08.03.2018, 18:21 | czytano: 2125

Rabczańska opozycja zarzuca burmistrz zaniechania

Przy okazji dyskusji nad planem rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie Rabka-Zdrój, radni opozycji skrytykowali burmistrz Ewę Przybyło, że nie potrafiła zdobyć unijnych pieniędzy na budowę kanalizacji i z jej powodu miasto ma tym względem ogromne zaniedbania.
Plan Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zakłada inwestycje na pięć lat, na które spółka wyda nieco ponad 9 mln zł, głównie z pieniędzy z taryf za wodę i ścieki oraz pożyczek. W planach jest m.in. budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ulicach Zakopiańskiej, Gorczańskiej i Wójtowiczowej w Rabce-Zdroju, opracowanie dokumentacji i budowę sieci kanalizacyjnej przy ulicy Rabskich w Rabce-Zdroju oraz w miejscowości Ponice powyżej kościoła, także częściową modernizację oczyszczalni ścieków w Zarytem.
Zdaniem opozycji, za czasów rządów Ewy Przybyło Rabka-Zdrój przechodzi kanalizacyjny impas. Radni zarzucają burmistrz, że nie zdobyła unijnych pieniędzy na rozbudowę kanalizacji. - Niestety gmina nie złożyła żadnych wniosków aplikacyjnych, tym samym pozbawiła się szansy na szybkie tempo realizacji zadań wodno-kanalizacyjnych przy wsparciu unijnych środków - mówił radny Rafał Hajdyła, lider klubu Nasze Miasto.

Burmistrz nie chciała wdawać się w dyskusję z opozycją, bo jak przekonywała, to nie czas i miejsce na nią. Przypomniała jednak, że w drugiej kadencji Rabka-Zdrój pozyskała dofinansowanie w wysokości 30 mln zł na modernizację oczyszczalni ścieków i rozwój sieci. - Ale myśmy wtedy odmówili, bo nie stać nas było, żeby wyłożyć z własnej kieszeni na ten cel kolejnych 20 mln zł, bo wtedy zablokowalibyśmy wszystkie inwestycje w innych obszarach na pięć lat. Musielibyśmy przerzucić także amortyzację wybudowanej infrastruktury do kosztów taryfy, a wtedy mieszkańcy naszej gminy nie płaciliby 17 zł za kubik, ale więcej niż drugie tyle - tłumaczyła.

r/
zobacz także
komentarze
do Basia10.03.2018, 10:55
Wyborcza.pl /21 kwiecień 2017/ tytuł. Lokalni aktywiści: Tak w Rabce zamyka się ludziom usta.
?10.03.2018, 10:12
Samorząd nie POZYSKAŁ SKUTECZNIE funduszy na rozwój i mamy efekt zapaści. Takie Łącko dla przykładu. Atrakcja dla turystów żadna. ALE wypromowali markę śliwowicy łąckie i jabłek. A teraz na 20 hektarach chcą budować PARK Rozrywki i Rekreacji. Mają już plany. Pozyskali zgody właścicieli gruntów i walczą o dotację. To inwestycje dla mieszkańców i turystów. A Rabka co??????????
bingo10.03.2018, 09:10
Dlaczego Rabka nie pozyskała unijnych pieniędzy na turystykę? To są zaniedbania których się nie da nadrobić. Gdyby w zdroju były wyciągi narciarskie ,baseny itd. Nie mielibyśmy zapaści jak obecnie. To że Rabka przestała być atrakcyjna dla kuracjuszy to też wynik czyiś zaniedbań. Tu jest potrzebny gospodarz z prawdziwego zdarzenia ,wizjoner ktoś na tyle zaangażowany żeby mógł nas wyprowadzić na prostą i dać mieszkańcom nadzieję na lepsze jutro. Do obrońców pani burmistrz mam pytanie. Co się stało z Rabka tętniącą życiem,pełną spacerujących dzieci,wczasowiczów ,kuracjuszy ???? Skoro kiedyś się dało a teraz nie. To znaczy że gospodarz do wymiany? Tak?Czy nie?
R09.03.2018, 17:24
Rdzawka z panem Leszkiem Świdrem dziękuje Ewie Przybyło. Czas na zmiany.
Ewa09.03.2018, 15:50
Leszek Świder na burmistrza Rabki
......?09.03.2018, 14:51
A próbował ktoś cokolwiek załatwić w rabczańskim urzędzie. Choćby dopłatę do wymiany pieca? No to powodzenia życzę. Dziwne że w innych gminach i miastach poszło sprawnie. A tu jak nie urok to sraczka i czekanie ,czekanie,czekanie........Mnie się już odniechciało całej wymiany tak to utrudnili i rozwlekli. Po co było trąbić po wszystkich odpustach jakie to mega udogodnienia czekają mieszkańców zdroju i ekologiczne rozwiązania względem smogu. Bu ha ha....
@09.03.2018, 11:14
Dlaczego nie robi się nic żeby pozyskać inwestorów i chcących inwestować w Rabce przedsiębiorców? Trzy Róże miały być hotelikiem a dalej straszą zawaleniem. Wieczorkowski za 1zł. przejął parcele w centrum uzdrowiska ogrodził drutem i jak groziło zawaleniem tak pozostało. Coś jest nie tak Pani Burmistrz. Nie tak się umawialiśmy. Nie można przekazać za bezcen nieruchomości w centrum uzdrowiska nie nie potrafić wyegzekwować ich remontu . To co obecnie ma miejsce w tym temacie to skandal.
agama09.03.2018, 10:48
Rdzawka, willowa dzielnica Rabki. Sama inteligencja. Pos..ć sie idzie.
maximus09.03.2018, 10:46
Ujadacze radnego Hajdyły z wyolbrzymionymi ambicjami i chorymi planami nierealnymi chwyćcie się za robotę a nie mieszajcie bo i tak nie macie szans.
balbi09.03.2018, 10:33
Zaniedbań jakich dopuściła się obecna ekipa rządząca nie nadrobi się tak szybko. Zrobili z Rabki wiochę a w tym czasie wszyscy w koło pieli do przodu.Brud ,rozpadające się rudery i totalny brak kuracjuszy.
koza09.03.2018, 09:20
Rabka ogólnie stacza się w dół. Przedwojenne uzdrowisko. W dobrej lokalizacji/Kraków bliziutko/ żeby nie było w stanie przyciągnąć turystów .TO JEST NIEDOPUSZCZALNE. Ale jak ma przyciągać jak nie ma czym!!! Przez kadencje pani burmistrz nic w tym temacie nie robiła. Rabka nie ma basenu krytego/ponoć to miasto dzieci/ Nie ma wyciągu narciarskiego/a warunki są i to doskonałe/ Taki Jurgów czy Czarna Góra jakoś problemów nie znaleźli ale Rabka bez wyciągu dalej a to wyklucza pozyskanie turystów zimą. Nie ma fajnych restauracji ,knajpek, a to co jest to raczej straszy niż przyciąga. Nie ma fajfów,wieczorków tanecznych jak to jest w Szczawnicy czy Krynica. Ogólnie nie ma nic bo nie ma ludzi. A nie ma ludzi bo miasto nie zapewnia im atrakcji. A co robi pani burmistrz.....NIC NIE ROBI . Bez wyciągów narciarskich i basenu Rabka NIE MA SZANS.
mimi09.03.2018, 07:57
Jak zwykle Rabka a Chabówka??? Nic jak zwykle się nie robi takich mamy radnych tylko klaszczą Pani burmistrz i przytakują bo się o kadencję boją kogo my wybieramy na radnego i burmistrza ludzie opamiętajcie się szkoła, przedszkole odkąd powstały to tak jest nic się nie robi, drogi, nie mówiąc o mediach - masakra jesteśmy najbardziej zaniedbaną wsią a mamy tak fantastycznie usytuowaną miejscowość a nikt tego nie umie wykorzystać. Ten klan z Chabówki widzi tylko księdza i straż ludzie opamiętajcie się bo na wymioty mnie naciąga jak to widzę!!!
Obserwator09.03.2018, 07:47
Jeszcze się zdziwicie. Pan Hajdyła wiele gada, że stracony czas, że nieudolna Burmistrz. Zasiada w Radzie Miasta trzeci rok i jakoś ani razu nie słyszałem jego pomysłu na sieć wodociągową. Rozumiem prawo opozycji do krytyki, ale bez przesady, ażeby wszystko ganić, a na swojej stronie internetowej przedstawiać Burmistrza miasta z zasłoniętymi oczami jak pospolitego kryminalistę.
Wybierajcie Rabczanie Pana Hajdyłę na Burmistrza. Zobaczycie jaki to menager i jak z Rabki w rok zrobi Baden-Baden.
Nie bronię obecnej Pani Burmistrz, bo obietnice dla mnie jako mieszkańca bardzo ważne, również nie spełniła, ani nie zaczęła spełniać. Wiem jedno, zapalczywość i upór z jakim Klub Radnych Nasze Miasto walczy z obecną władzą nie próbując żadnych kompromisów - dla dobra mieszkańców - źle wróży na przyszłość.
Jeśli ich wybierzecie najbliższe pięć lat będzie kopią wielkiej polityki, czyli zemsty, populizmu, napiętnowania i nasyłania jednych na drugich.
115KM09.03.2018, 07:36
Dość rządów PiS. PiS z nikim nie współpracuje, jak za komuny PZPR - jedynie słuszna przewodnia siła narodu...
ciekawski09.03.2018, 06:14
@PiS Komunę przywracacie,systematycznie i nikt was nie przebije.
Basia09.03.2018, 00:18
Pani Ewo, współczuję ataków-proszę je przyjąć jako komplement, bo czym głośniej szczekają.... . A tak, na prawdę wiadomo o co chodzi. Pan Hajdyła jest bardzo dobrze znany na Rabce od bardzo złej strony i jeśli sądzi, że ten atak przysporzy mu poparcie, to się myli. Żaden mu nie pomoże, starsi ludzie go znają, tylko tacy bardzo młodzi z LO, którzy nie mieli z nim nic wspólnego mogą się dać nabrać. Co do reszty, ten Pan z Rdzawki, oprócz dotacji dla Rdzawki i długów dla Rabki, nie zrobił nic, a przepraszam, zrobił zaniedbał! rabka wówczas była masakrycznie zaniedbana. Tyle co Pani burmistrz dla tej miejscowości zrobiła, to nikt przed i nie widać kandydata po...
zawiedziony bardzo08.03.2018, 22:25
Najwyższy czas odesłać Ewę Przybyło na boczny tor. Jej rządy to nieszczęście dla naszego miasta. Stagnacja, brak wizji i wszechobecne kolesiostwo - tak pokrótce można nazwać ten czas. Okoliczne wsie, skądz wyczajowo ludzie przybywali do nas do pracy, na zakupy, gdzie posyłali dzieci do szkoły średniej czy zawodowej, wyprzedziły Rabkę Zdrój w rozwoju o lata.Ta kobieta nie zrealizowała żadnego własnego pomysłu i projektu. Co więcej, roztrwoniła i przehandlowała to co było przygotowane, jak chociażby pomysł budowy mostu na Rabie w innej, znacznie lepszej lokalizacji czy chociażby rezygnacja ze środków i z realizacji programu modernizacji oczyszczalni i budowy kanalizacji powyżej ujęcia wody na Poniczance. Wszystko co w tym czasie w Rabce powstało to pomysły i wizje sp. Antoniego Rapacza oraz inwestycje powiatowe. Najwyższy czas nam się organizować i szukać kogoś, kto pchnie Rabkę w na własciwe tory !
PIS08.03.2018, 21:21
Przecież wiemy,że tym razem Pani Burmistrz nie ma szans z naszym kandydatem.
ciekawski08.03.2018, 20:46
Tzn.w Rdzawce mniejszą chochlą jedzą?
tylko Rdzawka08.03.2018, 19:05
Tej pani już dziękujemy
Pora na kandydata z Rdzawki
poprzedni z Rdzawki rozwijał Rabkę
a nie zwijał
Zobacz pełną wersję podhale24.pl