09.10.2017, 16:20 | czytano: 4073

Trwają przygotowania do budowy kanalizacji w czterech miejscowościach

W czterech miejscowościach gminy Nowy Targ trwają zlecone przez samorząd prace projektowe dotyczące budowy sieci kanalizacyjnej. W Klikuszowej projektowany jest odcinek sieci z przyłączami o długości prawie 6,8 km, w Krauszowie 9,3 km, a w Harklowej i Dębnie 8,9 km.
Firma z Krakowa, która się tym zajmuje na zlecenie Urzędu Gminy w Nowym Targu, razem z dokumentacją ma dostarczyć również pozwolenie na budowę.
- Planowany termin zakończenia prac projektowych to grudzień tego roku. Po przygotowaniu dokumentacji gmina przystąpi do realizacji fazy inwestycyjnej tych zadań przy wsparciu środków zewnętrznych - informuje Marcin Kolasa, zastępca wójta.

Jak dodaje, aktualnie już około 60% gospodarstw na terenie gminy posiada przyłącz kanalizacyjny. Po budowie nowych odcinków stan ten ma się zwiększyć do 85%.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Koślawa Baba13.10.2017, 15:54
A w Spytkowicach cisza i w połowie gminy cuchnie g***. Pan Sidełko - wielki radny się nie stara, że o wójcie nie wspomnę.
cola10.10.2017, 07:59
Jak się ma dziurawe szamba to nie dziwcie się, ze się płaci więcej.

Mając przyłącz wszystko z domu idzie do kanalizacji a mając szambo idzie w ziemię, tam gdzie macie... studnie. Smacznej herbatki.
krakus09.10.2017, 21:27
A na Hubie kiedy zrobią tam to jest dziki zachód
Mieszkanka09.10.2017, 20:31
Po wieli latach wójtowania udają że coś robią, bo niedługo kolejne wybory. Aż dziwne ze wice się ppd tym niby sukcesem nie podpisał. Gołym okiem widac różnice między wsiami. W malych wsiach przez lata wójt nic nie robił. Warto popatrzeć na drogi, chodniki, szkoły - sponsorowane przez rodziców bo dyrektorzy bojąc się o stolki mówia rodzicom dajcie,.... wstyd wójcie! Na wyplaty dla trzech wójtów nie brakuje.... na inwestycje tak. Jak to możliwe że chodnik kończy sie 80 metrow przed szkołą i wójtowi nie wstyd że przez kilka lat nie znajdzie parę groszy zeby dokończyć? Jak to mozliwe ze droga do wsi połatana jak ser szwajcarski i straszy wyglądem... jak to mozliwe że na drogę na nowe osiedle nie da się asfaltu zrobić.. do czasu gdy....duzo by pisać...
Waksmund09.10.2017, 19:53
Miało być tanio a już bulimy za kanalizację jak za woły.Nic tylko się podłączać.
meeeeeeeeeee09.10.2017, 16:46
Tak dajcie się ludzie podłączyć ,a potem płacz bo będą was kroić za ścieki jak za złoto.Może i wygoda ale nie ma jak własne szambo,nawet własna mała oczyszczalnia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl