05.04.2018, 14:05 | czytano: 2759

Ponad 100 zawodników zagrało dla Wojtusia (zdjęcia)

Fot. Weronika Błażusiak
Na stadionie SKS Sokolica w Krościenku odbyła się 4. już edycja charytatywnego turnieju piłkarskiego, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację młodego szczawniczanina Wojtka Sobierskiego.
W turnieju zagrało 12 drużyn: Sokolica Juniorzy (10 lat Starsi), Samorządowcy Krościenka nad Dunajcem, Pienińska Akademia Sportowa, Olimp Team, Dream Team OldBoys Kamienica, Juniorzy Sokolica Krościenko, KS Kopytko, Stomatologia Stupka Football Team, Sokolica Krościenko Seniorzy, Lubań Tylmanowa, Rysy Bukowina Tatrzańska i Desperado.
Mimo że od dwóch dni padał deszcz, to przed turniejem niebo się rozjaśniło i wyszło słońce. Mecze były rozgrywane w grupach, na dwóch boiskach. Zawodnicy grali fair play, bo przecież nie wynik był najważniejszy, lecz szczytny cel i dobra zabawa.

Najlepszą drużyną całego turnieju okazała się Pienińska Akademia Sportowa. Kolejne miejsca zajęły drużyny Olimp Team i KS Kopytko.

Pomysłodawcami i organizatorami turnieju są Jacek Pietrzak, Jakub Dyda, Maciej Dyda.
W tym roku na rehabilitację Wojtka udało się zebrać 4 133 zł.

- Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję. Wspierają mnie w mojej walce głównie sportowcy, niemożliwe więc jest, że nie zarażę się od Was tą siłą i wytrwałością w dążeniu do osiągnięcia celu- samodzielnego poruszania się. Trzymajcie więc nadal kciuki i do zobaczenia za rok – podziękował na swoim profilu facebookowym Wojtuś, bohater turnieju.

wb/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
emil07.04.2018, 08:57
Szkoda że nie było NIKOGO za Szczawnicy - jaki wstyd trenerze jarmuty burmistrzu niezgodo! Nie stać cię na 15 min meczu bez kasy???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl