21.09.2017, 18:20 | czytano: 10829

Stan alarmowy w Nowym Targu. Dunajec ma już cztery metry! (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Potok Czarny Dunajec ma przy moście na ulicy Kościuszki w Nowym Targu już cztery metry. Woda wylała z koryta i zbliża się do wałów przeciwpowodziowych.
Aktualnie potok ma 4 m i 4 cm, czyli pół metra więcej niż wynosi stan alarmowy. Tendencja jest rosnąca. Z prognoz wynika, że stan wody nadal będzie się podnosił, bo deszcz ma padać do rana.
r/
komentarze
Burok21.09.2017, 22:58
Nie dość że powódź , muzeum drukarstwa to jeszcze taryfiarze non stop obszcz.....ją plot u Myconiów na końcu Królowej Jadwigi . Może sie miasto zlituje i postawi im jakiego ToyToya kolo postoju
Matka21.09.2017, 22:13
Zgadzam się z PK nigdy na nic nie ma ale na swoje głupoty to zawsze się znajdą ,no ale jak takiego Burmistrza się wybrało to trzeba teraz cierpieć ,ja na niego nie głosowałam .
sokrateles21.09.2017, 19:55
A może by tak na przyszłość zamiast np. "zabytkowych drukarni" za unijne pieniądze zacząć budować sporych rozmiarów zbiorniki na wodę w pobliżu każdej gęstej zabudowy gdzie obecnie woda nie ma gdzie uchodzić podczas nagłych ulew? To byłoby działanie racjonalne i logiczne, ponadto w UE dysponujemy już obecnie technologiami aby takie ogromne zbiorniki wodne zbudować, mielibyśmy wodę na czas suszy, a podczas ulew nie byłoby podmyć, no ale cóż kiedy nasi rządzący wolą europejskie fundusze przeznaczać na budowę np. "zabytkowych drukarni", ewentualnie na pałace dla szczawnickich hrabiów, a potem rozkładają bezradnie ręce gdy powódź sieje spustoszenia. No ale cóż, mamy to co się nam zbiorowo jako społeczeństwu Podhala w duszy gra oraz to w naszych zbiorowych widzimy snach. Grunt żeby nasi rządzący mieli prawidłowo poustawiane priorytety co jest ważne a co nieważne; po co tracić środki na jakieś silosy, jak można je wydać na tyle przeróżnych historycznych imprez, monumentów i pomników, które ma się już tak wielką wprawę z nożyczkami w rękach odsłaniać?
STAŚ21.09.2017, 19:29
Jak taki żywioł zatrzymać ?
hydrolog21.09.2017, 19:25
Dodam od siebie, że wskazanie na łacie 4,04 m to nie do końca poziom wody w cieku. Ta wysokość jest umowna dopierana po szeregu obliczeń ale nie oznacza, że taki jest realny poziom wody licząc od dna do lustra.
PK21.09.2017, 19:03
Nawet jak nic nie zaleje to dobry moment aby zadać pytanie co nasze władze zrobiły dla bezpieczeństwa od ostatniej powodzi do dnia dzisiejszego.Wiem wiem niema pieniędzy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl