08.02.2018, 09:00 | czytano: 3273

Bitwa o Turbacz

10 marca odbędzie się w Obidowej druga edycja Turbacz Cross Country, zawodów w bieganiu na nartach stylem klasycznym.
Start w Obidowej, meta na Turbaczu. Dystans do pokonania to 11 km długości i 500 m. różnicy wzniesień. Malowniczo poprowadzona i świetnie przygotowana trasa "Śladami Olimpijczyków" zapewnia wiele wrażeń i gwarantuje piękne widoki łącznie z zapierającą dech panoramą Tatr.
- Doliny Lepietnicy i Obidowca, to jedne z najpiękniejszych terenów do uprawiania narciarstwa biegowego w Polsce. Świetnie poprowadzone i przygotowane trasy zapewniają różny poziom trudności w zależności od możliwości i umiejętności narciarzy. Nasz wyścig biegnie trasą „Śladami Olimpijczyków”. Oprócz czysto sportowych emocji na uczestników wydarzenia czeka wiele innych atrakcji i znakomita regionalna kuchnia. W dniu zawodów odbędzie się także zakończenie tegorocznej edycji akcji edukacyjnej „Bezpiecznie na nartach”, której celem jest krzewienie w atrakcyjnej formie zasad bezpieczeństwa jazdy na nartach. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z biegówkami mamy wypożyczalnię sprzętu i polanę treningową. Mogą także skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów – mówi Wojciech Sularz ,pomysłodawca i współorganizator projektu.

Na trasie zawodów trenowali reprezentanci Polski i Słowacji - Justyna Kowalczyk i Ivan Batory. Turbacz XC to jedyny wyścig w Polsce z metą na wysokości 1310 m n.p.m. Celem projektu jest promocja narciarstwa biegowego, głównie stylu klasycznego, dynamicznie rozwijającej się narciarskiej turystyki górskiej oraz regionu będącego centrum Podhala. Ambasadorami zawodów są nasi olimpijczycy: Jan Antolec i Maciej Staręga. W drugiej edycji oprócz dwóch kategorii - PRO dla zawodników z licencją PZN i OPEN dla amatorów, organizatorzy wprowadzają kategorię PAR BIEGOWYCH. Zawodnicy powalczą także o pobicie rekordu trasy ustanowionego w ub. r. przez Jana Anatolca, który w kategorii PRO uzyskał czas 42 minuty 59 sekund. Więcej informacji o tym wyjątkowym wyścigu na www.turbacz-xc.pl. Zapisy trwają.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
jaga209.02.2018, 15:27
W zimie wszystko przykryte, nie widać butelek po napojach, wszelkiego rodzaju opakowań. Z...... turyści
Zobacz pełną wersję podhale24.pl