13.03.2018, 10:27 | czytano: 1039

Zakopane w rządowym programie walki z smogiem?

Zakopane ma szansę na zakwalifikowanie do rządowego programu walki ze smogiem. To ważna informacja dla najuboższych mieszkańców, którzy dzięki dotacjom będą mogli przeprowadzić termomodernizację swoich domów i wymienić stare piece na ekologiczne.
Do uczestnictwa w programie rządowym "Stop Smog" zaproszone mają być miasta wymienione w raporcie WHO przedstawiającym 50 najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich. Zakopane znajduje się w końcówce tego niechlubnego rankingu.
- Ostateczna lista miast nie została jeszcze zatwierdzona, jednak Zakopane ma szansę na znalezienie się w tym gronie. Przedstawiciele miasta zaproszeni zostali na rozmowy i spotkania dotyczące programu walki o czyste powietrze - mówi Agnieszka Bartocha, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska zakopiańskiego Urzędu Miasta.

Jak wyjaśnia naczelnik Bartocha, obecnie trwają spotkania przedstawicieli rządu z gminami, na których zbierane są postulaty w celu dopasowania programu do potrzeb gmin. Zakopane przeprowadziło już wstępną inwentaryzację i określiło liczbę mieszkańców, którym konieczna jest pomoc.

k/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl