09.01.2018, 13:10 | czytano: 4676

"W Nowy Rok wszystkie apteki były zamknięte"

Skarży się nasz czytelnik z Rabki-Zdroju. - Po leki musieliśmy jechać do Nowego Targu - opowiada. Tymczasem z harmonogramu pracy aptek w nocy i dni świąteczne wynika, że co najmniej jedna z siedmiu uzdrowiskowych aptek powinna być 1 stycznia otwarta.
Nocne dyżury aptek, ustalane uchwałą Rady Powiatu Nowotarskiego, prowadzone są w aptekach w Nowym Targu, Rabce-Zdroju, Krościenku i Szczawnicy. O ile np. w Nowym Targu nie ma z tym żadnego problemu, bo leki można kupić i tak w dwóch całodobowych aptekach, o tyle w pozostałych miejscowościach bywają z tym problemy.
Dyżury są narzucane z góry i właściciele punktów nie zawsze się do nich dostosowują, podkreślając, że są nieopłacalne, bo apteki muszą wtedy zatrudniać dodatkowych farmaceutów. To właśnie braki kadrowe są najczęstszą przyczyną opuszczania dyżurów.

W Starostwie Powiatowym w Nowym Targu, które nadzoruje dyżury aptek, usłyszeliśmy, że żadna oficjalna skarga w sprawie dyżurów aptek w Nowym Rok w Rabce-Zdroju nie wpłynęła.

Plan dyżurów aptek w 2018 roku dostępny jest TUTAJ.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Halina29.01.2018, 22:36
Informcja o aptece w. Intermarche jest niektualna. Wczoraj bylam tam w nocy i kupilam leki.
11111110.01.2018, 21:29
Ta apteka w Intermarche jest nieczynna w zwykłą niedziele i nie w nocy ino w dzień i z informacji którą sam lekarz dyżurujący powiedział że jest za to odpowiedzialna pani burmiszcz nagle nic i nikt jest niewinny jak się podejmuje dyżuru w Rabce to ma być czynna w rabce a nie w Jordanowie bo ja taksówką nie jestem żeby ludzi zabierać do Jordanowa po lekarstwa, i jeszcze się znowu trzeba było wrócić na cało dobówkę do Rabki żeby zastrzyk podali.
kombinatorzy by z kieszeni ino nie ubyło ino i tyle.
do Bolesna Kolej Rzeczy10.01.2018, 09:23
w Rabce przy ul. Podhalańskiej jak wypada dyżur w niedziele to zajeżdżasz pod aptekę a tam wywieszka że dyżur ale w Jordanowie. Ja rozumiem że chcą wolnego święta ale to nie zwykły sklep i biznes w którym można kupić wcześniej, to apteka dla chorych bo nie wiadomo kiedy zachorujesz i niestety przynajmniej 1 apteka w mieście powinna mieć dyżur. Takim myśleniem to może zamknijmy na niedziele też szpitale, opieki całodobowe, izby przyjęć, pogotowia i sor.
sonny10.01.2018, 02:11
odp do ### , Pani burmistrz Rabki NIE jest odpowiedzialna za dyzury aptek.
starostwo nowotarskie moze sobie robic grafik , ale sprzataczek w budynku swego urzedu. APTEKA jest prywatna,, i NIKT podkreslam nikt nie mocy prawnej zmuszenia do dyzurowania.Nawet prawo farmaceutyczne nic nie jest w stanie zrobic -- to tylko zalecenia. Inna sytuacja jesli bedzie apteka podlegajaca NFZ-wi. Macie problem -- otworzcie sobie apteke szpitalna' 24h..wlasnie na terenie szpitala w rabce i innych miastach. Apteka ktora nawet dobrowolnie bedzie prowadzila dyzury musi miec 3 mgr farmaceutow na dobe w grafiku. Kazda ktora ma tylko 2-ch, moze olac te zalecenia -- bo tutaj klania sie PRAWO PRACY .
Albo starosta obnizy zarobki swoim urzednikom , i doplaci 600-800zl do nocnego duzuru. Ktory lekarz pracuje w nocy zadarmo ???????
###09.01.2018, 20:52
tak apteka w Rabce w Intermarche ma dyżur pęłnić a tam informacja że dyżur pełnią w Jordanowie skandal paranoja po prostu odpowiedzialna za dyżury w Rabce jest pani burmistrz niech się zajmie tym a nie bzdurami.
Jeeha09.01.2018, 15:54
to Ci uzdrowisko haha
baca09.01.2018, 14:45
Kiedyś na takie ,,dolegliwości,, najlepsze kwaśne mleko,zyntyca(piwo) nie antybiotyk.
Bolesna Kolej Rzeczy09.01.2018, 14:18
nie tylko kasjerki w Lidlu czy Biedronce chcą wolnego w święta. Farmaceuci chcieli pobyć z rodzinami, pójść do kościoła, pomodlić się w spokoju. Jak mówi ZZ Solidarność niedziela powinna być dla rodziny...
Aga09.01.2018, 14:13
Dokładnie taką samą sytuację miałam latem ubiegłego roku. Skandal!!!!!!!!!
szczawnica09.01.2018, 14:04
w szczawnicy zadna apteka w nocy nie jest otwarta
chora apteka09.01.2018, 13:29
W Rabce to standard, że w zwykłą niedzielę żadna apteka nie dyżuruje. Kiedyś w niedzielę pojechałam z ościennej miejscowości do Rabki do apteki, dyżur zgodnie z informacją na internecie miała mieć apteka na ul. Podhalańskiej (koło GS i lunaparku), a tam na drzwiach informacja, że zamiast tego dyżur jest w aptece w Jordanowie.....i dawaj z powrotem na Jordanów chora......... Ludzie klęli przed drzwiami zamkniętej apteki, ale kto to sprawdza i kogo to obchodzi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl