10.12.2017, 14:51 | czytano: 5798

Na hasło "Dla Janka" zebrano ok. 10 tys. zł (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Akcja charytatywna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 to najlepszy dowód na to, że na przyjaciół można liczyć. - Nie znamy jeszcze dokładnej kwoty zebranej dla Janka, ale wydaje się, że zbliża się ona do 10 tysięcy. Poznamy ją dopiero w poniedziałek - podsumowują naprędce organizatorzy koncertu "Janek Nykaza pod skrzydłami Sokoła".
Podczas koncertu zbierano datki na rehabilitację i leczenie Janka Nykazy młodego piłkarza LKS Wierchy Lasek, który na początku roku uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Potrącony przez samochód chłopak - przez długi czas pozostawał w śpiączce. Na szczęście - wybudził się i powoli wraca do sprawności. Czeka go jednak długa i kosztowna rehabilitacja.
Kilkugodzinna impreza w Miejskim Ośrodku Kultury to efekt pracy i zabiegów Samorządu Uczniowskiego, którym opiekują się: Joanna Kapel, Maria Giełczyńska i Anna Ryś. To uczniowie sami chodzili, prosili, tłumaczyli, zapraszali, organizowali, namawiali - i osiągnęli skutek. Zebrali w MOK zarówno zespoły muzyczne, taneczne, wokalistów - którzy umilali czas gościom koncertu, jak i zgromadzili od darczyńców przedmioty i usługi, które można było wylicytować. Wśród nich pamiątki sportowe ofiarowane np. przez Macieja Kota.

Licytację prowadzili Paweł Niżnik i Adrian Garbacz, z pomocą Klaudii Półchłopek, Pauliny Wida, Patryka Hornika i Tomasza Mikołajczyka. "Nie znamy jeszcze dokładnej kwoty zebranej dla Janka, ale wydaje się, że zbliża się ona do 10 tysięcy. Poznamy ją dopiero w poniedziałek" - zastrzegają organizatorzy i dodają "Liczymy, że te pieniądze pozwolą młodemu chłopakowi wrócić do zdrowia."

- Janek nie jest uczniem naszej szkoły, ale jest naszym dobrym kolegą. Świetnym piłkarzem, znamy się od lat i dlatego postanowiliśmy pomóc jego rodzinie zebrać trochę pieniędzy na jego rehabilitację - mówi Hubert Truty, który wraz z Sarą Konieczko prowadził wieczorny koncert.

Całe przedsięwzięcie docenili Janek i jego Mama, dziękując za objęcie młodego piłkarza "skrzydłem Sokoła".
Na scenie wystąpili tancerze z Akademii Tańca Paulina i Rafał, wokaliści z Septymy, Julia Jarząbek, Magda Ćwiertnia, Dawid Bryniarski, Magda Panek, zespoły Fresh Crew, Rudel Band, Lost InDeSyti, Half TEH Aqstic Duo, Anatom i na zakończenie - Warasy.

To nie pierwszy koncert z hasłem "Pod skrzydłami Sokoła". Wcześniej podobne akcje charytatywne uczniowie Sokoła organizowano dla Ani i Adama.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
k11.12.2017, 19:30
Brawo!!!! Piękna akcja :)
BEJU10.12.2017, 21:39
i jak tu nie wierzyć w młodych! oby jak najszybciej przyniosło pożądany efekt. JANEK - wytrwałości
@!!10.12.2017, 17:24
NA REHABILITACJE :)
!!10.12.2017, 16:20
NA RECHABILITACJE !!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl