30.11.2017, 10:06 | czytano: 4579

Sławomir Furca wicewójtem gminy Szaflary

- To nie jest tworzenie nowego stanowiska, ale zmiana formalna, którą wymuszają nowe przepisy. Likwidują one stanowiska doradców, więc zdecydowałem, że mój doradca Sławomir Furca zostanie moim zastępcą. Nie będzie to jednak niosło ze sobą żadnych konsekwencji, również finansowych - mówi wójt Rafał Szkaradziński.
W 2014 roku wygrywając wybory na wójta Szaflary Rafał Szkaradziński odwołał ze stanowiska Pawła Ceterę, wicewójta gminy za rządów Stanisława Ślimaka i zapowiedział, że nie będzie powoływał nowego. Zatrudnił natomiast w Urzędzie Gminy w Szaflarach na stanowisku doradcy i swojej prawej ręki Sławomira Furcę. W ostatnich dniach Sejm wprowadził przepisy likwidujące stanowiska doradców i asystentów samorządowych. W związku z tym Rafał Szkaradziński przesunął swojego współpracownika ze stanowiska doradcy na stanowisko zastępcy wójta.
- To zmiana formalna, bo mój dotychczasowy doradca będzie miał ten sam zakres obowiązków co dotychczas, chodzi więc tylko o przesunięcie z jednego stanowiska na drugie - mówi Rafał Szkaradziński. - Nie chciałem tworzyć fikcyjnego konkursu, bowiem Sławomir Furca jest moim naturalnym zastępcą. Nie tworzymy więc żadnego nowego stanowiska kierowniczego w gminie, nie ma też dodatkowych kosztów dla gminy, bo mój zastępca będzie zarabiał nawet nieco mniej niż dotychczas - zapewnia.

r/
zobacz także
komentarze
hanka od rumcajsa06.12.2017, 09:14
cyt:'"To zmiana formalna, bo mój dotychczasowy doradca będzie miał ten sam zakres obowiązków co dotychczas, chodzi więc tylko o przesunięcie z jednego stanowiska na drugie - mówi Rafał Szkaradziński.'' -czyżby? Proszę sprawdzić w przepisach jakie obowiązki miał doradca a jakie zastępca Wójta? A doradca nie odpowiadał za nic, a za co odpowiada zastępca? Coś tu jest pomieszane z poplątaniem. Ale wsiokom to można wcisnąć różne rzeczy. I dalej: cyt:"" Nie chciałem tworzyć fikcyjnego konkursu, bowiem Sławomir Furca jest moim naturalnym zastępcą. Nie tworzymy więc żadnego nowego stanowiska kierowniczego w gminie, nie ma też dodatkowych kosztów dla gminy, bo mój zastępca będzie zarabiał nawet nieco mniej niż dotychczas - zapewnia""Pytam dalej, a jakie to stanowisko zastępcy nie kierownicze? proszę zajrzeć chociażby do przepisów płacowych, a nie ma dodatku funkcyjnego?a naprawdę nie ma dodatkowych kosztów dla gminy? a co jeżeli Wójt nie wygra wyborów to nowy Wójt takiego fachowca nie będzie chciał mieć, to jaką odprawę dostanie? Dlaczego Radni o to nie pytają? Przecież w gazetce wyborczej jak pisze"zbój" były jakieś zapewnienia. Zwolnił zastępcę fachowca z uprawnieniami a ten jakie ma pisze "Nowy Targ" teraz co? Wójt zapomniał o deklaracjach? Na szczęście nie wszyscy są w ciemię bici chociaż ze wsi i nie mają problemu z pamięcią, i też potrafią myśleć.Szaflarzanie ruszcie myślenie i zdobądźcie się na odwagę by zadawać pytania.
Do komuch05.12.2017, 11:11
Chodniki, które i tak zakontraktował Ślimak.
koleś kolesiow04.12.2017, 20:51
W tej gminie były nie tylko zwolnienia, ale także grillowanie. Głównymi grilującymi byli Furca i wójt oraz kapusie(damskie i meskie). Ten nagrany mobbing w wydaniu wielu pracowników odbije się wielkim echem....
mieszkanka04.12.2017, 13:55
a cemu to wojt zwolniyl Tomasza posluchol an pracownice przecies to my wybiyromy wojta nie nowy targ trza sie zastanowic
zboj ale swoj04.12.2017, 08:24
do ~komuch
Z tym Ślimakiem iz (...),,Ślimak słuchał obywateli" to daj spokój, ale rzeczywiście poprzedni Wójt nie wydawał kasy na każdy pomysł który zrodził mu sie w głowie, Na wsiach wiedzieli przynajmniej wczesniej co będzie robione. i w urzędzie mieszkańcy czuli się jakoś bardziej swojsko. Ale wybory za rok to może obecny Wójt Sz. ociepli swój wizerunek? najlepiej styropianem, bo vicewójtem to chyba mu nie wyszło. Ale kolesiostwo w gminie ma sie dobrze. Na szczęście mam egzemplarz gazetki wyborczej Wójta to bedzie o co pytac :)
komuch03.12.2017, 10:42
Za Ślimaka każdy mieszkaniec był przyjęty przez wójta, a teraz nie ma kto podpisać papierów. Ślimak robił konkretne roboty, a Szkaradziński poza chodnikami nie zrobił nic. Ślimak słuchał obywateli, a ten nie bierze pod uwagę ich opinii. Podzielił ludzi. Wokół siebie robi duzo szumu, a efektów brak. Z placów szkolnych zrobił chaotyczne parki. GCKSiT w Szaflarach opisuje to co robią szkoły. Pożal sie Boże.
widz02.12.2017, 12:46
Wójt podaje argumenty, jakby w ogóle nie znał prawa. Śmiech na sali. Jedno jest dobre. Nareszcie Furca będzie odpowiadał za to co mówi i robi.
Ja tu przelotem01.12.2017, 12:41
Bywało dużo wolniej ale z głową, teraz jest faktycznie szybko, ale bez. Każdy wybierze co mu barz pasuje.
Pogratulować znajomości prawa01.12.2017, 11:25
W zarządzeniu o powołaniu zastępcy wójt zarządza, że będzie jeden zastępca wójta. Nie doczytał biedak, że o tym ilu będzie zastępców decyduje USTAWA a nie jakiś wójt i w takiej gminie jak Szaflary może być tylko jeden zastępca.
wirtualny01.12.2017, 11:20
do @urzędnik gminny
i turyści będą walić drzwiami i oknami, szczególnie do pensjonatów
Kuranty01.12.2017, 10:02
Swój. Jakie argumenty? Ja nikogo nie obraziłem. Ja tam widzę bełkot i właśnie obraze wszystkich i wszystkiego przez wspomnianego p.Jana. Ale jak czytam pozostale wpisy to ogarnia mnie ogromme zdumienie jak można pisac o takich pierdolach jak to co kiedyś robił furca albo w której ławce w kościele siedzi wójt.
Szaflarzanin- wojt tłumaczy to źle, jakby nic nie powiedział to napisalbys ze źle bo milczy? Aby tylko dowalic. Ludzie litosci.
mieszkanka01.12.2017, 09:58
nasi radni to niesprzeciwiali sie tylko Slimakowi bo niepozwolil i niemieli prawa tu pisac
Do Szaflar01.12.2017, 08:28
to jest Dyzm-ów dwóch.
ja30.11.2017, 21:47
Ludzie zastanówcie się ile się działo za Ślimaka a ile teraz? Wójt niech będzie z Kosmosu jeśli tylko robi tyle co obecny to raczej trzeba mu pomagać a nie rzucać kłody pod nogi.
