26.09.2017, 09:25 | czytano: 3213

Jedno wyjście ewakuacyjne z sali gimnastycznej niepokoi radnych

Fot. Józef Słowik
Brak miejsca pod drogę ewakuacyjną był powodem tego, że projektant nie zaplanował drugiego wyjścia ewakuacyjnego z sali gimnastycznej w Murzasichlu. Oznacza to spore utrudnienia w korzystaniu z niej.
Temat poruszono na sesji Rady Gminy Poronin. W Murzasichlu ma powstać sala gimnastyczna przy szkolne. Na ukończeniu jest jej projekt. Mieszkańców martwi jednak, że tylko jedno wyjście ewakuacyjne, jakie zaplanowano, ograniczy liczbę osób, które będą mogły jednorazowo przebywać na sali gimnastycznej, do maksymalnie kilkudziesięciu. To sprawi, że w sali nie będzie można organizować większych uroczystości.
Zaniepokojona tym faktem jest radna Anita Żegleń (na zdjęciu). - W projekcie budynku znajduje się jedno wyjście, czy to jest zgodne z przepisami - pytała. - Ograniczenie liczby osób, które mogą w nim jednorazowo przebywać, uniemożliwi organizację jakichkolwiek uroczystości, czy większych imprez we wsi. A mieszkańcy liczyli również na takie wykorzystanie nowej sali.

Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin, uspokajał radnych, że jeszcze jedno wyjście powstanie, ale już już w trakcie budowy, a bo projekt ulegnie drobnej przeróbce. - Projektant ma swoje rygory planistyczne - wyjaśniał Bronisław Stoch. – Zaplanował on na razie jedno wyjście, żeby nie było problemów w trakcie odbioru. Ze względu na to, że nie udało nam się dogadać z sąsiadem, nie mieliśmy miejsca pod wykonanie drogi ewakuacyjnej.

Józef Słowik
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Prawnik26.09.2017, 19:52
To jak dostaliście zgodę na budowę?
kozak26.09.2017, 15:01
GAGADKU - podobno na zielono trzeba drzwi :)
Gagatek26.09.2017, 12:44
Wykonanie dodatkowych drzwi lub okien w trakcie budowy można zawsze zrobić jak jest pozwolenie na budowę. Jest to zmiana nieistotna. Trzeba tylko do odbioru wrysować na czerwono. Nie jest to samowola budowlana. Więc Blokers nie pleć bzdur.
kozak26.09.2017, 12:38
Blokers - dokładnie, zgodnie z prawem się nie da a po odbiorze wywalą drzwi :) jaja
Blokers26.09.2017, 10:35
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wójt chyba oświadczył w obecności radnych, że wykona samowole budowlaną?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl