14.01.2018, 15:57 | czytano: 2242

Zbliża się doroczny Światowy Dzień Śniegu

zdj. Piotr Korczak
Zakopane jest laureatem międzynarodowej, prestiżowej nagrody FIS dla Najlepszego Organizatora World Snow Day 2017 na świecie. W tym roku, 20 i 21 stycznia Zakopane już po raz siódmy zorganizuje wielką rodzinną imprezę.
World Snow Day, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem.
Impreza z każdym rokiem przyciąga coraz więcej sympatyków, podczas obecnej edycji - w sobotę 20 stycznia w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL zorganizowane zostaną wieczorne zawody w narciarstwie alpejskim oraz w skokach narciarskich. - Chcemy, aby nasze dzieci poczuły się jak profesjonalni zawodnicy, którzy często startują przy sztucznym świetle i muszą doświadczać różnych warunków na stoku. Chętni zawodnicy będą mogli skorzystać również z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych - informują organizatorzy.

W dniu zawodów na uczestników czekać będzie także zjazd na nartach z pochodniami, a w niedzielę 21 stycznia br. na Górnej Równi Krupowej rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym.

Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

UM Zakopane, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
On15.01.2018, 20:49
Światowy Dzień Śniegu i Soli
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl