18.08.2017, 18:08 | czytano: 6349

Rozpoczął się 17. Jarmark Podhalański. Imprezę otworzył burmistrz w towarzystwie gości (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. - Co roku staramy się, żeby było coś nowego i ciekawego. Tak jest również w tym roku. Ocenę tego, jaki będzie 17. Jarmark Podhalański zostawiam państwu - powiedział ze sceny otwierając imprezę burmistrz Grzegorz Watycha.
Jarmark rozpoczęła parada, która po godz. 17 wkroczyła na Rynek. Na jej czele szła i grała Miejska Orkiestra Dęta. Burmistrzowi w drodze na scenę towarzyszyli poseł Edward Siarka, członek zarządu powiatu Bogusław Waksmundzki, radny wojewódzki Stanisław Barnaś, wiceburmistrzowie Joanna Iskrzyńska-Steg i Waldemar Wojtaszek. Za nimi szli miejscy radni i kolejni uczestnicy parady. Na scenie dołączyli do nich m.in. przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, rektor PPWSZ prof. Stanisław Gulak, prezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan Józef Knap i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Bolesław Bara. Wszyscy oni kolejno przywitali się z uczestnikami i gośćmi imprezy oraz zaprosili do zabawy.
Co nas czeka na tegorocznym jarmarku? Organizatorzy zapewniają, że przygotowali atrakcje dla wszystkich. Dzieci z pewnością znajdą coś dla siebie w Strefie Dziecięcej na Placu Słowackiego. Będą tam mogły malować, bawić się, oglądać spektakle i występy. Młodzież z pewnością czeka na piątkowy występ Kamila Bednarka i niedzielne popołudnie z muzyką hip-hop. Dorośli mogą zrobić zakupy - kupić pamiątki, biżuterię, rzeźby, obrazy czy zabawki. Jak co roku, jest bardzo dużo stoisk z rękodziełem. Najstarsi zainteresują się pewnie koncertem piosenek Jana Kiepury.

Na głodnych czekają ogródki gastronomiczne z daniami z grilla i piwem. Stoisko z daniami regionalnymi ma m.in. nowotarski oddział Związku Podhalan. Uwagę smakoszy przyciągną na pewno stoiska z litewskimi przysmakami m.in. wędzoną spyrką i słodkim, ciemnym chlebem oraz stoisko z kuchnią węgierską, na którym można spróbować np. ostrego gulaszu.

Przypominamy, że z piwem nie można wchodzić na plac główny imprezy, na wprost sceny.

Główną atrakcją 17. Jarmarku Podhalańskiego będzie koncert legendarnej grupy Dżem z orkiestrą w sobotni wieczór.
Szczegółowy program imprezy: TUTAJ.

r/ zdjęcia: Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
1219.08.2017, 08:34
Popieram 11. W#szedzie brud i syf , a ci co mają sprzątać to podium stawiają i reklamę zapinają , bo ro w tym momencie najważniejsze .ale wybory idą i to szybko leci .Będzie rżnięcie co nie miara .
byczek fernando19.08.2017, 08:31
Anna spadła z konia .
men19.08.2017, 00:31
Impreza bez udziału posłanki Anny to już nie to samo...
stęskniony18.08.2017, 21:24
To coś nie tak. Brak najważniejszej gorolki z Krościenka.
Gdzie Posłanka Anna ?
Raz Dwa Trzy18.08.2017, 19:52
Coś widzę, że Michał lubi fotografować śliczną Alicję z Hyrnych :D
Przyzwolenie18.08.2017, 19:23
Sugeruje Pan że poza placem przed sceną gdziekolwiek na placu płyty rynku wolno " wchodzić z piwem "? Proszę zapytać swojego prawnika lub samemu zapoznać się z aktualnym prawem.
drobiazgi18.08.2017, 18:55
Nie Andrzej Knap tylko Józef i nie jakiś Bolesław tylko chyba Bara.
1118.08.2017, 18:36
Panie Burmistrzu,gdyby Pan zadbał o czystość w całym mieście za pieniądze wydane na ten mało popularny jarmark na którym jest wiele podróbek i to drogich to na pewno miasto zyskało by na wizerunku.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl