04.11.2017, 20:31 | czytano: 5064

Sylwester pełen tajemnic

Ile tak naprawdę kosztuje Sylwester w Zakopanem organizowany przez miasto i telewizyjną "Dwójkę"? Dokładna kwota, jaką miasto przeznacza na organizację imprezy, interesuje zakopiańskich radnych. Sama umowa z Telewizją Polską, którą podpisały władze stolicy Tatr, opiewa na milion złotych.
Radnego Zbigniewa Szczerbę interesuje całkowita kwota, jaką poniesie Zakopane w związku z organizacją imprezy. Jak zauważa, do tego dochodzi jeszcze koszt przygotowania placu pod imprezę, jej zabezpieczenie i wreszcie posprzątanie po niej. - Mnie interesuje ile, to tak naprawdę kosztuje – mówi Szczerba. - Nie mam wiedzy, ile płaci miasto chociażby za ochronę. Podejrzewam, że dodatkowo pewnie trzeba jeszcze zapłacić, co najmniej 0,5 mln zł. Ważna jest, dla mnie również informacja, jakie przełożenie marketingowe ma organizacja takiej imprezy w Zakopanem. Wiadomo jest, że okres sylwestrowy poza weekendem sierpniowym jest jednym z dwóch kiedy w Zakopanem pełne są wszystkie kwatery. Pytanie, ile z tych osób, które przyjeżdżają na Sylwestra wracają do Zakopanego.
Okazuje się, że koszty tegorocznej imprezy na Równi Krupowej - pożegnania starego i powitania nowego roku - nie przekroczą tych, jakie miasto poniosło organizując wspólnie z TVP poprzedniego sylwestra. Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury przekonuje, że umowa z Telewizją Polską, jest podobna, jak ta z ubiegłego roku.

- Nie ukrywam, że to dla nas wielki sukces - przekonuje Beata Majcher, przypominając efekt marketingowy, jaki przyniosła ona miastu. Poważne agencje wyliczyły, że ekwiwalent reklamowy został wyceniony na 16 mln zł.
Według magistratu, dokładna cena organizacji zakopiańskiego Sylwestra będzie znana po rozstrzygnięciach przetargowych.

- Koszty ponoszone przez miasto na zapewnienie bezpieczeństwa i sprzątanie w poprzednich latach oscylowały w granicach 50 tys. zł, niezależnie od tego, czy organizowany był koncert sylwestrowy, czy też nie – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta w Zakopanem. - Po nocy sylwestrowej, którą większość goszczących w Zakopanem osób spędza pod gołym niebem, teren miasta w różnych rejonach zawsze wymaga dodatkowego sprzątania. Tak więc organizacja Sylwestra z Dwójką nie ma większego wpływu akurat na te koszty.  

Zakopiańskich radnych interesowały gwiazdy, które zaprezentują się 31 grudnia na Równi Krupowej w Zakopanem. Jak się okazuje, ta sprawa owiana jest szczególną tajemnicą ze strony telewizji. Wykonawcy mają być zaprezentowani z początkiem grudnia podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Józef Słowik
zobacz także
komentarze
anna06.11.2017, 16:17
alik ...to na pewno członek miłościwie nam panujących i inteligentnych POokemonow lub z mniej zamożnych dłużników siejących skuteczny ferment w kraju KODopajacy na szczęście poszli do djabła więc mogą siać tylko zamęt ...a sylwester był super mam nadzieję że ten będzie podobny
imprezowicz05.11.2017, 22:14
alik , ale Cię boli sukces ubiegłorocznego sylwestra w Zakopanem. To widać , słychać i czuć. I to na odległość.
Pisuar05.11.2017, 19:05
Dokładnie alik tylko jakieś pomyje hahaha ;)
POmyje05.11.2017, 09:32
alik zawsze możesz posłuchać swoich gwiazd np Muchy jak pięknie śpiewała w sejmie.
Górol z podsamuckik Tater.05.11.2017, 07:39
Do alik.
Nie bredź nie bredź.
Zeszłoroczny Sylwester w Zakopanem był o niebo lepszy od Tvnowskiego i Polsatowskiego razem wziętych do kupy.
Więc Ci niby ceniący się artyści niech spadają jak im TVP nie pasi.
A ty przestań już siać ferment i propagandę.
casynioc04.11.2017, 21:48
Co z tymi Szczerbami w sejmie Szczerba w Radzie Szczerba to ten sam czy rodzina ? Piana.
alik04.11.2017, 21:26
Kto obecnie CENIĄCY się artysta w RP może wystąpić w TVP ? Chyba p. Pietrzak.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl