17.02.2018, 14:31 | czytano: 6261

36-latek z Ludźmierza ukarany mandatem za kolizję na zakopiance

Mandat w wysokości 800 zł otrzymał mieszkaniec Ludźmierza, który w wyniku nieostrożnej jazdy doprowadził do groźnej stłuczki na zakopiance w Szaflarach.
Do wypadku doszło wczoraj. Z ustaleń policji wynika, że kierowca iveco, 36-letni mieszkaniec Ludźmierza, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. W efekcie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się jadącym z naprzeciwka mercedesem. Kierowca i pasażerka mercedesa zostali przetransportowani do szpitala, ale na szczęście posiadają lekkie obrażenia ciała.
- 36-latek nie powinien był wsiadać w ogóle za kierownicę, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem bez uprawnień sprawca został ukarany Mandatem Karnym w wysokości 800 zł- informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Policja przypomina, że panujące aktualnie warunki na drogach są bardzo zmienne i niebezpieczne. Śliska nawierzchnia, padający i zalegający śnieg na jezdni nie ułatwia poruszania się. Dlatego policjanci apelują o rozwagę do wszystkich użytkowników dróg. Zarówno do pieszych, aby poruszali się zgodnie z przepisami, przechodzili w miejscach do tego wyznaczonych i z zachowaniem szczególnej ostrożności, ponieważ droga hamowania przy takich warunkach atmosferycznych jest znacznie dłuższa. Kierującym przypominamy, aby utrzymywać bezpieczną odległość między pojazdami, zachować ostrożność w trakcie wyprzedzania i przede wszystkim poruszać się z prędkością dostosowaną do aktualnie panujących warunków na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby doszło do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac.r/
zobacz także
komentarze
Radek18.02.2018, 12:04
W turbo pokazywali jak na Iveco o ladownosci 500 kg zaladowane było 3700 kg butli z gazem , całe ważyło 7700kg . Iveco ma od 150 do 200 koni i taki Iveco pali 18 litrów ale idzie ile buta docisniesz a tymbardziej jak niemial uprawnien to nie zna przepisów RD i takich powinno sie surowo karac .
rowerzysta17.02.2018, 18:05
Skoro nie miał uprawnień,do pierdla z nim.Co to za kara,śmieszna grzywna 800zł...
wasyl17.02.2018, 16:56
A gdy ubezpieczyciel weźmie pod uwagę, że kierował bez uprawnień, wówczas z OC IVECO nie wypłaci nawet grosza. Do tych ośmiu stów dojdą koszty naprawy Mercedesa oraz również IVECO, nawet jeśli posiadał AC.

36 lat to już nie jest g***arz bez rozumu, choć akurat w tym przypadku...
kierowca17.02.2018, 15:16
Kamikadze . Brawo policja. Karać tych szaleńców bez litości .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl