24.03.2018, 12:17 | czytano: 2817

Centrum Krościenka wypięknieje

8,5 mln zł będzie kosztować rewitalizacja XIX-wiecznego ratusza wraz odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku. Gmina pozyskała na inwestycję z Unii Europejskiej 4 mln zł dotacji.
Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę XIX-wiecznego ratusza, w którym obecnie ma swoją siedzibę Urząd Gminy w Krościenku oraz Gminne Centrum Kultury. Planuje się m.in. rozbudowę budynku nad dawnym kinem o jedną kondygnację i przebudowę pomieszczeń na parterze w celu uzyskania sali widowiskowej oraz nowych pomieszczeń dla działalności GCK. Przebudowana zostanie też część budynku, w której swoją siedzibę ma urząd gminy. Projekt przewiduje też wyposażenie Gminnego Centrum Kultury wraz z przystosowaniem sali widowiskowej do funkcji artystycznej m.innymi (nagłośnienie, oświetlenie sceniczne, wyposażenie).
Przebudowa obejmie również północną pierzeję Rynku, w tym przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę jezdni, zatok i miejsc postojowych, wykonanie oznakowania pionowego, poziomego, montaż oświetlenia, ławek, koszy na śmieci, donic kwiatowych, posadzenie krzewów oraz zagospodarowanie trawników.

Koszt prac to 8,4 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie ok. 4,1 mln zł.

Prace mają rozpocząć się w tym roku, a zakończyć w 2020.

Źródło: Urząd Gminy w Krościenku, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
DANIEL25.03.2018, 12:52
Grywałd czeka na wybory
cycero25.03.2018, 10:47
Korekta: nie szejk z Arabii Saudyjskiej tylko szejk z Kataru, ale reszta niestety jest prawdą - tak, nabył sobie dwanaście greckich wysp, bo Grecja latami się zadłużała w Unii Europejskiej na nieraz zupełnie Grekom niepotrzebne inwestycje, działo się to oczywiście ponad głowami zwykłych mieszkańców, dokładnie tak jak to teraz ma miejsce w Polsce. W pewnym momencie Bruksela wszczęła wielki aj-waj, zablokowała bankomaty i Grecy teraz sprzedają arabskim szejkom wyspy żeby w terminie spłacić odsetki głupich długów na renowacje, kondygnacje i dotacje. Włączcie Krościeńczanie myślenie i sprawdźcie że czy reelekcja obecnego wójta warta jest tego żeby za kilkanaście lat wasze dzieci musiały sprzedawać lasy, źródła, pola i drogi na spłaty odsetek po obecnej nonszalancji inwestycyjnej władz gminy.
cycero24.03.2018, 22:01
@ DżejDżej:
No i właśnie ciarki nas powinny oblatywać że bez zgody społeczeństwa polskiego Bruksela nas zadłuża na tak gigantyczne sumy! Te 50 miliardów to nie są mikołajowe prezenty pod choinkę! Włączcie ludzie myślenie! Idziemy za Grecją, która też się na niepotrzebne inwestycje zadłużała, a teraz sprzedaje Akropol, jakiś szejk z Arabii Saudyjskiej zakupił sobie od rządu greckiego po wyspie dla każdego ze swoich dwunastu synów, itd. itp. Jedną z przyczyn tragedii z września '39 było tonące w długach państwo polskie, 90 procent majątków ziemskich w Polsce było na dzień 1 września zadłużone w bankach kilkakrotnie ponad swoją hipoteczną wartość! Opamiętajmy się, Polacy, i przynajmniej nie zadłużajmy się na niepotrzebne inwestycje, a ta akurat inwestycja jest zupełnie niepotrzebna, gdyż niedawno ten rynek remontowano.
sąsiad24.03.2018, 20:28
A
na Krosnicy jak nie byyło chodnika to dalej nie będzie ! Podatki ogromnee a nic nie robione jedyna wieś tak mało zagospodarowana zmienic jak najszybciej gmine !!!!!!!
autortekstu24.03.2018, 19:57
Podobna sprawa ma się co do odnowy starego kościoła ,również ceny kosmiczne!! a księdzu ogłasza że parafia zadłuży się przez te jego i jego otoczenie doradców i budowniczych fanaberie.Jakoś ze dwadzieściakilka lat temu kiedy odnawiano stary kościół innym systemem gospodarczym nikt nie mówił o takim koszcie i zadłużaniu parafii bo kierował tym Pan z całym szacunkiem Stefan!
japierdzioch24.03.2018, 19:43
8,5 miliona skąd do cholery takie kwoty się biorą? to jest drenaż publicznych pieniędzy(czyli według urzędasów" niczyich") 8,5 miliona wyobraźnia działa u normalnych ludzi to jest równe z wybudowaniem 25 fajnych domów jednorodzinnych!!!
ciola24.03.2018, 17:32
pogratulowac takiego wójta skutecznego.....hihi
DżejDżej24.03.2018, 17:12
@cycero- ale o co ci chodzi? Znowu UE zła? Nasze podatki płyną szerokim strumieniem do Brukseli? Jasne - całe 15,7 mld w roku 2017. Tylko że z UE zainkasowaliśmy ponad 50 mld w 2017. To do kogo płyną szerszym strumieniem? I tak w sumie to kto odpowiada za sposób wykorzystania tych środków? UE czy wnioskodawca, czyli Kroscienko?
Do cycero24.03.2018, 16:58
Ten mityczny podatek pośredni to znany wszystkim VAT. Jest on największym źródłem przychodów naszego budżetu. Pieniądze z polskiego VAT-u płyną do polskiego budżetu.
cycero, od dostojnej nazwy niestety nie przybywa rozumu.
wizja ważna jest24.03.2018, 14:44
cycero nie pieprz bez sensu
a nawiasem to lepiej byłoby wybudować nowy urząd w Krościenku
ale na trzeba mieć wizje rozwoju
od 10 lat Krościenko cofa się o wieki w porównaniu do sąsiadów
cycero24.03.2018, 13:07
Nie Unia Europejska - dobrodziejka, tylko te środki UE są nasze, ponieważ jeżeli zarabiamy pieniądze i idziemy do polskiego sklepu to od każdego towaru który kupujemy płyną do UE z naszych portfeli pieniądze w formie podatku pośredniego. A co do meritum to ten rynek w Krościenku był ostatnimi czasu remontowany, poprawiany, wymieniane elewacje, kanalizacje, kondygnacje itp. ad nauseam, czyli aż do granicy wytrzymałości mieszkańców. Co trzy lata zrywają chodniki i kładą nowe - my chcemy mieć lepszy pożytek z płaconych przez nas podatków pośrednich które szerokim strumieniem płyną do Brukseli!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl