gangsterskim i nie nie jest normalne.
pieróg z maliną02.08.2017, 11:49
Takie jaja w wysokim sezonie? W 2000 roku już chodziła plotka po Zakopcu że Litwor nie spełnia podstawowych norm. Co się czepiać Litwora jak całe Krupówki to wesoła twórczość właścicieli albo dzierżawców knajp i sklepików. Od dołu do góry.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl