10.10.2017, 19:21 | czytano: 3949

Skażenie w prokuraturze, a za wodę mniejsze rachunki

Władze gminy Czarny Dunajec zdecydowały się złożyć zawiadomienie w prokuraturze w sprawie przeprowadzenia śledztwa dotyczącego zanieczyszczenia miejscowego wodociągu.
Od półtora miesiąca mieszkańcy Czarnego Dunajca korzystający z gminnego wodociągu nie mogą korzystać z bieżącej wody. Wykryto w niej fenole i sanepid zakazał używania jej do picia i mycia. Można nią jedynie spłukiwać toalety. Gmina nie potrafi sobie poradzić z problemem. Kolejne próby oczyszczania wodociągu nic nie dają.
Wójt Józef Babicz mówi, że chce się dowiedzieć, kto zatruwa wodę. - Zdecydowaliśmy o całym zdarzeniu poinformować prokuraturę w Nowym Targu – mówi Józef Babicz. – Dla nas jest to niekojące, że od jakiegoś czasu ta sytuacja się powtarza. Badania sanepidu wykryły, że woda jest zatruta fenolem. Możemy mieć podejrzenia, że ktoś zatruwa tę wodę umyślnie.

W związku z tym, że mieszkańcy nie mogą korzystać z wody, gmina zdecydowała o obniżeniu opłat za jej dostawę. Za III kwartał 2017 roku zapłacą połowę ceny.

js/
zobacz także
komentarze
tadeusz11.10.2017, 17:22
Były naczelnik dobrze nie wie skąd bakterie w wodzie, przecież sam organizował wysypisko śmieci z Zakopanego w Palenicach w Witowie na terenie Wspólnoty Cichego? Przy każdym wezbraniu wód problem się powtarza, właśnie są wypłukiwane i dostają się do ujęcia, ale dla niego lepiej udawać głupka niż to zgłosić do sanepidu albo najlepiej kogoś pomówić o zanieczyszczenia ubijając podwójną pieczeń. Rekultywacja wysypiska naczelnikowego wymaga ogromnych nakładów. Problem lepiej oddalać, dla przyszłych wójtów i zarządców Wspólnoty Leśnej w Witowie. Kto poniesie konsekwencje jego działań?
moje zdanie w sprawie niniejszej11.10.2017, 10:01
Skoro mieszkańcy nie mogą korzystać z wody to jak ktoś w ogóle może naliczać jakąkolwiek opłatę?
Połowa ceny - też mi promocja..
cytaty11.10.2017, 09:37
Gdzie jest WIOŚ (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska)? Czy ktoś go powiadomił?
brzytwa11.10.2017, 05:12
Panie WÓjcie Kochany, dużo za późno! Gmina tonie!
PasterzPPP10.10.2017, 23:15
@fachowiec
Jak to jest, że Ty to wiesz, ja to wiem a nikt w gminie z obsługi wodociągów tego nie wie? Może by się obyło bez labu wystarczy przebadać wodę na ujęciu na fenol i po dezynfekcji.
Poza tym, do tej pory zawsze do prasy było podane, że fekaliami więc myślałem że miano Coli im wyskakuje. To jak to jest to ja nie wiem.
Ha, ha10.10.2017, 23:01
Dunajcon z krwi i kości toś ty napewno nie jest, bo inacyj to miołbyś swoją studnie i nie narzykoł byś. Aleś ty z tyj totalnyj łopozycji i ci sie marzy jako fucha po wyborak. Nikt cie nie zmuso do picio tyj wody, jo tys jyj nie pijym, bo mom se swojom studnie jak kozdy Dunajcon z krwi i kości.
Dunajcon z krwi i kości.10.10.2017, 21:26
Syf w wodzie, jeszcze większy w powietrzu, a największy w gminie.
Pierwsze trzeba tego *** zmienić to problemy skończą się same.
To skandaliczne jakie jaja są z tą wodą od xxx czasu. Czy to pierwszy drugi lub trzeci raz?
A sanepid niech nie ściemnia. Woda nie zdaje się do niczego prócz kibla a restauracje, a raczej karczmy, bary, pensjonaty, sklepy i ect działają w najlepsze i jadą na całego na wodzie z kranu.
Jedna wielka ściema. Wniosek do prokuratury, he dobre.
Jasnowidz10.10.2017, 21:04
Tylko wybory mogą zmyć te fekalia!
Kuracjusz10.10.2017, 19:54
Ale że w uzdrowisku??? Kiedy ktoś w końcu wycofa absurdalny wniosek o przyznanie statusu uzdrowiska tej miejscowości? Syf w wodzie, jeszcze wiekszy w powietrzu...
jaga210.10.2017, 19:52
Lokalny patriota. Widocznie on tej wody nie pije
fachowoiewc10.10.2017, 19:38
Tu trzeba zlecic badania do specjalistycznego labolatorium a nie zawracać glowy prokuraturze.Jezeli ujecie wody jest powierzchniowe a dezynfekcja podchlorynem to mogą powstawac THM-y i zapachy po kazdym wiekszym opadze deszczu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl