10.04.2018, 10:38 | czytano: 3428

Kibice "Szarotek": sytuacja w hokeju jest trudna, okażmy wsparcie

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Stowarzyszenie "Dalej Podhale" nawołuje kibiców z całej Polski do wyrażenia wsparcia dla hokeja, który przechodzi trudne chwile. Chce w tym tygodniu zorganizować wiec poparcia pod lodowiskiem przy goszczących na zgrupowaniu w Nowym Targu kadrowiczach.
Prezes stowarzyszenia Gabriel Wolski opublikował apel do kibiców, w którym napisał:"Szanowni Kibice, w związku z chorą sytuacją jaka ma miejsce na zgrupowaniu naszej reprezentacji w hokeju na lodzie w Nowym Targu, chciałbym zaprosić do zorganizowania akcji, która pokaże, że zależy nam kibicom na tym aby hokej w Polsce przetrwał i był silniejszy. To jest odpowiedni moment, aby pokazać jak nam zależy. Okażmy wsparcie naszym zawodnikom i całej tej pięknej dyscyplinie sportu. Moja propozycja jest taka abyśmy w czwartek lub piątek przyszli w jak największej grupie na halę lodową i zamanifestowali nasze wsparcie podczas treningu Kadry. Ogłosimy całej Polsce, że jesteśmy za hokejem. Pięknie byłoby gdyby inne kluby do nas dołączyły i żebyśmy pokazali nasze wparcie i miłość do hokeja".
Polski hokej jest w kryzysie. Na zgrupowanie do Nowego Targu nie przyjechał trener Ted Nolan, kolejni kadrowicze zrezygnowali z udziału w przygotowaniach do rozpoczynających się 22 kwietnia Mistrzostw Świata Dywizji IA w Budapeszcie. Na to wszystko nałożyła się dymisja prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Mówi się o ogromnych długach, w jakie popadł związek. Zaległości są w stosunku do kadrowiczów i do trenera kadry, który nie dostaje na bieżąco wypłaty.

r/
komentarze
Alarmsystem10.04.2018, 21:42
Kibic reality, a ty chodzisz za darmo do roboty?
BMW10.04.2018, 21:24
A było tak pięknie
Kasa płynęła do kieszeni ....
alik10.04.2018, 20:35
Jak na "ligę podwórkową" to Podhale gra SUPER. Nic dodać nic ująć.
I pieniędzy jest w sam ras.
Jokoono10.04.2018, 18:06
Tak się dzieje, gdy nieodpowienie osoby są na stanowiskach. Najgorzej, gdy są to rodzice hokeistów, którzy promują tylko swoje pociechy. Patrz pan Robert Z. Ci fachowcy od siedmiu boleści z PZHL nie powołują do kadry utalentowanych zawodników, tylko dzieci znajomych kolesiów. Kadra seniorów bez Łyszczarczyka, bo jeszcze za młody? Paranoja. W innych krajach 19-latkowie strzelają bramki dla reprezentacji. Jak się nie zmieni cały zarząd PZHL będzie tylko coraz tragiczniej.
kibic realista10.04.2018, 15:57
Panowie hokeiści niestety sami muszą pokazać że są coś warci. jeśli Kadra przegrywa wszystkie mecze jak to miało miejsce ostatnio to kto to będzie oglądał. Jak nie było Małysza czy Stocha to skoków też się nie oglądało i pieniędzy na to nie było to samo z Kubicą i Formułą1 (oczywiście chodzi o oglądalność w Polsce) Lewandowski jak strzelał w Borusji czy Bayernie a w Reprezentacji nie to też wszystkich wkurzał. Więc niestety wszyscy hokeiści muszą się najpierw pokazać w reprezentacji że im zależy i wejść wreszcie do Elity a wtedy zainteresowanie hokejem wzrośnie będą reklamy sponsorzy itp. Jak każdy patrzy tylko na pieniądze to niestety niema zainteresowania bo niema skąd tych pieniędzy brać. Bardzo bym chciał wspierać hokej a nie wyrachowanych cwaniaczków.
spm10.04.2018, 15:39
Ciekawa data. Dokładnie 45 lat temu, w 1973 reprezentacja Polski w hokeju na lodzie dostała największy w swojej historii łomot. Przegrała 0:20 z ZSRR...
główka10.04.2018, 15:02
@ były kibic karnetowy
Ktoś tu przeczytał jedynie nagłówek...
były kibic karnetowy10.04.2018, 14:29
a kasa z biletów gdzie się podziała
incity10.04.2018, 13:36
Dajcie już spokój z tym hokejem. To było i se ne wrati.
N.Targ stał się największą wsią na Podhalu. Kraina drobnych handlarzy i cwaniaków. Wy tu chcecie hokeja robić? Z czym do ludzi!
Zróbta se zawody disco-polo. Będą ludziska walić drzwiami i oknami.
Ops przepraszam, Alejami i Szaflarską.
rychu10.04.2018, 11:45
Pomyślcie kogo ten hokej w Polsc obchodzi? Jedynie takie ośrodki jak Nowy Targ, Oświęcim, Krynica, Sanok i po części Jastrzebie.Natomiast Tychy,Katowice, Cracov, Gdańsk, Opole mają inne dyscypliny i poza stocznią nikt należycie albo wcale w młodzież nie inwestuje.Podobnie w Bytomiu i Sosnowcu. Coraz mniej chętnych się do gry garnie. Taki Nowy Targ hokejem stojący nie potrafi wystawić sam drużyny juniorskiej tylko sztukuje z innymi ośrodkami aby coś uciułać to o czym my mówimy. Wystarczy porównać ilość dzieci na treningu piłki i hokeja -kiedyś przepaść a dziś pomału łyżwy będą wypierane i to coraz bardziej.Spójrzcie na halę lodową w Nowym Targu...tylko Bytom ma gorszą- jeśli szukamy pocieszenia. Żyjemy historią llicząc mdale, a niedługo nie będzie nic. Sponsorów kilkunastu a co lepszych zawodników po każdym sezonie nam zabieają. Burmistrz też przed wyborami coś znowu naobiecuje i tak to wszstko legnie w gruzach..Daleko nam do ręcznej, koszykówki, żużla, a o siatce czy piłcenożnej nie wspomne. Pan Wojas woli grać o utrzymanie w 3 lidze kopanej niż bić się o medale mistrzoswt Polsk w hokejui. Tyle w temancie. Ta dyscyplina u nas pada i bez wyraźnego wsparcia Ministerstwa czyli Rządu nic nie zdziałamy. Amen
sportowy10.04.2018, 11:43
To co wyprawia z kadrą PZHL to jakieś jaja. Dziwię się, że w tej ruderze zwanej Miejską Halą Lodową robi się zgrupowanie. Kiedy obiecana nowa?!
Bryś10.04.2018, 11:29
Do "Prawdy". Jak wiesz kto, kiedy i ile ukradł , to zgłoś do prokuratury, a nie rzucaj banałów oczerniających wszystkich działaczy. To nie pomaga, a dla wielu może być krzywdzące.
ar10.04.2018, 11:07
Dzięki Gabryś za motywację. Robisz wspaniałą robotę.
Prawda10.04.2018, 10:56
Bo miejsce złodziei jest w pierlu.
Hej hej Podhale10.04.2018, 10:50
spotykamy się w czwartek o 17!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl