19.04.2018, 09:35 | czytano: 2479

Wiosna w pełni - inwestycje też

Miejskie inwestycje w Zakopanem to nie tylko drogi. W tym roku ukończone zostaną również prace związane z budową i przebudową gminnych budynków.
Jak informuje Urząd Miasta w Zakopanem, jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji jest budowa bloku mieszkalnego przy ul. Kamieniec. Na pięciu kondygnacjach znajdzie się 48 mieszkań komunalnych. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie rozpoczynają się w nim prace wykończeniowe, które zakończą się we wrześniu.
Wielkie zmiany czekają również część budynków oświatowych, w których prowadzone są prace budowlane, remontowe i termomodernizacyjne. Termomodernizacja przeprowadzana jest w budynku Przedszkola nr 7 na ul. Nowotarskiej oraz w budynku dawnego gimnazjum na Olczy. Po skończeniu pierwszego etapu prac w budynku gimnazjum, inwestycja wykonana zostanie również w sąsiadującym budynku Szkoły Podstawowej nr 4. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.





Po zimowej przerwie ponownie ruszyły również prace przy boisku przy Zakopiańskim Centrum Edukacji. W chwili obecnej modernizowana jest sieć wodociągowa przebiegająca pod inwestycją oraz budowana jest podbudowa nawierzchni boiska.


Nowy rok szkolny w nowym budynku rozpoczną dzieci w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 9 na Harendzie - o czym pisaliśmy wczoraj.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl