23.02.2018, 09:36 | czytano: 3211

Kolejni cudzoziemcy w rękach strażników granicznych z Zakopanego

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zakopanego zatrzymali dwóch cudzoziemców, a od trzeciego przyjęli wniosek o ochronę międzynarodową.
W samochodzie obywatela Słowacji funkcjonariusze ujawnili ponad 9 kg suszu tytoniowego. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. W przypadku gdyby trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty na ponad 4 500 zł. Obywatelowi Słowacji postawione zostaną zarzuty karne.
Również ze Słowacji zakopiańscy strażnicy graniczni odebrali obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec został przekazany stronie polskiej na podstawie rozporządzenia DUBLIN III. Jak oświadczył mężczyzna, jego paszport został skradziony na terytorium naszych południowych sąsiadów. Dane personalne cudzoziemca udało ustalić się w dostępnych systemach informatycznych Straży Granicznej. Z racji tego, że obywatel Ukrainy posiadał w skradzionym dokumencie polską wizę, został przekazany przez stronę słowacką do naszego kraju. Mężczyzna w Placówce Straży Granicznej w Zakopanem złożył wniosek o ochronę międzynarodową. Cudzoziemcowi zostało wydane Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca. Na dalszy rozwój wydarzeń mężczyzna będzie oczekiwał w Ośrodku Recepcyjnym Urzędu ds. Cudzoziemców w Dębaku.

Mniej szczęścia miał inny obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze z Zakopanego podczas kontroli autokaru, którym podróżował stwierdzili nielegalny pobyt cudzoziemca. Mężczyzna nie podjął zatrudnienia u pracodawcy, na współpracę z którym otrzymał wizę. Wobec obywatela Ukrainy została wydana decyzja administracyjna nakazująca opuszczenie Polski. Dodatkowo nie będzie mógł wjechać na terytorium całej strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, oprac. r/
zobacz także
komentarze
anka23.02.2018, 11:30
ale się upracują a ukraińcy robia na nasz PKB,ciekawe jak Ukraina wejdzie do UE to kogo będą łapać???
słoneczko23.02.2018, 11:25
.."Zatrzymali oni"
Zobacz pełną wersję podhale24.pl