21.02.2018, 13:40 | czytano: 5888

Otwarto dom dla seniorów

SZCZAWNICA. W Jaworkach odbyła się uroczystość otwarcia domu dziennego pobytu dla seniorów z terenu miasta i gminy.
Dom dziennego pobytu dla seniorów w Jaworkach został zrealizowany w ramach projektu Pienińskich Domów Dziennego Pobytu. Podobne placówki jak ta powstały również w gminach Czorsztyn i Łapsze Niżne. Uroczyste otwarcie domu dziennego pobytu w Kluszkowcach odbędzie się 22 lutego.
W Jaworkach w zajęciach dziennych docelowo będzie brało udział 26 osób w wieku powyżej 60 lat, a mających problemy z czynnościami dnia codziennego. Zatrudnione w ramach projektu 4 rehabilitantki będą sprawować opiekę nad podopiecznymi. We wszystkie dni robocze w roku od godzin rannych do popołudniowych będą odbywać się zajęcia, a osoby korzystające z usług uzyskają bieżące wsparcie w dochodzeniu do zdrowia poprzez zajęcia ruchowe, zajęcia aktywizujące, spotkania w gronie rówieśników. W ramach projektu będzie gwarantowany codzienny dowóz na zajęcia i powrót do domów.

- Powstanie domu dziennego pobytu w naszej gminie to próba dostosowania przez nas obecnych warunków do standardów jakie zaczynają obowiązywać jeżeli chodzi o opiekę nad osobami starszymi. Pozytywnym zjawiskiem dzisiejszych czasów jest, że coraz więcej uwagi i środków poświęcamy na pomoc dla osób które tego potrzebują, ale również nie pozostawienie ich samym sobie i wzajemne towarzystwo jest niezmiernie ważne dla poprawy zdrowia i samopoczucia. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej jest instytucją która stara się propagować szeroką pojętą pomoc dla osób starszych i aktywizować takie osoby, ale jednocześnie potrafił zachęcić i zmotywować samorządy z naszych trzech gmin do współpracy w ramach tego projektu – w swoim wystąpieniu podkreślił w trakcie otwarcia Grzegorz Niezgoda.

Symboliczne przecięcie wstęgi poprzedziła msza św. w kaplicy znajdującej się w budynku która będzie służyła w przyszłości do regularnych nabożeństw. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej Marzena Rudnicka, burmistrz Grzegorz Niezgoda, proboszcz parafii Szlachtowa ks. Tadeusz Wojciechowski oraz posłanka Anna Paluch, senator Jan Hamerski i przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja. W uroczystości brali również udział – wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, przedstawiciele lokalnych organizacji, szczawniccy radni i pracownicy nowo otwartej placówki.

Źródło: UMiG Szczawnica, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Ktosiek23.02.2018, 22:33
Już się dał przekabacić.....popatrz kto piastuje stanowisko szefa PiSu na Nasz okręg.... ku sprzeciwie większości!! Ludzi, którzy budowali u Nas PiS, którzy ciągnęli ten wózek w ciężkich chwilach Platfusów zostali odstawieni. Murzyn zrobił, murzyn może odejść.....
rozsądek zwycięży21.02.2018, 20:39
Takich przymilnych niezgodów na Podhalu będzie więcej. Jeżeli PIS się da przekabacić takim gutom i innym niezgodom , to nikt rozsądny i rozumny na PIS nie zagłosuje w żadnych wyborach .
Wyborca21.02.2018, 20:32
Paluchowa jak widze to zawsze wstążki przecina, myśle ze w kolejnych wyborach jej głosy sie w koncu przytnie
emerytura21.02.2018, 20:25
Pobyt Seniorów za free, mam nadzieję?
Ktosiek21.02.2018, 18:56
Niezgoda się przymila do PiSu, boi się młodego Hamerskiego??
Ktosiek21.02.2018, 18:56
Hahahahaha kasę dał Marszałek na Domy Seniora, a w otwarciu uczestniczy Paluchowa.....co za potwarz dla Władz Małopolski!!
alina21.02.2018, 18:24
A Nowy Targ ? Jak zwykle w tyle.
bula21.02.2018, 17:10
A gdzie ten sprawiedliwy od mostów ?
help21.02.2018, 14:14
Niezgpda zmienia orientacje na zgoda z prawicą . Myśli ,że tym sposobem mas szansę na reelekcje . Pomylił się grubo .Anka mu nie POmoże .
podatnik21.02.2018, 13:45
Podobno jakaś firma z Warszawy skasowała 6 milionów zł ! co tu jest grane !???
Zobacz pełną wersję podhale24.pl