30.11.2017, 18:34 | czytano: 1038

Na Słowacji startuje sezon narciarski

W piątek oraz w sobotę 1-2 grudnia startuje sezon narciarski 2017/2018 w słowackich ośrodkach: Jasna-Chopok Niskie Tatry, Strbske Pleso oraz PARK SNOW Donovaly.
W piątek otwarte dla miłośników narciarstwa zostaną stoki w Jasnej i na Strbskim Plesie. W ośrodku narciarskim Štrbske Pleso w Wysokich Tatrach czynne będą 3 trasy zjazdowe Interski, Turisticka, Junior a Esicko. Na Strbskim Plesie panują bardzo dobre warunki również dla miłośników narciarstwa biegowego. Pokrywa śnieżna wynosi około 50 cm naturalnego puchu.
Po obu stronach Chopoka udostępnionych będzie 6 tras zjazdowych. Sezon zimowy w Jasnej rozpocznie się w sobotę 2 grudnia. Tego dnia rozpoczyna sezon narciarski również ośrodek PARK SNOW Donovaly.

Do dyspozycji narciarzy będą trasy zjazdowe o łącznej długości 1,2 km. Na stoki was wywiezie 4-osobowa kanapa Buly Expres Záhradište.

Uroczyste otwarcie sezonu zimowego w Wysokich Tatrach odbędzie się w piątek 8 grudnia br. Tego dnia już po raz 5-ty otwarta zostanie Tatrzańska Świątynia Lodowa. Ten wyjątkowy lodowy kościół budowany jest na Hrebienoku (Siodełku) koło Starego Smokowca na wysokości 1285 m n.p.m. W tym roku autorzy projektu inspirowali się światowej sławy katalońskim projektantem Antonim Gaudi i jego dziełem - rzymskokatolicką bazyliką SAGRADA FAMILIA w Barcelonie.

Źródło: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl