04.08.2017, 11:37 | czytano: 2549

Zabronili budowania hoteli i pensjonatów w centrum Zakopanego

ZAKOPANE. Na ostatniej sesji radni jednogłośnie zdecydowali, że Dolna Rówień Krupowa nie może być zabudowana wielkogabarytowymi obiektami, takimi jak hotele i duże apartamentowce.
Wcześniej apel w tej sprawie wystosowali do radnych m.in. mieszkańcy ulicy Sienkiewicza. Według nich, taka zabudowa zaburzyłaby krajobraz i charakterystyczną dla Zakopanego zabudowę. Zarówno oni, ja i radni byli jednoznaczni w opinii, że Rówień to teren w centrum miasta, z którego rozpościera się piękny widok na Tatry i nie można tego niszczyć.
- Wreszcie zaczęliśmy zauważać otaczający nas bajzel architektoniczny - mówił trakcie sesji przewodniczący Rady Miasta w Zakopanem Grzegorz Jóźkiewicz. - Wszystko to robimy, żeby tę przestrzeń ustrzec.

Zgodnie z przyjętymi zmianami dopuszczalna jest jedynie zabudowa ul. Sienkiewicza. Będą mogły tutaj budowane budynki mieszkaniowe o kubaturze do 1 tys. m.kw. oraz budynki usługowe do 2 tys. m.kw. Wysokość budynku do kalenicy nie może przekraczać 12 metrów.

js/
zobacz także
komentarze
sieWIY05.08.2017, 10:32
do "b" - wstydz sie Ty, bo przez takich jak Ty ktorzy mysla ze wlasciciele nieruchomosci moga robic tam co zywnie im sie podoba, jest ten caly bajzel i nieład architektoniczny! Od tego sa MPZP oraz SUiKZP zeby trzymac porzadek, zwlaszcza jesli chodzi o Zakopane gdzie jest taka gesta zabudowa, patrzac na to jak bardzo oblegane jest to miejsce przez turystów musi tam byc ład i porzadek! :) Pozdrawiam wsytskich planistów przestrzennych
były kierowca04.08.2017, 17:17
Ale się opamiętali ...rychło w czas całe Zakopane już zabudowane szpetnymi molochami które nijak mają się do stylu zakopiańskiego ...ściemniacze z Urzędu Miasta Zakopane ...prywatyzacji Zakopanego powinna się już dawno przyjrzeć prokuratura oszuści zbili majątki na przekrętach nie mniejszych niż w Warszawie ...a radni chcą ratować tylko co ratować ? już nie ma co ratować ...nawet dworca nie umieli zatrzymać w takim mieście turystycznym ...za chwilę pewnie postój autokarów będzie w Poroninie ...buu ha ha
Zakopane ale szkoda że nic sie nie dzieje04.08.2017, 14:53
Wieśniaki dopiero teraz zauważyli a Stoch robi co che - Ziobro dawno powinien się zabrać za Zakopane. To jedyne miasto w Polsce które zarabia na maksa a nic nie robi sama prywata układy mafie. Kto normalny pozwoliłby na wybudowanie w środku Krupówek takiego molochu. Kto normalny oddał by Salamandrę kto normalny zatrudniłby bez konkursu Komendanta SM po wyroku za jazdę po pijanemu. Gdzie w Zakopanym mamy miejsce na imprezy - zamawiacie namiot cyrkowy- no bo to jest cyrk. Zmienił sie Burmistrz ale jakość się nie zmieniła, stare rozwalone busy do 22, potem taxi zdzieranie kasy większe jak w Warszawie. Ale to wszystko do czasu niedługo Zakopane przestanie być atrakcją - Białka, Chochołów tam inwestują. Chwila czasu najlepszy był Pan Burmistrz jak przed wyborami otwierał wyciąg na Gubałówce a tu po wyborach nagle wszystko się zmieniało. Myslę zeby Pan D zajął się prowadzeniem resteuracji tak jak dotychczas a Zakopane może w końcu znajdzie menagera.
jacek04.08.2017, 13:28
Kiedy radni wezmą się za ogródki piwne przed knajpami. Zatarasowane całe chodniki na Krupówkach bo panowie muszą sobie kabze nabić. Ani przejść ani ich wyminąć. Do tego jeszcze dorożki z niekoniecznie trzeźwym fiokrem i nieszczęście gotowe.
b04.08.2017, 13:12
Obcy mają więcej do powiedzenia niż właściciel nieruchomości, wstyd.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl