12.11.2017, 08:00 | czytano: 2251

Święto Niepodległości w Rabce-Zdroju. Słaba frekwencja

Fot. Piotr Kuczaj
Od mszy świętej w kościele św. Teresy w intencji Ojczyzny rozpoczęły się w Rabce-Zdroju uroczystości Święta Niepodległości 11 listopada.
Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrz Ewą Przybyło, poczty sztandarowe, delegacje z wieńcami, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń, zuchy. Przykrym jest fakt, że zarówno w czasie mszy świętej, jak w pozostałych wydarzeniach, wzięła udział garstka mieszkańców miasta.


Z kościoła uczestnicy uroczystości przemaszerowali przy dźwiękach Orkiestry Dętej OSP w Rabce-Zdroju na cmentarz parafialny. Tu burmistrz, w asyście wiceburmistrza Roberta Wójciaka oraz delegacje złożyły kwiaty na gronach poległych w I i II wojnie światowej, żołnierzy i bohaterów wojennych.Ewa Przybyło zaapelowała do zebranych, by już dziś zastanowić się, w jaki sposób uczcić przyszłoroczną 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
zobacz także
komentarze
szary PODTNIK13.11.2017, 11:46
Staszek , piszesz , ze władza ,,Daje , ale nie za Swoje" . Pokaz mi , czy w historii świata była kiedy kolwiek taka władza która by rozdawała ,,Swoje" . Takiej władzy nigdy nie było , takiej władzy nie ma i takiej władzy nigdy nie będzie .
uswietnimy13.11.2017, 08:44
my rabczanie uczcimy 100 - lecie wyrzuceniem burmistrzyni E.Przybyło z urzędu
Stasek12.11.2017, 14:22
A czy kogoś to dziwi?? Przecież te całe "imprezy" to hucpa polityczna, dla podniesienia słupków. Nie było by sztandarów szkół gdyby nie rozkazy od burmistrz, wójtów itp. Ludzie chcą "chleba" a nie igrzysk, a obecnie dostają same igrzyska.....
Patriotyzm to nie wybranie się na marsz do Warszawy z flagą Polski, czy racą. Patriotyzm to danie od Siebie czegoś społeczeństwu, innym. A czy Władza daje coś od Siebie innym?? Daje, ale nie za Swoje!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl