04.03.2009, 11:02 | czytano: 1734

Andrzej Rajski o głosowaniu ws. odwołania wiceprzewodniczącego: zdecyduje przyzwoitość

NOWY TARG. Opozycja złożyła wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Fryźlewicza. Głosowanie odbędzie się na czwartkowej sesji. - To będzie szczególne głosowanie. Liczyć się będzie nie przynależność klubowa, ale przyzwoitość - uważa Andrzej Rajski.
- Uważamy, że trzeba sprawę zamknąć. Radny Andrzej Fryźlewicz po tym, co zrobił, nie powinien reprezentować miasta i Rady na zewnątrz jako wiceprzewodniczący. Dlatego w sprawie jego odwołania powinna wypowiedzieć się Rada Miasta - mówi radny Andrzej Rajski. Na pytanie, po co opozycja składa taki wniosek, skoro koalicja popierająca Fryźlewicza ma większość w Radzie Miasta, odpowiada: - To będzie szczególne głosowanie. Liczyć się będzie nie przynależność klubowa, ale przyzwoitość.
Wniosek pojawił się już na poprzedniej sesji, ale nie został wprowadzony do porządku obrad sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, iż opozycja uważa, że Andrzej Fryźlewicz zhańbił się donosząc na policję na wicestarostę Macieja Jachymiaka i zarzucając, że jest nietrzeźwy w pracy. Policyjne dochodzenie nie potwierdziło tego.

r/
komentarze
Tutejsy coby nie powiedziec swój05.03.2009, 20:36
Zasadom stało się zadość.Choć nie wierzę w szczerość intencji AF.To w takim razie jakimi intencjami kierował się "bomba" zgłasząjąc - czytaj kablując
MJ.???Pokrętne te tłumaczenia, ale wyszedł charakter AF - parszywy charakter.
KOsa05.03.2009, 09:40
Pan Rajski tylko widzi cudze błędy swoich ( i swoich kolesi z klubu) NIE wszyscy są bez winy w klubie Rajskiego czyści jak łza z butami do nieba pójdą.
AFeeeeeee05.03.2009, 08:20
Jakie społeczeństwo taka i władza. Przecież sami wybraliśmy te wszystkie miernoty, dlatego w kolejnych wyborach należy to wszystko zmienić. Głosować za ludźmi, którzy nie będą uprawiać polityki i piaru a będą pracować by coś drgnęło w Nowym Targu. Jeżeli nas na to nie stać to musimy pogodzić się z takim stylem Fryźlewiczów, Jelonków, Rajskich i całej ich nieudolności lub wyjechać do Koziej Wólki. Przekrzykiwanie się tutaj za lub przeciw niczego nie zmieni i szkoda energii. O przyzwoitości to najlepiej mówić na konferencjach lub pisać w felietonach bo to jest ta prawda, która miała nas wyzwolić albo też i kłamstwo, które zaklina rzeczywistość - przecież jest tak wspaniale, że hej. Tylko te sople na Ratuszu, śnieg nie wywieziony na czas, smog i brak perspektyw, że coś się poprawi nie w dietach i splendorze ale dla ludzi i dla miasta.
bolo05.03.2009, 00:09
Odezwało się biedaczysko z pisonowotarżan
biedaczysko04.03.2009, 22:44
biedne miasto, poza intensywnymi działaniami w celu promocji burmistrza i jego kamandy, nic prawie się nie dzieje; jakieś śmieszne ochłapy unijne, niewielkie inwestycje (tych obiecywanych nie biorę poważnie), a zamiast tego wszyscy sie podniecają kto ile wypił itp;
a co to ma za znaczenie, niech piją, albo nie piją, byle coś robili,
osobiście wolałbym jakieś prawdziwego człowieka, niechby nawet z wadami, niz tego świętoszkowatego Fryźlewicza, co poza kreowaniem swojego wizerunku niewiele więcej potrafi
zoro04.03.2009, 22:42
To hańba mówić o przyzwoitości skoro samym nie jest się przyzwoitym.Kuriozalna sytuacja ,wnoisek o odwołanie Bomby złożyli wcześniejsi donosiciele,
akjos04.03.2009, 22:02
do Abstynenta: otóż mylisz się iż podczas sprawdzania radnego Swałtka alkomat nic nie wykazał. Jak sam się przyznał w swoim oświadczeniu na sesji alkomat nie wskazywał 0,0
abstynent04.03.2009, 21:26
Dajcie juz spokój radnemu Swałtkowi. jeśli rzeczywiście wypił, to za swoje, jesli alkomat nic nie wykazał, to chwała mu za to. Napiszcie, czy pan Swałtek wykazał sie czyms konkretnym jako radny, czy tez jedyna jego zasługa jest, ze nie wypił.
asus04.03.2009, 21:12
Ojciec Radaktor BRAWO!!! (może założymy coś konkurencyjnego np. www.wolnepodhale24.pl )
Cierlpliwy04.03.2009, 21:11
Pewnie wszyscy radni klakierzy panującego dworu nie poprą tego wniosku bo przecierz są zwykłymi potakiwaczami.Ale my wyborcy przypomnimy im w odpowiednim czasie już niedługo........
gienio04.03.2009, 20:54
Te, O. Radaktor piszesz "przeczytajmy pierwszy obiektywny tekst na podhale 24"... skoro tak fatalnie tu piszą i jednostronnie to co tu robisz - umartwiasz się? Załóż sobie bloga albo portal albo jeszcze lepiej - idź się poskarż księdzu JK - tradycyjnie na "diabelski portal" - ale tu nie śmieć. Pa pa.
Ojciec Radaktor04.03.2009, 20:02
Pomarzmy przez chwilę i przeczytajmy pierwszy obiektywny tekst na podhale 24 niemalże bliźniaczy:

NOWY TARG. Opozycja złożyła wniosek o dobrowolne złożenie mandatów przez radnych, którzy dopuścili się hańbiącego donosu na kolegę z rady A. Swałtka. Głosowanie nad etycznym wnioskiem odbędzie się na czwartkowej sesji. - To będzie szczególne głosowanie. Liczyć się będzie nie przynależność klubowa, ale przyzwoitość.
- Uważamy, że trzeba sprawę zamknąć. Radni po tym, co zrobili, nie powinni reprezentować miasta i Rady na zewnątrz. Dlatego w sprawie ich odwołania powinna wypowiedzieć się Rada Miasta. Na pytanie, po co opozycja składa taki wniosek, skoro koalicja ma większość w Radzie Miasta, odpowiada: - To będzie szczególne głosowanie. Liczyć się będzie nie przynależność klubowa, ale przyzwoitość.

Wniosek pojawił się już na poprzedniej sesji, ale nie został wprowadzony do porządku obrad sesji Rady Miasta przez opozycyjnych radnych którzy odmówili przyznania się do winy.

Przypomnijmy, iż mieszkańcy uważają że Ci dotychczas nieujawnieni radni zhańbili się donosząc policji na radnego Swałtka zarzucając, że nietrzeźwy jedzie samochodem. Policyjne dochodzenie nie potwierdziło tego. Dlatego opozycja w imię wyznawanych wartości chcąc się oczyścić a tym samym odzyskać wiarygodność społeczną apeluje do kolegów, którzy hańbią swoim zachowaniem mandat radnych. Radny Sterkowicz dodał, że należy się oczyścić aby godnie obchodzić 30 rocznicę pobytu Papieża na Podhalu.
myśliwy co celuje04.03.2009, 19:48
Przyzwoicie Panie Rayski byłoby podać do publicznej wiadomości, którzy z Pana kolegów z Rady w myśl bezpardonowej walki politycznej donieśli na radnego Swałtka Policji. Przypomnę że radny Swałtek startował do wyborów z Pana Klubu Nowotarżanie czyli donieśli na własnego kolegę. Donieśli bezpodstawnie bo Swałtek był trzeźwy i całej sytuacji mało nie przepłacił zawałem serca. Czyli chcieliście (jako Klub) go wykończyć politycznie i fizycznie. I tu kłania się etyka, filozofia i zwykła przyzwoitość.
Pit04.03.2009, 16:52
Panie Rajski, a dlaczegoż to pan milczał jak koledzy z pańskiego klubu donieśli na radnego Swałtka. Gdzie była wtedy pańska przyzwoitość? Wszak pan przewodniczył i przewodniczy temu klubowi.Dobrze pan wiedział o tamtym donosie, jakie konsekwencje pan wyciągnął? To jest moralność Kalego.
pesymista04.03.2009, 15:53
Przecież takich "Fryźlewiczów" w PWS jest więcej, wszystkich się nie uda wywalić :-(
4 władza04.03.2009, 13:17
Konkretnie i rzetelnie. Z wysłuchaniem opinii drugiej strony. Jak zwykle na Podhale24.
der alki04.03.2009, 11:33
Dobrze zrobił że zawiadomił policję jeśli miał wątpliwości co do trzeźwości umysłu pana Jachymiaka.A jeśliby ten pan był pijany i wsiadłby do samochodu powodując wypadek, w którym byłyby ofiary?Zapobiegać nie leczyć taka mam receptę
DER04.03.2009, 11:27
To jest zabawa w Benny Hila :D
mała franca04.03.2009, 11:26
Czemu dopiero teraz?
Teraz wy go wywalicie z fotela a później on was i tak bedzie zabawa w kotka i myszke trwała do nastepnych wyborów
bolo04.03.2009, 11:12
Z przyjemnością przyjdę na sesję, jak bedzie rozpatrywany ten punkt.Proszę - podajcie do publicznej wiadomości kiedy to się odbędzie. Myślę, że byłoby dużo zainteresowanych , ale pewnie Dwór rozpatrzy ten punkt programu o 8 rano - jak to zwykle bywa z takimi niewygodnymi sprawami
Zobacz pełną wersję podhale24.pl