Szaflarzanin30.11.2017, 21:22
No to cudowny duet !!!!a co to za tlumaczenie że nie tworzy wójt nowego stanowiska a przecież miało nie być w ogóle zastępcy ale najpierw był doradca który niby doradzał a rządził a teraz nagle "naturalne " przesunięcie????I to jest w porządku bo ma władzę i robi co chce i z kim chce!!!No.....cudownie.Radni a Wy gdzie??????
urząd dla ludzi30.11.2017, 21:06
Niektórzy chcą zabłysnąć przed wyborcami,na progu swego urzędowania
i mówią,że zastępca jest nie potrzebny!Ja powiem jest tak samo potrzebny
jak wójt.Jest niedopuszczalne by petent wychodził z urzędu nie załatwiony,
bo niema kto podjąć decyzji,czy podpisać.Czy ktoś zdaje sobie sprawę,jakie
są konsekwencje,jeżeli by wójt zachorował dłużej niż 30 dni.Wypadki chodzą
po ludziach,to też trzeba mieć na uwadze.Gmina jest dla ludzi!!!!
Nowy Targ30.11.2017, 20:35
Przecież S. Furca rozwoził swego czasu mleczko białe i kolorowe do sklepików szkolnych, prowadził sklep na Szaflarskiej. I on teraz jest vicewójtem. A co on umie? Faktycznie Kariera Nikosia Dyzmy. Kolesiostwo jak wszędzie.
urzędnik gminny30.11.2017, 20:08
i gdyby chociaż pół tej zawiści, która tu króluje udało się przerobić na energię cieplną, to nie trzeba by było geotermii aby mieć zielone Podhale!
Zdradzę drogę do sukcesu Wójta:
- weź kilka lekcji z ekonomi
- do tego wrzuć w zakładkę na necie do ulubionych strony z funduszami unijnymi
- zacznij od nich dzień przy kawie rano
i jak przy tym zaczniesz pożytkować własną energię na myślenie zamiast zawiść to osiągniesz to samo
Ba będziesz miał się nawet czym pochwalić w mediach. Ale tu uważaj bo jak już osiągniesz sukces, inni z zazdrości zmieszają Cię z błotem np. na takim portalu jak ten. Nie lubimy ludzi sukcesu. nie umiemy cieszyć się cudzym szczęściem. Przypominamy po prostu hieny. Ot cała prawda o złym wójcie i wszystkim co złe. ...... Tylko my jesteśmy kryształowi.
swój30.11.2017, 19:06
Pan Jan podaje argumenty, pan Kuranty mówi o trollach, o czym w moim wpisie nie było mowy. Pan Kuranty obraża te osoby, które pracowały w UG za poprzedniej kadencji. Obraża też pana Jana, nazywając go mącicielem i pieniaczem (takie teksty uwielbiają przedstawiciele władzy, którym patrzy się na ręce, stąd moja sugestia, że tak żarliwa obrona obecnej polityki gminy nie jest bezinteresowna). A dowody na to, jak obecna władza rozumie demokrację i jak wsłuchuje się w głosy mieszkańców, mamy co jakiś czas.
Bogdan30.11.2017, 18:57
Pan Furca to fachowiec od siedmiu boleści. Dobrze, że postanowił się realizować na wsi.
Kuranty30.11.2017, 18:48
Swój. Każdy ma swoje zdanie. Jedni dobre inni zle a tu jest możliwość wyrażenia swoich opini. Na tym polega demokracja.Ja wiem że w głowach się wam nie mieści że ktoś może dobrze oceniać to co się w gminie dzieję ale jest nas wielu. Mieszkańców. Nie wynajetych trolow i agentów sowieckich. Ale jeśli ktoś wszędzie widzi spisek to z byle g*** zrobi aferę....
Jan30.11.2017, 18:45
Panie kuranta to klamstwo jest zr do dzisaj toczy sie sprawa pana tomka. B z gminy w sadzie pracy, klamstwo ze zwolnil pana radka ze szkoly w szaflarach a pozniej po interwenci paru osobbprzyjak go? Czy to klamstwo ze chcial wsadzic furce na dyrektora gok ale radni do tego nie dopuscili? Kolesiostwo w gminie szaflary na calego!
swój30.11.2017, 18:20
Panie Janie, walka na forum z zawodowcami wyznaczonymi na odcinek propagandy mija się z celem.
Kuranty30.11.2017, 18:10
Panie Zybala. A skąd te informacje? Pracuje Pan w urzędzie i wkurza że w końcu coś trzeba pracować a nie siedzieć do 16 jak za poprzednika czy to tylko pomówienia i ploty jakich wiele. I co ma do tego wszystkiego w ktorej lawce siedzi wojt. Obsesja zniszczenia was ogarnia? Widze ze rumcajs z tej samej bandy wiecznie niezadowolonych. Szkoda pisac bo zeb dyskutowac to trzeba używać mozgu anie ślepo walić hasla o oszustach i zlodziejach jak kon z klapkami na oczach.
lokator30.11.2017, 18:05
Wójt mija się z prawdą. Jaki zakres miał doradca? Przecież to nie urzędnik. Niedopuszczalne jest wyposażenie doradcy w kompetencje urzędnicze. Doradcy nie mogą podejmować samodzielnie żadnych czynności ani decyzji o charakterze merytorycznym - dotyczącym wykonywania zadań jednostki samorządu terytorialnego. Ich rola ma wyłącznie charakter wspierający. A słyszałem jak nasz doradca się chwalił, że jest autorem planu finansowego gminy na następny rok. To doradca odpowiadał na pytania w czasie sesji (Nie wiem jako kto). To doradca reprezentował wójta na zebraniach wiejskich ( A trzeba go było pogonić). Jeśli doradca miał taki zakres jak teraz vice-wójt to było to niezgodne z prawem. Smucę się z tego powołania, bo to nie jest fachowiec, a szczególnie budowlaniec.
ambitny30.11.2017, 17:05
Nie ważne jak formalnie nazywa się stanowisko. Ważne, że robi dobrą robotę.
Ja tu przelotem30.11.2017, 16:42
O ho ho ho... Eee he he he! :-)
swój30.11.2017, 16:32
@Rumcajs Wójt jest mieszkańcem gminy, więc też może prosić, nieprawda? To po pierwsze. A po drugie to nie może kłamać, bo żeby kłamać, człowiek musi wiedzieć, co mówi.
Jan30.11.2017, 16:20
Panie kuranty to widac pan nie rozymie, jezeli ktos kti stara sie o stolek mowu wyborach ze wicewojt jest likwidowany niech dotrzyma slowa! A nie seojego kokesia zstrudnia a nasi radni na to patrza i co? Obiecal nie zrobil to kim jest? Klamca! Do kosciola chodzi siada wvpierwszej lawce i klamie? Zreszta nie tylko z tym. Psn slawek w pierwszy rzedzie nie powinien byc w gminie i tyle. Po drugie to covsie dzieje w gminie to powinien spojrzec na tobprokurator. Zwolenienia, sprawy w sadzie i mozna wymieniac i wymieniac. A teraz 2 *** dorwalo sie dobwladzy a radni na to tylko z boku patrza
człowieczek30.11.2017, 16:04
Przynajmniej tam wójt ma odwagę i mówi prawe że nie będzie ogłaszał fikcyjnego konkursu. Co innego w Łapszach, gdzie ogłosił wójt konkurs a z góry było wiadomo że ustawka nie mniej jednak inni próbowali swych sił i stracili swój cenny czas. Także nie narzekajcie na Wójta Szaflar bo armagedon to mają ale w łapszach,
Szaflar30.11.2017, 15:43
Powiem tyle, znam gościa. Kariera Nikodema Dyzmy!
swój30.11.2017, 15:33
Panie wójcie, zrzućmy się się na wyrównanie do dotychczasowej pensji panu vice. Bo wstyd, nie?
Oświadczenie majątkowe co roku30.11.2017, 15:16
No to teraz czekamy na jego oświadczenie majątkowe. Ciekawe czy opublikują czy zatają.
mieszkaniec30.11.2017, 14:34
Pan Sławek to fachowiec. Szkoda tylko, że nie pracuje na rzecz Miasta.
Rumcajs30.11.2017, 14:29
Drodzy komantatorzy szkoda waszego pisania. Wójt miał i ma do tego prawo że powołuje i odwołuje zastępce. Tylko jeśli w wyborach w 2014 r ktoś głośno mówi że - stanowisko vicewójta jest nie potrzebna i zatrudnia się kolegę na stanowisku doradc. Doradca- zadna odpowiedzialnosc za swoje słowa, zadne upoważnienie. Następnie jak koledze pali się grunt pod nogami to zmienia się mu stanowisko na vicewójta? W gminie został Pan Sławomir F. przedstawiony iz m.in. bedzie odpowiedzialny podobno za sprawy budownictwa, inwestycji, przetargów to ja sie pytam: po co nam kierownik budownictwa, po co nam zastępca kierownika, a teraz vicewójt. Szaflarzanie zostali oszukani dwa razy w tej sprawie. Mam nadzieje ze Radni i wyborcy rozliczą Wójta za te ruchy personalne. I jeszcze za ten przystanek na zakopiance, zgadnijcie w którym miejscu (podobno prosba mieszkańców)
Radzimir30.11.2017, 13:25
"takie tam" w 2014 miało nie być vice bo przepisy były inne i wójt miał możliwość powołać doradcę, który notabene wykonywał obowiązki vice. I w tej kwestii nic się nie zmienia, ten sam człowiek, te same obowiązki, inne nazewnictwo funkcji. Czy coś to zmienia i szkodzi gminie? Najlepiej teraz krzyczeć "oszust" i narobić złego PR-u gminie. Szanowna Pani/e, trzeba być elastycznym, troszeczkę myśleć... no ale tego nie uczą.
takie tam30.11.2017, 11:39
@Radzimir i qrczaczek, czytajcie proszę ze zrozumieniem, tego uczyli w szkole podstawowej, w 2014 miało nie być vice a w 2017 jest. To było mydlenie czy nie. Podobnie było w Nowym Targu, w kampanii wyborczej miał być jeden vice fachowiec a mamy dwóch nie powiem brzydko kogo.
Kuranty30.11.2017, 11:33
Panie Zybało, czego Pan nie rozumie z powyższego artykułu? Proszę się troszkę douczyć, poczytać, zainteresować tematem, dlaczego wójt postąpił tak a nie inaczej bo jak na razie (bez obrazy) z pana wypowiedzi można wywnioskować tylko, że jest pan mącicielem i pieniaczem, który nadużywa stwierdzeń "kłamcy", "oszuści".
Wyborcy nie są głupi i wybiorą jak chcą, mają przecież porównanie...
A jeszcze się taki nie narodził żeby wszystkim dogodził.
Bobowniok30.11.2017, 11:24
Czy w gminie Czarny Dunajec z prawie dwudziestoma tysiącami mieszkańców będzie zastępca wójta czy też nie?Według mnie powinno ich być co najmniej dwóch, myśłe że nowy wójt po następnych wyborach tego tak nie zostawi.
qrczaczek30.11.2017, 10:47
Czyli Ci na górze się naprodukowali po nic. Nowe przepisy utworzyli które zrobiły nic.

A decyzja wójta w porządku. Jak tylko nie ma w tym haczyka to ok.
Radzimir30.11.2017, 10:46
No i bardzo dobrze. Przynajmniej nie mydlą oczu.
Jan Zybało30.11.2017, 10:32
I widac ze nasz wójt to kłamca i jeszcze raz kłamca. Ale juz nie długo wybory myśle że wyborcy będą o tym pamiętać. Szkoda naszych radnych bo mieli stawac po naszej stronie a robia tak jak im dyrygent kaze
Jan Zybało30.11.2017, 10:29
I znowu wójt nie dotrzymał słowa wybporczego przygarnąl sobie ***. A gdzie nasi radni którzy mieli bronić naszych interesów?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl