09.01.2018, 19:20 | czytano: 6549

Nowa sala i droga, czyli marzenia się spełniają (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec
Tak mówił podczas wtorkowych uroczystości w Rogoźniku sołtys wsi Kazimierz Zubek, dziękując, wspólnie z pozostałymi mieszkańcami wsi, za nowo wybudowaną salę gimnastyczną przy szkole i modernizację całej drogi przez wieś. Na te inwestycje, jak podkreślał, Rogoźnik czekał wiele lat.
Salę i szkołę poświęcił ks. proboszcz Andrzej Bukalski, a wstęgi przecięli, prócz gospodarzy wsi, także m.in. wójt gminy Jan Smarduch, przewodniczący rady Wiesław Parzygnat, dyrektor szkoły, wykonawcy inwestycji, urzędnicy i zaproszeni goście.
Podczas uroczystości w szkole sołtys Zubek i dyrektor szkoły Monika Pacyga wyczytali długą listę osób i instytucji, które przyczyniły się do realizacji obu inwestycji. - Odkąd pamiętam, w Rogoźniku mówiono o tym, że szkoła powinna mieć salę gimnastyczną. Jestem dzisiaj bardzo dumny i bardzo się cieszę, że nadszedł ten długo oczekiwany moment , że sala gimnastyczna stała się faktem. Dzięki wykonanej inwestycji drogowej bezpieczeństwo mieszkańców Rogoźnika oraz estetyka naszej miejscowości uległa znacznej poprawie. Udało się w ostatnich latach zrealizować wiele dużych inwestycji w naszej miejscowości. Muszę się jednak przyznać, że powstanie tej właśnie sali gimnastycznej i odremontowanie drogi przez wieś jest jednym z najbardziej radosnych momentów w mojej, niekrótkiej już pracy samorządowej - mówił sołtys.

A dyrektor szkoły dodała: - Na początek słowa podziękowania kierujemy do wójta Gminy Nowy Targ Jana Smarducha. To dzięki staraniom pana wójta zrealizowane zostały te dwie wielkie inwestycje które dzisiaj uroczyście oddajemy do użytku. Nie sposób wymienić wszystkich, którym należałoby dzisiaj podziękować, więc serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którym te podziękowania się należą.

Sala za ponad 2 miliony złotych została wybudowana na zlecenie Urzędu Gminy w Nowym Targu. Wraz z zapleczem ma wymiary 20,70 m. x 30,69. Ze szkołą łączy ją przewiązka. Sala ma boiska do mini koszykówki, siatkówki, mini piłki ręcznej oraz rozkładaną widownię na 50 miejsc.

Drogę przez Rogoźnik gmina wyremontowała na odcinku ponad 2 km km. Jest całkowicie nowa. Starą nawierzchnię asfaltową wymieniono na nową, wybudowano chodnik przez całą wieś, wykonano dwie zatoki przystankowe, przebudowano przepusty i dostawiono oświetlenie. Inwestycja kosztowała ok. 4,2 mln zł.

r/ zdjęcia Robert Miśkowiec
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Gaweł10.01.2018, 14:42
Stanisław Barnaś na Burmistrza Miasta!!!
Rogoźnicanka z Chicago10.01.2018, 12:33
Gratuluję mojemu Rogoźnikowi kolejnych dużych inwestycji.
Podglądam z Chicago i mogę powiedzieć ,że Rogoźnik jest coraz ładniejszy. Bardzo się z tego powodu cieszę. !
Pozdrawiam.
J@nek10.01.2018, 09:14
do zniesmaczony:
Skoro Go zapraszają to jest wszędzie, jakby Go nie zapraszali, to by Go nie było. Może cosik im pomógł.....

Ale zawiść widać jest, nie pasuje Wom taki chodok, oj nie pasuje.
Anka10.01.2018, 08:18
Były przeciwnik, zgadzam się z Tobą w 100 procentach !!!
zniesmaczony09.01.2018, 22:55
Urbaś wszędzie jak ten jego PSL !
Były przeciwnik09.01.2018, 20:49
Lepiej żeby ksiądz kropił niż islamista zarzynał.
starobystrzon09.01.2018, 20:37
Jak się chce to się wszystko zrobi !!!
W Rogoźniku sie chce to sie i robi ! Piękna nowa droga przez całą wieś z chodnikami, nowa piękna sala gimnastyczna.!
Dlaczego w Sterem Bystrem sie nie chce i nic się nie robi !!!
Starobystrzanie zapytajcie sołtysa z Rogoźnika jak to się robi? Może wam powie.
Tak trzymać Rogoźnik !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl