29.01.2018, 11:53 | czytano: 3915

Prokuratorskie dochodzenie przeciwko firmom z Białego Dunajca i Poronina ws. wyłudzania pieniędzy przez SMS-y

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu szuka osób pokrzywdzonych, które dałyi się oszukać przez firmy m.in z Białego Dunajca i Poronina, wyłudzające pieniądze za pomocą usług SMS Premium.
Sprawa ciągnie się od roku i dotyczy wysyłania wiadomości tekstowych, których treść wprowadzała ich odbiorców błąd. Ludzie byli namawiani do wysłania wiadomości zwrotnej celem wyłączenia płatnej usługi, możliwości uzyskania różnego rodzaju wygranych, przesłania bonów na zakupy czy uzyskania dostępu do baz poszczególnych użytkowników z portali społecznościowych. Byli jednak wprowadzani w błąd, bo zamiast 4,25 zł płacili za jednego SMS-a ponad 30 zł. Jak ustaliła prokuratura, łącznie oszukano w ten sposób ok. 10 tys. osób na kwotę ok. 1,2 mln zł, a usiłowano oszukać ok. 41 tys. osób na kwotę także ok. 1,2 mln zł.
W wydanym w ostatnich dniach komunikacie prokuratura informuje, że postępowanie prowadzone jest przeciwko następującym firmom: Platinium Media z siedzibą os. Gile 15 Biały Dunajec, INT-AG Agnieszka Nocek ul. Panewnicka 14/2 Katowice, King Mobile ul. Tatrzańska 45 Poronin oraz Gold-Media ul. Oliwska 3/10 Warszawa. Śledczy szukają osób, do których skierowano fałszywe wiadomości SMS oraz które uczestniczyły w oszukańczych konkursach i promocjach. Prokuratura informuje, że takim osobom przysługują uprawnienia osób pokrzywdzonych w prowadzonym postępowaniu. "Z treścią uprawnień i ich zakresem oraz obowiązkami ciążącymi na osobach pokrzywdzonych można zapoznać się na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu pod adresem www.nowy-sacz.po.gov.pl wybierając w menu znajdującym się po lewej stronie łącze do działu "INFORMACJE PRAWNE" a następnie "PRAWA POKRZYWDZONEGO" - czytamy w komunikacie.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
osioł29.01.2018, 15:23
a mogli przeniesc działalnosc za granice dzisiaj mieli by swiety spokoj no ale siermienga biznesowa jak sie do czegos weznie......a naiwnych załowac czy sie z nich smiac takie to teraz wszystko madre wygadane oklepane na klawiaturze a jak umowe na tel podpisuje to nozna sms-y premium reklamy itd zablokowac no ale kto umowe przed podpisaniem przeczytał, podpisał jeden z druga a teraz beczy i prosi panstwo polskie o obrone a gdzie ta inteligencja wygadanie ..........
Wyrocznia29.01.2018, 12:36
Oszustów do kamieniołomów. Z drugiej strony - dowód na to, że idiotów w naszym kraju nie brakuje, dlatego jest takie zapotrzebowanie na różne próby oszustw.
k29.01.2018, 12:12
Tu nie ma nigdzie napisane że mają oddać te pieniądze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl