31.08.2017, 12:48 | czytano: 3031

Miasto zdobyło pieniądze na remont stadionu

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło poinformowała, że Ministerstwo Sportu i Rekreacji przyznało miastu dotację w wysokości 844 tysięcy złotych.
Pieniądze pójdą na remont bieżni i urządzeń lekkoatletycznych na stadionie - miejsca do skoku w dal, stanowiska do skoku wzwyż i rzutu oszczepem. Przetarg na wykonanie robót miasto planuje ogłosić w zimie. Prace na stadionie mają ruszyć wiosną.
– Ostatnie sukcesy polskich sportowców podczas Mistrzostw Świata w Londynie czy 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej utwierdzają nas w przekonaniu, że lekkoatletyka to dyscyplina z olbrzymim potencjałem medalowym. Dążymy do tego, aby było jeszcze lepiej i właśnie dlatego sukcesywnie zwiększamy dostęp do nowoczesnej i funkcjonalnej infrastruktury lekkoatletycznej. Dzięki kwocie ponad 52 milionów złotych wesprzemy budowę, przebudowę lub remont 33 obiektów treningowych m.in. nowoczesnych i bezpiecznych bieżni, rzutni czy skoczni. Ponadto w ramach naszego Programu wsparciem finansowym objęte zostaną 22 obiekty certyfikowane, które uzyskają świadectwo Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Certyfikat PZLA umożliwia rozgrywanie oficjalnych zawodów lekkoatletycznych – mówi Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
stara baba co zeby jak pnioki mo31.08.2017, 14:01
Rodzice będą podziwiać swoje pociechy,siedząc na zesra......ch krzesełkach na trybunie.Może by tak Sołtysową wraz z jej zastępcą na nich posadzić???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl