07.01.2018, 12:49 | czytano: 2476

Kolędowanie z biskupem Antonim Długoszem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Popularny duchowny, biskup Antoni Długosz, był gościem Harendziańskiego Kolędowania, które odbyło się w ramach IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył."
Ksiądz biskup Długosz znany jest z prowadzenia katolickiego programu dla młodzieży "Ziarno"oraz swojego zamiłowania do muzyki. Produkcja dwukrotnie gościła pod Giewontem - odcinki nagrywany były z podhalańskim zespołem 9 Siył.
Z racji swojego usposobienia Antoni Długosz nazywany jest biskupem "uśmiechniętym", "śpiewającym" lub "od dzieci". Jak sam mówił - "w posługiwaniu biskupim wypełnia wezwanie Jezusa: Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie".

Po uroczystej Mszy Św pod przewodnictwem księdza biskupa i wspólnym śpiewaniu kolęd, uczestnicy przeszli w pochodzie do pobliskiej Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część spotkania.

pk/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
krawcowo09.01.2018, 14:52
Kurcze napisze po polsku bo jak juz górole się ubierają dobrze z tego co zauważywszy ale ci sycka nie doucyni błagom, alarmuję włosy do góralskiego się SPINO, tak jak ta Pani z gitarą jest nie do dopuscynioi kozdy fto to cyto niek roz na zawse zapamięto do goralskiego spinomy włosy w warkoc, lub cube (albo kok imitujący cubę) , wszególności alarmuję do miescanek bo jak chodze po tych kościołach i widzem te baby to az krew zalewo, fcecie się ubrać po góralsku to ubierać się jak Pon Bog nakazuję
Zobacz pełną wersję podhale24.pl