12.02.2018, 14:54 | czytano: 8820

Prezydent w Rabce-Zdroju dziękuje za pamięć o Marii Kaczyńskiej (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec
Zgodnie z zapowiedziami, prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Rabki-Zdroju na VI Memoriał Narciarski im. Marii Kaczyńskiej.
Prezydenta witali na wyciągu Polczakówka m.in. posłanka Anna Paluch, główna organizatorka memoriału, wojewoda Piotr Ćwik, wiceminister finansów Wiesław Janczyk i burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.
Prezydent wziął udział w uroczystości wręczenia medali zwycięzcom zawodów. W krótkim przemówieniu, które wygłosił do zebranych, Andrzej Duda dziękował za pamięć o Marii Kaczyńskiej. - Rabka to młodość, to życie Marii Kaczyńskiej. Latem chodziło tu po górach, zimą jeździła na nartach. Dziękuję, że w ten sportowy sposób zachowujecie pamięć o niej. Jestem wam za to ogromnie wdzięczny - dodał.

Prezydent ma jeszcze w planie złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą absolwentom i Marii Kaczyńskiej w Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romer w Rabce-Zdroju, weźmie też udział w mszy św. w kościele św. Marii Magdaleny w intencji śp. Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy smoleńskiej.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pełnej krwi Polak23.02.2020, 20:21
No ta limuzyna to niczego sobie. Super zdjęcie. Naprawdę wartało urządzić to widowisko by ją zaprezentować.
besala14.02.2018, 08:35
Żenujące widowisko! Jestem przekonany, że Maria Kaczyńska, osoba otwarta i życzliwa ludziom, byłaby głeboko zawstydzona tym widowiskiem. Sama idea tych zawodów została ośmieszona napuszeniem, stawaniem na baczność (posłanka Paluch!) i oficjalnym składaniem kwiatów. Brak w tym autentyczności, wszystko to jest polityczną, wyrachoiwaną manifestacją.
emeryt13.02.2018, 15:09
ziobro był lepszy nie dopuścił do siebie skazanej , a endriu jemu to lata , i skazana przebywała w miarę blisko koło notariusza ...
Władek13.02.2018, 05:06
Paluch stoi "na baczność pod ścianą" - żenada jak potrafi posłanka kpić z Kaczyńskiej ......
Inni "kacykowie " z kwitami wg listy ...... są bo muszą zachować stanowiska wg. wiadomych kryteriów ........
Prezydent "już nie jeździł na nartach w Rabce bo zabrakło sprawnych "BOR-ów" , którzy wiedzą gdzie jest przód nart.
KPINA Z POLAKÓW i historii
kuracjusz12.02.2018, 22:31
Co ma Kaczyńska do Rabki, jakaś ściema. Najważniejszy lans....Notaruisz przyjechał pojezdzić na nartach bo sie nudzi.
dochodzący12.02.2018, 21:56
Julek i Ty też poszedłeś w odstawkę
posłanka ze Spisza A.Paluch i burmistrz E.Przybyło czarowały ze w Rabce nie ma smogu rok temu
Rabczanka12.02.2018, 21:34
Jak zaczną wszystkim przebywającym na kuracji w Rabce organizować memoriały to strach się bać co będzie. A pozostaje pytanie czym to dla Rabki zasłużyła się M.Kaczyńska
e212.02.2018, 20:15
"pisowiec" - masz rację! A tak dla przypomnienia; ile razy była zapraszana do Rabki Z ? Ile razy przyjechała do Rabki? Nigdy !!!!! Zawsze ignorowała zaproszenia więc czemu na siłę kogoś się gloryfikuje? Tyle dla Rabki znanych ,lubianych ludzi istnieje i jakoś dla nich nic się nie robi się?, a pobyt w Rabce dla Pani Kaczyńskiej był nic nie znaczącym epizodem w jej życiorysie. Więc co za hipokryzja, czy może ja o czymś nie pamiętam?
Kaczydziób12.02.2018, 19:02
Naprawdę, nikomu nie ubliżając, ale kimże takim była Maria Kaczyńska? Cóż to takiego osiągnęła? No naprawdę niechże już przestaną pisowcy na nowo historię pisać. Co wy myślicie że wszyscy cierpią na amnezję?
stara baba co zeby jak pnioki mo12.02.2018, 18:42
@PL
Jeszcze się nie udusiłeś?Ja dziwnym trafem mam się dobrze...nie żrę żarcia z chemią.
Bobo12.02.2018, 18:31
Z ochroniarzami było ze 10 osób i komu tu dziękować i za co. Pani Maria była fajną babką ale miała genialnego męża i wrednego szwagra. A co? zamkną mnie? Przeżyłem komunę, solidarność to przeżyję PiS daj Boże.
115KM12.02.2018, 18:04
To są działania propagandowo-polityczne. Wyłuskać z życia znanej osoby mało znaczący epizod z życia i budować legendę. Jakoś nie pamiętam, żeby Maria Kaczyńska za życia chwaliła się tym okresem ze swego życia. Ważne jest to dziś dla miernej posłanki pisowskiej dla poprawy własnego wizerunku. Ogrzeje się przy tym ogniu kilku lokalnych włodarzy a i prezydentowi nie zaszkodzi. Ale czemu tu się dziwić. Na katastrofie smoleńskiej cały PiS zbił kapitał polityczny. Dochodzimy do prawdy, ale tak, żeby nigdy nie dojść...
MEMENTO12.02.2018, 17:50
"Wszystkich Świętych rabczańskich", witających "Andżeja" wymieniono... A o "Cioci Kazi", dziarsko maszerującej po prawicy Jego zapomniano?! Jak tak można! Skandal i zniewaga! Dziękuję za uwagę.
nie etyczna Paluch12.02.2018, 16:26
ooo była tam Pani poseł Paluch, która nie tak dawno na rynku w Nowym Targu zachowywała się jak kibol (nie ubliżając kibicom) w stosunku do prezydenta RP Komorowskiego. Ciekawe co by powiedziała o tych co teraz by gwizdali na obecnego prezydenta !
pisowiec12.02.2018, 16:22
co ta kaczynska zrobila dla Rabki zeby memorial organizowac
pieklorz12.02.2018, 16:08
@PL Co to jest prawo śniegu? Nie bardzo rozumiem. Zdemontowali. Zdemontowali bo nie dochodowe. Z Bukowiny widać cud natury! Co to jest "smok"? Że też nie może Was zeżreć razem wszystkich do kupy . Producentów pieców, kopiących wongiel, australijcyków od wongla, niemców łod kupna wongla, dobrej zmiany w Warszawie, majstrów łod budowy stacji badanio rzodkiego powietrza, chcicieli pieców piontej generacji. Ze też nie może Was wszystkich ślak........... Razem z pomnikami.
PL12.02.2018, 15:42
Wyciąg na Maciejowej zdemontowali .Prawo śniegu dalej nie obowiązuje .Smog w Rabce dusi mieszkańców .Dopłat do wymiany pieców dalej nie widać A jak tak dalej pójdzie za chwile gwiazda pienin wpadnie na pomysł postawienia Maryście pomnika w Rabce.
Julek12.02.2018, 15:08
Co tam robi Janczyk? Niszczyciel PiSu na Podhalu. Hanka i Jasiek poszli wraz z Kołutem w odstawke. Jak trzeba było działać to Janczyka nie bylo, a teraz spijac śmietankę umie. Już ponoć lista do województwa z Jelonkiem i Specem od wiatraka uzgodniona.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl